Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek nyitottabb?...

Hogyan legyek nyitottabb? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon zavar, hogy ennyire zárkózott vagyok sokszor azokkal az emberekkel is, akiket nagyon kedvelek/szeretek és szeretnék nyitni feléjük! Kevés barátnőm van, de ők igazi barátok, velük magamat tudom adni. Vannak olyan személyek, akikkel hamar szóba tudok elegyedni és jól el tudok beszélgetni, de sokkal többen vannak olyanok, akikkel két szót alig bírok beszélni. Pedig nagyon sokszor kedvelem őket, csak valamiért nem megy. Nem tudom, hogy mit mondhatnék, félek, hogy ha bármit mondok/kérdezek, akkor mit fognak rólam gondolni, meg akarok felelni és ezért zárkózom annyira be, ezért nem merem magamat adni. Ezt meg persze többen félreértik és azt hiszik, hogy nem foglalkozom szinte senkivel magam körül.

Mi tudnék ez ellen tenni? Hogyan tudnék nyitni és önmagamat adni?

Adjatok pár tanácsot, segítsetek, légyszi! Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2014. aug. 21. 15:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Írjatok légyszi! Segítsetek.
2014. aug. 21. 16:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, nekem is hasonló problémám van, bár már nem olyan vészes mint régen. Neked kell megváltoznod, ennyi.

Még egy tanácsot mondanék: tartsd észbe, hogy a többiek is félnek.

2014. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azért írhattok még, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra/véleményekre.

2014. aug. 21. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy Kedves Kérdező?
2014. aug. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
18 leszek szeptember elején.
2014. aug. 24. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még fiatalka vagy, egyet se félj. Most jönnek a fősulis/egyetemes évek, ha tovább tanulsz, ott majd kikupálódsz. Bár alapjában véve, aki nem csacsogásra termett, annak a természete nem fog megváltozni, de javulhat ez az állapot. Jönnek majd a pasik is, s velük együtt az önbizalom. Ne túráztasd magad ezen túl sokat, csak sodródj az árral, nő vagy, így némi zárkózottságból nem sok hátrányod fog adódni.
2014. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. aug. 26. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyitottnak lenni úgy kell,hogy szabadosan viselkedsz,leszarod mit mondanak,elfogadod a másságot!A nyitottság tulajdonképpen szabadelvűséget,szabadgondolkodást jelent:)
2016. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából már el is felejtettem, hogy pár éve feltettem ezt a kérdést, de mondjuk tény, hogy még mindig helytálló. Már egyetemen vagyok, de nem változott semmi a nyitottságomat - illetve inkább zárkózottságomat - illetően.

2016. nov. 2. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!