Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valószínűleg szociófóbiás...

Ryssa kérdése:

Valószínűleg szociófóbiás introvertált személyiség vagyok, ezzel feltétlenül orvoshoz vagy pszichológushoz kell fordulnom? Esetleg ronthat az állapotomon, ha nem foglalkoznak velem?

Figyelt kérdés
Utána néztem a dolognak,így "diagnosztizáltam" magam és valahogy kicsit megnyugodtam,hogy tudom hova "tegyem" a furcsa dolgaim. Gondolom,ha idáig úgy mond kibírtam,akkor nem feltétlenül kell orvoshoz fordulnom,csak ha súlyosbodna a fóbia...

2014. jan. 23. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az introvertáltság része nem betegség, hanem egy személyiségtípus. Ha úgy érzed, a szociofóbia megnehezíti az életedet, és sok mindenben akadályoz, akkor érdemes felkeresned egy pszichológust (pszichiáterre semmi szükséged, ha kiderülne, hogy mégis van, akkor azt a pszichológus is meg tudja állapítani, és továbbít egy orvoshoz).
2014. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha szociofóbiás vagy, az nagyon meg fogja nehezíteni a későbbi életed... folyamatosan szorongani fogsz emberek között, gátolni fog a munkában, kapcsolatkialakításban, barátkozásban, mindenben. szerintem jobb ha most felkeresel egy pszichológust, és a segítségét kéred, mert a későbbiekben ez romolhat, ha nem kezelik. de egyáltalán hogy nyilvánul meg nálad a szociofóbia?
2014. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen nem is az introvertáltság zavar,azzal mivel nem betegség hanem embertípus nem igen lenne értelme orvosnak foglalkozni.Azt hiszem meg kell találnom azt a közeget ami elfogad így is. Ami azért nem könnyû feladat,mert sokan próbálják "titkolni" ezt,vagy a társadalom ami ma inkább exovertált nem tudja felfogni,hogy létezünk,hogy ilyen ember is van. Gyanítom én ezért lettem szocfób. A tipikus szocfób tüneteim vannak.Szorongok amit most nem részleteznék. Telefonálni sem nagyon merek és hasonlók...
2014. jan. 24. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:

van egy rakás ilyen ember itt is, meg szinte bárhol.

ahogy érzed. inkább az okát kellene emgtlaálni mert ez lelki eredetű valószínűleg.


mivel semmt sem árulsz el így nem leet tudni tényleg az vagy e, de tegyél fel kérdést az egészség/mentális egészség témában ha ismerkedni akarsz.

2014. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!