Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság mentesítene a...

Az öngyilkosság mentesítene a problémá (k) tól?

Figyelt kérdés

Néha már annyira elegem van. Míg mást egy szál cigaretta nyugtat meg, engem valami egészen más dolog gondolata.


25/F



2014. okt. 3. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság nem megoldás semmire. Mi a gondod?
2014. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem mentesítene, csak átpasszolbád másnak a gondokat.

Mi a problémád? Ha szeretnél róla beszélni, írj nyugodtan.

2014. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Állandóan a nyelvvizsgával jönnek nekem, és képtelen vagyok letenni a középfokot. Most voltam ma, és nem elég, hogy a magnót nagy nehezen, de talán a felét ha értettem, a szóbelin a vizsgáztatók megszívattak, és nagyon kevés pontot kaptam. Az egész egy patt helyzet, mert annyira nem tudok angolul, hogy mindenre perfect válaszoljak, és direkt csinálják, mert nagyon sok volt a nyelvvizsgabotrány az országban. Ez már a harmadik sikertelen szóbelim lesz, és még az írásbelibe bele se kezdtem... addig meg nem tudok elhelyezkedni mert nem kapom meg a végzettségem, így csak otthon ülök. Korábbi években is próbáltam már a nyelvvizsgát, és azok is mind sikertelenek voltak, csak akkor még lekötött a főiskolai tanulmányaim, de azzal is végeztem. Úgysem lesz nyelvvizsgám, pedig 3 éve járok magántanárhoz, és 15 éve tanulom az angolt.
2014. okt. 3. 22:56
 4/16 A kérdező kommentje:
ma is ezen veszekedtünk h nem akarok menni mert nincs értelme csak megbuktatnak, és mondták hogy sima diplomával nem megyek semmire az országban...megölöm magam
2014. okt. 4. 13:18
 5/16 anonim ***** válasza:

"Az öngyilkosság mentesítene a problémá (k) tól?"



Megszűnne a problémád, csak az a baj, hogy minden más is. Nagyjából az egész világ körülötted.



"Állandóan a nyelvvizsgával jönnek nekem, és képtelen vagyok letenni a középfokot."



Várj, most komolyan ez a problémád? Amikor elolvastam a kérdést, azt hittem, minimum elárverezték a fejed fölül a házat. Komolyan azért akarsz meghalni, mert nem sikerül a nyelvvizsgád? Nem érzed ezt komolytalannak? Nekem is vannak problémáim, bennem is néha felmerült a gondolat, de komolyan sose gondoltam, mert mindig ráébredtem, hogy az én problémáim sok embernek a boldog életet jelentenék. Ha ezt ekkora tehernek éled meg, akkor mi lesz később, ha mondjuk elválsz a feleségedtől?



"Most voltam ma, és nem elég, hogy a magnót nagy nehezen, de talán a felét ha értettem, a szóbelin a vizsgáztatók megszívattak, és nagyon kevés pontot kaptam. Az egész egy patt helyzet, mert annyira nem tudok angolul, hogy mindenre perfect válaszoljak, és direkt csinálják, mert nagyon sok volt a nyelvvizsgabotrány az országban. Ez már a harmadik sikertelen szóbelim lesz, és még az írásbelibe bele se kezdtem... addig meg nem tudok elhelyezkedni mert nem kapom meg a végzettségem, így csak otthon ülök. Korábbi években is próbáltam már a nyelvvizsgát, és azok is mind sikertelenek voltak, csak akkor még lekötött a főiskolai tanulmányaim, de azzal is végeztem. Úgysem lesz nyelvvizsgám, pedig 3 éve járok magántanárhoz, és 15 éve tanulom az angolt."



Hány évesen kezdted? A magántanárnál heti hány órában foglalkoztál vele?

2014. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ne menjünk ebbe bele hogy hány órát járok. Nem számoltam. Nagyon régóta tanulom, általános iskolában kezdtem alsó tagozaton, majd végig érettségiig minden éven, érettségi középfok 60%, utána főiskolán magántanárhoz jártam 3 évig, aztán egy másik főiskolai szakon meg szakmai idegen nyelvként angoloztam, ott is 5-össel. Vizsgán stresszes nem vagyok, beszélni magyarul is sokat beszélek, ez angolban se okoz túl nagy problémát, mindez nem elég a 60%-hoz, én pedig nem szeretnék se ahhoz aszisztálni ahogy hülyének néznek és fizetem be a nyelvvizsga csekkeket, se pedig annak tűrni hogy egy álláshirdetésen sorra elutasítsanak e hiány miatt, és főleg nem ezeket megvárni. Ha feleségem lesz és elválik tőlem, magasról lefogom szarni mert egy házasság nem előfeltétele annak h az ember boldoguljon. Ha nincs feleségem ugyanúgy lehetek boldog, ha csak barátnőm is van, de ha nincs nyelvvizsgám semmim sincs, se munkám, se fizetésem, se gyakorlatom, semmim. Én pedig rohadtul meguntam ezt hogy úgy akarnak beállítani a nyelvvizsgán mint aki nem tud jól angolul. Na de még lesz rólam hír mindenhol főleg hogy a nyelviskolát is megnevezem a búcsúlevélben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. okt. 4. 14:33
 7/16 anonim válasza:

Szia, Te most annyira megharagudtál avagy kiborultál , hogy komolyan gondolod amiket írsz vagy csak hülyéskedsz....ugye?

