Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért bűn és rossz az öngyilkos...

Mért bűn és rossz az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Ha már nagyon nem akar élni az ember,fél a jövőbeli dolgoktól, nem lát másban kiutat, és ezt már évek óta így érzi,nem csak spontán jött ötlet.Akkor miért ne tehetné? Az emberek mért nem tudják megbocsátani? Nem hiszik el,hogy tényleg jobb,ha megy?
2014. aug. 15. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a múltkor olvastam ezzel kapcsolatban egy oldalt és ott leírták, hogy ez nem rossz és nem bűn. Csak egy pillanatnyi állapot, mikor a teher nagyobb, mint amit az adott ember képes elbírni, viszont az öngyilkosság nem megoldás, csak menekülés egy adott állapottól. Én is akartam egy időben öngyilkos lenni, de mindig élt bennem remény, hogy a jövő jobb lesz és végül így is lett.:)
2014. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De nekem nem lesz jobb,ez 100%. Azért nem,mert olyan bajom nincs,ami megmagyarázná ezt az érzést.

Csak egyszerűen nagyon nagyon rosszul érzem magam, és már nem akarok élni tovább. Így,amilyen én vagyok,nem mernék gyereket vállalni sem,mert akkor bezárulna előttem az öngyilkosság lehetősége. Egyetemhez nincs erőm,meg szerintem fel sem vennének.Meg se kellett volna hogy szülessek,én csak egy hibából vagyok itt.

2014. aug. 15. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is hibából jöttem a világra. Nekem igazából az volt a bajom, hogy egyedül kellett cipelnem a terheimet, de végül találtam egy embert, aki segít nekem, bármi legyen is a problémám és így már sokkal egyszerűbb, hogy tudom, hogy számíthatok valakire. Neked is kéne találnod valakit, akivel tudsz az ilyen dolgokról beszélni.:) Sokkal könnyebb lesz!:)
2014. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Találtam,de csak olyat, akivel még 1 évem van együtt,aztán el kell váljunk.

Anya segített régen,bármit megbeszélhettem vele,de annyira más lett. Ez szomorít el a legjobban :(

Így már tényleg nincs értelme tovább hogy éljek.

2014. aug. 15. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem próbáltál meg anyuddal erről beszélni, hogy annyira más lett? Ha nem nyitod ki a szád, nem lesz jobb!! Ha nem jársz el helyekre, nem nyitsz az emberek felé, akkor nem találsz olyan embereket, akikkel megbeszélhetnéd a dolgaidat. Ha egyszer már találtál olyan embert, akivel meg tudod beszélni a dolgokat, akkor most is fogsz!!:) Hajrá! Fel a fejjel!!:) Én szurkolok neked!!:)
2014. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Dehogynem próbáltam,többször is,de általában elküld a p...ba,hogy ez nem igaz. Régen az én kedves,jószívű anyukám volt, most meg már nem :(

2014. aug. 15. 21:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neki is van valami problémája... Bonyolult az ember, ha nem beszél!

De tényleg fel a fejjel!!:) Meg fogsz tudni birkózni a dolgokkal!!:)

2014. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Remélem :))

És ha nem? Akkor megbocsátható ha a könnyebb utat választom?

2014. aug. 15. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát... azok, akik öngyilkosok lesznek gyenge emberek, akikben már nem élt a remény, őket az emberek nem sajnálják, hanem szánják... De mindig ott van igazából a szebb élet csak küzdeni kell érte, talpra állni, ami fájdalmas, de hasznos. Mikor talpra állsz kinyílik a világ, már nem sötét, hanem fénnyel teli, úgy érzed, hogy bármire képes vagy. Azt nem mondom, hogy miközben állsz fel nem fog fájni, de rohadtul fájni fog, de megéri, mert a végeredmény egy olyan élet, amire mindenki vágyik, csak soha ne felejtsd el, hogy honnan indultál, mert az mindig újabb erőt ad. Semmiség lesz a többi akadály, ahhoz képest, hogy talpra állsz. Persze miután talpra álltál utána is lesznek akadályok, utána is küzdeni kell, de nem lesz olyan nehéz és nem fogsz olyan szenvedést átélni, mint mikor a padlón vagy.
2014. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha már nagyon nem akar élni az ember,fél a jövőbeli dolgoktól, nem lát másban kiutat, és ezt már évek óta így érzi,nem csak spontán jött ötlet."


Az öngyilkosság gyilkosságnak számít. Azért mert te azt mondod, hogy ez a helyzet már tuti nem lesz jobb, még nem biztos hogy nem lesz jobb.


"Akkor miért ne tehetné?"


Mert gyilkosságnak számít. Csak utána nem tudnak megbüntetni.


"Az emberek mért nem tudják megbocsátani?"


Csak azok nem tudják, akik szeretnek. Ameddig van olyan ismerősöd, rokonod, aki szeret téged, és az öngyilkosságod megbántaná, addig ne legyél öngyilkos.


"Nem hiszik el,hogy tényleg jobb,ha megy?"


Mi bánt téged? Miben különbözöl a többiektől, hogy van aki nálad sokkal rosszabb helyzetben él, mégsem akar öngyilkos leni, te pedig jobb helyzetben vagy, mégis meg akarsz halni? Mi az, ami annyira rossz? Ha nem tudod, csak van egy ilyen "öngyilkos érzésed", akkor kezeltesd ki magad, mert beteg vagy.

2014. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!