Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha beszari...

Mit csináljak ha beszari vagyok? Hogy tehetnék szert önbizalomra, önbecsülésre?

Figyelt kérdés
Megelhetősen unalmas az életem amibe ezeknek a hiánya is belejátszik rendesen. Még csajozni sem merek.Meg se próbálom. Elveszett vagyok és önálotlan és picit sem vagyok talpraesett. Hogy tudnék ezen változtatni???Mivel?? Mi kell hozzá? A sport nem megoldás.
2008. okt. 14. 20:16
 1/6 anonim válasza:
100%

Szerintem igyekezz egy olyan srác felé húzni, akinek megy a dolog. Gyorsan átragadhat rád is, hogy hogy kell fellépni különféle helyzetekben, amikor vagányság és fellépés szükségeltetik pl. mint csajozáskor. Igyekezz természetesnek tűnni és nyugtasd meg magad, hogy semmivel sem vagy kevesebb másoknál de még annál sem, akitől "lesel"...csak annyi, hogy ő elöbb oldotta meg a problémát és kész. Szerintem normális neveltetésű ember nem gondolkodik úgy már születésétől fogva, hogy megválthatja a világot vagyis akkora egó és önbizalom sem normális. Tehát mindenki vár valamiféle visszajelzést a külvilágtól, hogy amit csinál és ahogy viselkedik, azt jól csinálja-e és jól viselkedik-e...de ha nem mész el otthonról? Akkor? Én egy időben egyedül is elmentem szórakozni és a 2.-3. alkalom után már feltűntem, hogy egyedül megyek mindig, megtalált néhány csaj, akik kíváncsiak voltak és már ott is voltam egy baráti kör közepén. Nem tudom mennyi vagy de valami ilyesmi irányba lépj mert ha megszokod, befordulsz és úgy maradsz egy ördögi körben.

Öltözz fel rendesen, de maradj aki vagy és ne erőltess magadra trendi dolgokat mert az egyéniségnek mindig nagy értéke van. Úgyis kiderül, ha nem magadat nyújtod. És bocs: ha olyan ronda vagy esetleg hogy csak na, az sem kifogás, felejtsd el! Az, hogy a problémát megfogalmaztad, fél siker. Ha ezeket megoldod, nem lesz semmi gondod!!!

Sok sikert!

2008. okt. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
respect az előző válaszadónak sok újat már én sem tudok mondani. nézz körül a környezetedben, a legbénább, bunkó, buta szemét alaknak van a legtöbb egojuk, akkor neked miért ne lehetne ? megismételhetetlen ember vagy, ugyanolyan értékes mint bárki más. mondogasd magadnak sokat, hogy "szuper pasi vagyok" és egy idő után elfogod hinni
2008. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a legkevésbé "szuper pasi vagyok" attól,hogy mondogatom még sajnos nem leszek az


a kör azthiszem már bezárult.

olyan kimondott baráti társaságom nincs.

barátokkal sem mennék,nem szeretm a szórakozóhelyeket.

kellemetlenül érzem magam ott,eg kerülöm az embereket is.


azért köszönöm

2008. okt. 15. 19:10
 4/6 A kérdező kommentje:

szórakozni sem merek elmenni

sose jártam

2008. okt. 15. 20:40
 5/6 anonim válasza:

Ez a helyzet ismerős,de tudod,általában az a valaki lesz az emberből,aminek érzi magát.

Magamból indulok ki,elképzeltem,hogy azértis megtanulok magamtól angolul,alakulgatott is a dolog,de amikor elkezdtek fikázni,hogy de béna vagy,meg se mersz rendesen szólalni angolul,akkor teljesen visszaestem,mert elhittem magamról,hogy tényleg,és alig merek azóta azon a nyelven beszélni,még az alapvető szavaknál is megbotlik a nyelvem.

Keress egy hobbit,amit szeretsz csinálni és tényleg jó vagy benne,és abból a körből is szerezhetsz új barátokat,barátnőt...

2008. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mintha én tettem volna fel a kérdést komolyan...

Engem is hivnak mindig szórakozóhelyekre de nem megyek mert tul sok ott az ember is,meg táncolni se akarok meg ilyenek.

Legszivesebben egy kocsmába beülnék pár ismerőssel úgy hogy más nincs ott és azt élvezném...

Én szemüveges is vagyok 15 éves,azt mindenki pofázzik érte meg vékony is meg sportolni se sportolok azt eléggé kihatott az önbizalmamra,mikor aláztak ezerrel.

Kiváncsi lennék én is hogy miként lehet megoldani ezt a problémát mert sok akadályba ütközzöm...

Félek az emberektől,a sőtétben is meg paráztom,stresszelek

2008. nov. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!