Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El értem egy régi célom,...

El értem egy régi célom, mégsem vagyok boldog. Miert van ez?

Figyelt kérdés
Kb 10 éves korom óta az volt minden álmom hogy vezethessek mint édesapám. Nagyon sokat ültem kocsiba. Nagyon érdekelt az egész. El kezdtem a KRESZ tanfolyamot. Maximalis teljesítménnyel csináltam. Érdekelt! Semmivel nem törődtem ennyit. Az oktatot javitottam ki az órák alatt. Természetesen sikeres vizsgát tettem. Jött a forgalmi ugyan úgy sikerült minden. Most itt van a kezembe a jogositvanyom. 17 évesen. És nem érzem azt hogy boldog lennék tőle. Vezethetek, vezetek is, és nem érzem azt hogy végre sikerült, megvan.
2014. okt. 29. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Sőt, tudod, meglepően gyakori ez az üresség érzés azután, hogy az ember elért valamit. Egyik ismerősöm szabályosan lelki beteg lett, mituán lediplomázott. Az volt a nagy célja, elérte, és összetört, mivel onnantól már nem volt egy adott cél, amiér küzdhetett.

De nekem is voltak hasonló érzéseim, miután megszereztem a programozó végzettségemet. Éveken át arra vágytam, hogy legyen róla papírom, hogy tudok programozni, és bár egyetemre nem olyan szakra mentem (hosszú, hogy miért... de rossz döntés volt), és még egy diplomához már nem volt türelmem és erőm, így csak egy OKJ-s papírt szereztem belőle. Miután megszereztem, persze teljesen boldog voltam, elértem a célomat... de pár napra rá rámtört az az üresség-érzés, hogy nincs már ami hajtson előre, továbbá attól, hogy ezt megszereztem, lényegében semmi nem változott.

De aztán pár hét alatt elmúlt ez az érzés, hiszen annyi más dolog van, amiért lehet küzdeni, és amit az ember célként kitűzhet magának.

2014. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes végignézni, csak szűk három perc :)

http://www.youtube.com/watch?v=6a3dEMtu7to

2014. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megértettem. Az a legjobb ha folyamatosan elérhető célokat tűzünk ki magunk elé, és így mindig lesz miért küzdeni.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

2014. okt. 30. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyugalom a szeretet, és olykor (cél)

Megnyugvást találni a szeretetben, az is eltölthet boldogsággal.

Biztos hallottad, hogy az emberek, egyre többet, többet, és többet akarnak.

Az alapja pont az amit leírtál, ami már megvan annak nem tudnak örülni.

Ezért nem az anyagiakra kell a hangsúlyt fektetni, mert akkor egy boldog élethez az Isten pénze is kevés lenne. :)

Persze jó, ha mindenen megvan az emberek,de sokat túlzásokba esnek, mert már nem boldogít az ami megvan.

Értékelni kell ami megvan!

Legföbb érték az emberi kapcsolat. Na a facén keresztüli kommunikáció, hanem ténylegesen beszélgetni emberekkel, barátokra lelni. Ez az igazi kincs. :)

2014. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ugyanígy vagyok, és a szituáció is kb ugyan az...

Nagyon régóta szeretném a jogsit, és ma hozta a postás.... kibontottam és semmi....


Elszomorodtam ettől az érzéstől is...Amiért küzdök másfél éve, 2 sikertelen próbálkozás után, itt van a kezemben, és úgy érzem nem változott semmi... Pedig pár hónapja ez volt a mottóm: "Na majd ha meglesz a jogsi, na majd akkor boldog leszek..."


Rettentően csalódottnak és "üresnek" érzem magam....



25/N

2020. okt. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!