Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki magabiztos jellem, az...

Aki magabiztos jellem, az tett is azért, hogy ilyen legyen, vagy egyszerűen ez jött neki?

Figyelt kérdés

Nézegetem pl. youtube-on rengeteg ilyen oktató videó van, hogy hogyan fejleszt a személyiséged, hogy legyél nyitott blabla..


csak mindig az marad el, hogy gyakoroljam, mert ha ott vagyok és készen állok arra, hogy élőben is megcsináljam, akkor visszariadok :D

és úú jön a "majd inkább holnap" érzés


van olyan aki alapvetően magabiztos jellem, mert erős sejtésem van rá, hogy igen sok ilyen van..nem került neki különösebb erőfeszítésbe, hogy ilyen legyen amilyen.


f



2014. okt. 14. 19:51
 1/5 anonim válasza:
Egyszerűen bízz magadban! Hidd el hogy mások úgy látnak jónak ahogy vagy.
2014. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az évek alatt nagyjából sikerült ezt elérnem, de mint csupán felismerés útján jött..rájöttem, hogy az emberek mennyire leszarják, hogy az ember, hogyan néz ki..

kivéve a szép csajoknál, mert nekik több barátjuk van általában xd


oké, hogy bízzak, bízok amennyire tudok, de most mit csináljak, lehet, hogy ez kémiailag van bennem és nagyon nehéz rajta változtatni, mert a sejtek már hozzászoktak..

persze hülyeség ezen agyalni

2014. okt. 14. 20:24
 3/5 nlp válasza:

A magabiztos emberek valószínűleg kaptak figyelmet, szeretet a szüleiktől. Megtanulták, mire képesek és mire nem, megtanulták hogy a teljesítményüket saját maguk értékeljék.

Te milyen kontextusban, területen szeretnél magabiztossá válni?

2014. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Magabiztos az, aki bízik a döntéseiben és a döntései helyességében, legyenek a döntéseik bármilyen jellegűek is.

Ha te félsz egy ruhát felvenni, felállni és beszédet mondani, vagy egyszerűen a jobb és ball út között dönteni, akkor az főleg azért van mert te sem hiszel a döntésed helyességében. Ha saját magad, te, pont az aki a döntést meghozza, már az nem bízik a döntés helyeségében, hogyan várhatnád el, hogy más bizzon benne.

Mivel te nem hiszel a döntésedben, és ezt más is látja rajtad, ezért ők se fognak hinni benne. És így jutsz el arra a pontra, mikor inkább az ötleteid és döntéseidet nem is mered hangoztatni, mivel előre tudod hogy senki nem fog benne hinni/bízni.


HA ezen változtatni akarsz, nem kell semmi mást tenned csak annyit, hogy minden döntésedet felvállalsz. Szembe mész mindenki mással, független attól hogy lehet tévedsz. Ha már te elhiszed magadról, hogy van értelme döntened, elkötelezni magad valami vagy valaki mellet, akkor a többiek is lehet melléd állnak, támogatnak.


Az élet nem szaladhat el melletted csak azért mert képtelen vagy egy döntést meghozni. Ha tévedsz nem lesz katasztrófa, legalább önmagad voltál és lehet ismerősöket vagy barátokra teszel szert, mert hagytad nekik hogy megismerjenek, meglássák mit-miért véltél, és hogy milyen zseniális volt a logikát.


Legyél egyenes, őszinte, esetleg fájdalmasan őszinte. Próbáld olyannak látni a világot mint amilyen. Ha magaddal megbírsz békélni, és feszengés nélkül elmesélni kinosabb történeteket is, az emberek látni fogják benned a pozitív dolgokat is. Azok, akik csak nevetni tudnak, vagy minden törekvésednél csak ellened vannak, nem barátaid. Nem kell az Ő kedvükért színdarabban élned, tegyél magasról a véleményükre és képviseld saját magad, mutasd meg hogy te is ittvagy és te is épp úgy utálod őket ahogy ők téged. Nem kell mindenkinek megfelelni az életben, viszont ha már magadnak sikerült az szinte kész siker.

2014. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3: én is kaptam a szüleimtől szeretetet, figyelmet, törődést, igaz, volt olyan amin megsértődtem és nem mertem elmondani nekik, hogy megsértettek és úgy maradt a semmiben, de ez nagyon ritka eset..egyedül a barátoktól nem éreztem ezt a fajta viszonzást, csak azt éreztem, hogy ki tudja egymást jobban hülyíteni, és ez miatt az évek során leépült az önbizalmam, valami miatt, de hogy nekik miért javult azt nem tudom

"Te milyen kontextusban, területen szeretnél magabiztossá válni?" kapcsolatépítés, előadásmód, emberek előtti beszéd, jelenleg egy vicces sztorit nem tudok elmondani 4-5 ember előtt :S


4:Tehát az a gond, hogy tudatalatt nem vállalom fel a döntéseimet?


De, ha rám osztanak egy feladatot, amit úgy érzek, hogy nem vagyok jó benne, de mégis meg kell csinálni, erre most, hogyan mondjam azt, hogy igen felvállalom 100%-osan okés lesz?


vagy egy másik példa, van egy buli ahova meghívtak, csak mert meghívnak minden osztálytársat, tudom, hogy nincs nagy befolyásom, sem tiszteletem, sem igény arra, hogy ott legyek mert nincs olyan ember akivel úgy érzem, hogy ha még a party rosszul is alakul, vele jól el tudok lenni, beszélgetni, vagy csak simán mászkálni hülyülni. Ez esetben, hogy hozzak olyan döntést amit fel tudok vállalni? Az egyetlen döntés amit fel tudok vállalni teljes mértékben az az, hogy otthon maradok és nem megyek el :D, de ez nem visz előrébb, csak magányossá tesz..nem akarom túlbonyolítani.


egyébként látok összefüggést az irományodban és az érzéseim között, köszi!

2014. okt. 15. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!