Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak szerintem nem baj, ha...

Csak szerintem nem baj, ha valaki teper?

Figyelt kérdés

Elég teperős vagyok az élet minden területén, például az egyetemen is.

Próbáltam már szakmai önkéntes munkát, TDK-t, icipicit olvasgattam szakirodalmat szabadidőmben is és keményen tanulok.



De egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a teperés mindenképp rossz.


Azt kell megnézni, hogy az illetőnek van-e ideje és energiája családra, haverokra, hobbikra. Nekem egyébként igen.

Az a fontos, hogy ne másokat eltiporva harcoljunk.

Illetve minden célnak látni kell az értelmét. Én régebben küzdöttem csak megfelelési kényszerből is, ezt próbálom minimalizálni, és csak azért teperni, amivel ÉN el akarok érni valamit és nem pedig mások várják el.


2014. szept. 17. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Az embereknek eszébe jutattod, hogy ők is képesek lennének rá, csak lusták, vagy gyengék ahhoz hogy küzdjenek és kitartsanak az mellett amit el szeretnének érni.


Ez miatt nem szeretik.


Könnyebb a másikat visszaréngatni a mélybe, minthogy maguk felmásszanak a csúcsra. Akit meg nem lehet visszaránatani, azt általában nem szeretik, de inkább csak irigyek vagy lusták/nem kitartóak.

2014. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért, ért valami kritika ezek miatt? Ha igen, kitől? Nekem maga ez a "teperés" szó fura, nem is nagyon találkoztam eddig vele, meg mégis mintha azt foglalná magába, hogy másokat "tepersz le", hogy te előrébb juss. Ha viszont senkinek nem ártasz (abból amit leírtál valószínűtlen, hogy ártanál), akkor a következőket tudom elképzelni:

- A környezetedben olyanok vannak, akiknek más az értékrendjük, prioritási sorrendjük, és ezért tűnhet úgy nekik, hogy elhanyagolod a magánéleted (hobbi, haverok, család). Az embereknek nehéz feldolgozni, ha valakitől az általuk megszokottól gyökeresen eltérő hozzáállást tapasztalnak valamilyen téren, és hajlamosak problémát látni az ilyen viselkedésben, akkor is ha nem ártasz vele. Próbáld velük megértetni, hogy te ilyen vagy, így érzed jól magad, kész, vagy ha nagyon nem megy, akkor egyszerűen ne hagyd, hogy felhozzák a témát.

- Lehet, hogy akik mondják, azok versenyképes vetélytársat látnak benned, és az ebből fakadó ösztönös ellenérzéseiket fogalmazzák meg úgy, hogy letepered őket. Ezzel viszont meg kell próbálnod együtt élni, mert ilyen az emberi természet - vannak ugyan, akik el tudják választani az ambíciót a személyes érzelmeiktől, de valószínűleg ritka fejlett személyiség kell hozzá.

- Az is elképzelhető viszont, hogy te vagy az, aki látva, hogy sokkal jobban igyekszik bizonyos dolgokban, azt érezteted a környezeteddel, hogy ők nem elég szorgalmasak, kitartóak, stb. Ez esetben neked kéne felülvizsgálni a viselkedésed, hisz ez sem jogosabb, mintha téged kritizálnak, mert "túl sok" energiát fektetsz valamibe.

2014. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!