Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor introvertált...

Most akkor introvertált vagyok, vagy extrovertált? Vagy aszociális? Vagy mi? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretek új emberekkel megismerkedni, de ha először találkozok valakivel, akkor szorongok, és próbálok megnyílni, de nem tudom, hogy mit mondjak. Kevés barátom van, de a barátaim előtt önmagamat adom. A családommal és a barátaimmal van, amikor sokat beszélek, de van, amikor azt akarom, hogy mindenki hagyjon békén. Szeretek olvasni, és vannak olyan napok vagy hetek, amikor egyedül szeretnék lenni, és nem akarok találkozni senkivel. Szeretek találkozni a barátaimmal, de egyedül is megvagyok. Ha boltba megyek, buszon utazok, vásárolni megyek, stb egyedül, akkor néha szorongok, és félek, hogy valami ciki dolgot csinálok, vagy van valami a ruhámon, vagy hogy furcsán néznek rám az emberek,stb... Kitűnő tanuló vagyok, de utálom, ha a suliban kihívnak a táblához, vagy az osztály előtt kell beszélnem (bár ez szinte soha nem fordul elő), mert félek, hogy valamit rosszul csinálok. Alapjában véve zárkózott vagyok, de ha valakivel jól érzem magam, akkor valamennyi idő után megnyílok, és elkezdem önmagamat adni. De nem utálom az embereket, vagy ilyesmi.. Ha megyek valahova, akkor sokszor szükségem van rá, hogy legyen mellettem valaki, mert félek, hogyha egyedül vagyok, valamit rosszul csinálok. Ez azt jelenti, hogy introvertált vagyok? Ez rossz? Aszociális mitől lesz egy ember? Vagy már az vagyok, amiért nehezen barátkozok? (btw, nem keverem az aszociálist az antiszociálissal, tudom, hogy melyik mit jelent)

14/L



2014. aug. 22. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Kissé introvertált vagy, és van egy kis szociális fóbiád is.


[link]


Mások tapasztalatairól ezzel kapcsolatban itt olvashatsz:


[link]

2014. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ...

Szociális fóbia? Most tényleg? Ez nem hangzik valami jól...:(

2014. aug. 22. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, minden embernek van valami problémája, senki sem tökéletes. Van aki visszahúzódó, van aki a figyelem középpontjában akar lenni és mindent megtesz, hogy menő legyen. van akinek nehezére esik megnyílni és van akinek be nem áll a szája. Van aki féltékenykedik, van aki parancsolgat, van aki okoskodik, van aki rosszindulatú. Van aki a legkisebb apróságokon is felkapja a vizet, van aki szigorú, mint egy őrmester, van aki hazudozik. Ezen tulajdonságok egyike sem jobb mint a másik, személyfüggő, hogy kinek mi a nagy visszatérő problémája (vagy inkább problémái).

Nincs olyan, hogy tökéletes gyerekkor, nincs olyan, hogy tökéletesen egészséges ember (vagy ha van is, nagyon ritka). A legtöbb amit tehetünk, hogy felismerjük a saját problémánkat, észben tartjuk és próbálunk megváltozni. De a változás soha nem egyik napról a másikra történik, erre ne számíts. Mindenesetre sok sikert és ne csüggedj. Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz.

2014. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé hasonló helyzetben vagyok. Egy ideig én is szerettem emberekkel ismerkedni, csak nekem (is) az a problémám, hogy olyan emberek között nem tudok megnyílni, akiket nem ismertem meg (22-es csapdája). Lassan attól félek, hogy elfelejtettem ismerkedni. A szereplés szintén nem tartozik a hobbiaim közé. Magamat alapvetően zárkózottnak tartom. Szerintem neked annyi a bajod, hogy kevés az önbizalmad.
2014. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia:) Nahát,ezt mintha én írtam volna, szinte szóról-szóra, az egyetlen különbség hogy én nem aggódom hogy mit gondolnak rólam az idegenek az utcán és szeretem egyedül intézni a dolgaimat. De ha ismerősök előtt vagyok (pl.tanár kihív a táblához, vagy hangosan kell olvasni, bemutatót tartani), na az a halálom, rettegek tőle.


Nincs olyan hogy valaki 100%-osan introvertált vagy extrovertált, ha lenne ilyen, az már a diliházban lenne. Ez egy skála, amin nagyon ritkán valaki a középponton is állhat, vagyis hajszálpontosan ugyanannyira extrovertált mint introvertált, de ez borzalmasan ritka.

Azt mondanám hogy te közel vagy ehhez a középponthoz, mégis inkább az introvertáltság felé hajlassz egy kicsit:)


17/l

2017. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!