Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociofóbiás vagyok?

Szociofóbiás vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nem tudom, hogyan lettem ilyen és nem is érdekel, csak változni szeretnék. Félek az emberektől. Félek attól, hogy beszólhatnak, belém köthetnek, hogy szóba kell álljal velük és attól hogy megnéznek engem. Régóta már ebben szendvedek. Van egy megszokott baráti társaságom és ott a közösség része tudok lenni, ellenben azzal amikor idegenek vesznek körül. Az osztályomat nagyon szeretem, ott mondhatni népszerű is vagyok, de a város ahol lakok, ott nem. Sokszor amikor nem ér rá senki, mert mindenkinek dolga van, itthon és magányosan üldögélve várom, hogy teljen az idő és nem csinálok semmit. Régóta szeretnék egy normális barátnőt, mert lassan egy éve nem volt és azóta csak rossz tapasztalataim vannak, de mostanában egyre jobban visszahúz a félelem. Meg szeretnék változni, de nincs elég önbizalmam ahhoz, hogy kimozduljak itthonról és elmenjek valahova. A válaszokat előre is köszönöm! 17/f

2014. okt. 3. 15:58
 1/2 anonim válasza:

Hiányzik a belső békéd, az önismeret hiánya miatt. Mivel félsz nem mersz semmibe sem belefogni, így sikerélményed sincs. Amíg nem rendezed az életed addig ne várj barátnőt, főleg normálisat ne. Ezt azért mondom, mert egy egészséges önbizalommal rendelkező lány nem fog egy elveszett fiúval kapcsolatot kezdeni.


Ideje lenne valamibe belekezdeni. Célokat kitűzni, hogy ne teljen értelmetlenül az idő. Lehet még nem jöttél rá, de az idő nagyon értékes.


Szóval kezdj el önismerettel foglalkozni! Ismerd meg a hibáidat, értékeidet. Ami még fontos Tégy olyan dolgokat amiktől félsz. Ha jól tudom valami idézet is van: "Minden nap tégy valami olyat, amitől félsz!" Ez legyen a mottód. Ha valami zavar magadon változtass. Ha nem lehet rajta változtatni, fogadd el!


Próbáld meg értékelni magadat, mert én annak ellenére, hogy nem ismerlek, biztos vagyok benne, hogy egy nagyon értékes ember vagy! Már az is erre utal, hogy felismered, valami baj van veled, ez gondolkodásra utal!


Fel a fejjel előtted az élet, kezedben a sorsod, amin csak te tudsz változtatni! Kemény munka lesz, de mindenképpen megéri! Őszintén sok sikert kívánok neked! Ja és kitartást, mert tapasztalat alapján mondom, hogy az első pár lépés a legnehezebb, de mindenképpen megéri!


Remélem segítettem 18/L

2014. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Sokat segítettél már kezdetnek is. :)
2014. okt. 5. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!