Teljesen normálisan írsz , gondolkozol stb kivéve ezt az egy marhaságot :)


Ha valóban bizonyítani akarod az igazadat 2 dolgot tehetsz: vagy mégjobban megtanulod a nyelvet ( angol nyelvterületen akár 1 hónap csodát tenne) és utána lazán és rezzenéstelen arccal a képükbe röhögsz és fölényesen tudsz mindet vagy megpróbálsz máshol vizsgázni és azáltal bizonyítható , hogy a tudásod megfelelő már így i.

De ugye nem kell elhinnem , hogy egy ilyen láthatóan okos fickó mint Te ilyen butaságot komolyan is gondol :)

Ja! De ha mégis, akkor felajánlom az én házam tetejét mint start point, légy szíves keress meg priv és küldöm a címemet!

2014. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ne menjünk ebbe bele hogy hány órát járok. Nem számoltam. Nagyon régóta tanulom, általános iskolában kezdtem alsó tagozaton, majd végig érettségiig minden éven, érettségi középfok 60%, utána főiskolán magántanárhoz jártam 3 évig, aztán egy másik főiskolai szakon meg szakmai idegen nyelvként angoloztam, ott is 5-össel"


Ha ennyi ideje tanulod az angolt, akkor vagy nem gyakoroltál eleget, vagy fogalmam sincs... mert ennyi idő alatt rossz nyelvérzékkel is lehetne már nyelvvizsgád. Hogy állsz a nyelvtannal? Vagy, ha jó a beszélőkéd, akkor mit érzel problémásnak? Melyik rész nem megy?

2014. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem mennék bele a rögtönzött angolórákba. Nagyon mérges vagyok hogy ebben a kur/va országban az ember a pénzért buktatni is képes, és a vizsgázónak meg kuss meg kocc. Ha kinyitja a száját, és panaszkodik akkor meg egyből meglátszik mennyien benne vannak ebbe a bizniszbe, és egyből mossák magukat. Szemetek voltak, és nincs amit ennél is jobban utálok, amikor valaki egy jól szervezett korrupció tetején ül és szopatja a szemétdomb alján álló kisembert. Végtére ki a f*_sz ő hogy neki álljon feljebb? Még szép hogy megbuktatjuk, kell a pénz. Csak közben azt felejtik el hogy embereket tesznek tönkre, akiknek lehet ezen múlik a jövőjük. Mivel nagyon más megoldást nem látok, ma a szüleimnek is megemlítettem az öngyilkosság gondolatát. Tudjátok mi történt? Apám lenézően kezelt és számítógépezett tovább. Ezután még jobban erősödött bennem az öngyilkosság gondolata.
2014. okt. 4. 23:21
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Tudod, én is lenéznélek a szüleid helyében. Egyáltalán nem vagy komolyan vehető. Ami rinyálást itt előadtál, abból csak az derült ki, hogy mindenért a világot hibáztatod, az meg fel sem merült, hogy veled mi lehet a gond (hogy másfél évtizede tanulsz angolul és annyi nem ragadt rád, hogy átmenj egy középfokún). Ez a szöveg, hogy "a gonosz vizsgáztatók csak a pénzre mennek, a világon mindenki szemét és a pénzemet akarja" ez tipikusan a frusztrált, paranoiás kisemberek nyavajgása. Nem, nem igaz, amit írsz. Képzeld el, nekem három felsőfokú nyelvvizsgám van, plusz egy emelt szintű érettségim, és egyszer sem éreztem azt, hogy szívatni akarnának és csak a megbuktatásra menne ki a játék. A vizsgáztatónak az a dolga, hogy vizsgáztasson. Pont. Ha egy biztos tudással mész oda, akkor egyszerűen nem lesz lehetősége arra, hogy belédkössön. Máskülönben szerinted hogy kapnak emberek ezrei nyelvvizsgát? Találkoztam egyébként ilyennel, mint te az egyik nyelvvizsgámon. A csávó szerintem született egoművész volt, az volt a mániája, hogy őt diszkriminálták, hogy a vizsgáztatónak vele személyes problémája volt, stb.


Még amikor a jogsimat csináltam - ahol tényleg hírhedten hajlamosak a pluszpénzért buktatni - sem volt semmi gond. A vizsgáztatóm egy teljesen korrekt, mi több, segítőkész ember volt. Soha nem éreztem azt egy vizsgámon sem, hogy ne az én tudásomon múlna a dolog.


Úgyhogy ideje lenne abbahagynod a hisztizést.

2014. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!