Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok képes rávenni...

Nem vagyok képes rávenni magam, hogy leüljek tanulni, mit csináljak? 18F

Figyelt kérdés

Eddig sem tanultam sokat, mondjuk voltak olyan időszakok, mikor napi 1-1,5 órát tanultam, de sokszor ráunok, és hagyom, ez csak 0,1-0,3 javítás az átlagomon, ami napi 1-2 órát nem nagyon ér meg.. 9. óta 4 vagy jobb az átlagom, napi max 30 perc tanulással, még a háziaimat is az iskolában csinálom meg. Egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy miért kéne nekem tudni Móritz, Babits, Ady stb életét, és műveinek jellemzését, hogy miért kellene tudnom a nyirokerek szerepét, és, hogy miért foglalkozzak a múltban történtekkel?

A sok időt igénylő dolgoktól meg szabályosan ideges leszek, most is fogalmakból fogunk írni, ami felgyűlt a 4 éve alatt irodalomból, és van vagy 200 és tanuljam meg mindet, mert milyen fontos is az..

A matekkal magántanárnál foglalkozom eleget, de 3-as tudok belőle csak lenni, elég szélsőségesen értek a matekhoz, van olyan anyag, amit semmi tanulással 5-ösre megírok, mást pedig több óra ráfordítással sem értek meg, ezért is vagyok közepes belőle. Az angollal jóban vagyok, nyelvvizsgám is van. Mit csináljak, hogy nekikezdjek tanulni, főleg, hogy már érettségiznem is kell majd, és ez sem hat meg, mert úgy gondolom, hogy ahova akarok jelentkezni egyetemre, oda ilyen jegyekkel úgyis felvesznek. Mit csináljak?


2014. okt. 5. 16:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Móricz*, elnézést.
2014. okt. 5. 16:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam vele , hogy egyszerűen nem tudtam rávenni magam , hogy leüljek és tanuljak. De nagyon megszívtam , mert úgy gondoltam , hogy úgy is felvesznek egyetemre , mert hát engem ne vennének fel? És igen nem vettek fel 10 ponttal maradtam le. És most mindjárt megyek ismétlő érettségire , hogy jövőre felvegyenek az egyetemre. Már nagyon megbántam , hogy nem tanultam csak egy kicsivel többet. Szóval azt tanácsolom , hogy még most kezdj el tanulni nem olyan nagyon sokat csak minden nap egy kicsit. Neked még van esélyed ott a suliban tanulni és jobbnak lenni , úgyhogy el ne szalaszd.
2014. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!