Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tehetnék szert nagyobb...

Hogyan tehetnék szert nagyobb önbizalomra?

Figyelt kérdés

Tudom, rajtam kívül már nagyon sokan kérdeztek ehhez hasonlót, de kérlek, akkor is segítsetek!

Nos, önbizalomhiányom van és ehhez társul még a félénkség is. Udvariasan viselkedem a környezetemmel, de eléggé idegesíthetem őket ezzel, mert én már akkor is bocsánatot kérek, ha éppen hozzáérek a kezükhöz. Nagyon halkan beszélek, mert így legalább nem hívom fel magamra a figyelmet. Olyan légkörben, ahol olyan emberek vannak, akiket igazán jól ismerek szeretek beszélni és szeretem, ha rám figyelnek, de máshol egyáltalán nem. Mi sem bizonyítja jobban, mint amikor földrajzból kiselőadást kellett készítenem. A papír szó szerint remegett a kezemben, amikor felolvastam + az osztály még egy kicsit nevetett is rajtam. Mondjuk ők tettek ilyenné. Miattuk vagyok ilyen visszahúzódó és bátortalan, de szerencsére sulit váltottam. Mindig csak meghúzom magam az utolsó padban, mert így nem tűnök fel nekik. Ha viccelni akarok, akkor se kép, se hang. Úgy látszik csak a családom érti a humoromat.

Nem vagyok magammal megelégedve. Tudom, le lehetne egy kicsit fogynom, de nem tudom megtalálni az arany középutat, mert vagy túl sokat eszek, vagy túl keveset.

A tesóim sem bánnak túl kedvesen velem. Sok mindenért engem hibáztatnak. Elég érzékeny típus vagyok, ezért még a legkisebb bántás is megvisel.

Ha több önbizalmam lenne, akkor talán a tanulás is egy kicsit jobban menne. Nem mintha olyan rossz lenne, de mindig lehet jobb...

Kérlek, segítsetek!


2009. okt. 6. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én egy 20 éves lány vagyok, és én is hasonló cipőben járok... mondjuk ennyire azért nem vagyok önbizalomhiányos. Szerintem először is magaddal kéne megbékélned, elfogadnod magad, hogy igenis értékes ember vagy. Másik pedig, hogy biztos van olyan dolog (tantárgy, hobbi vagy bármi), amiben jó vagy -mert ugye minden ember jó valamiben-, ahol lehetne sikerélményed, és növelné az önbizalmad. A sulis szerepléssel nekem is gondom van, de tudja rólam a tanár, hogy nem szeretek szerepelni, és azért is engem feleltet mindig, hogy szokjam, és tényleg kezdek feloldódni.

Azt tanácsolom, hogy keress olyan dolgot, amit szeretsz, és jó vagy benne, az majd önbizalmat ad! :)

Lilla

2009. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra kérlek, hogy gondosan olvass vissza itt. Nagyon jó, és részletes leírások is vannak, amelyek pont ilyen kérdésre készültek.
2009. okt. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy saját kezedbe veszed ezt a kérdést! Ahogy az előttem szóló is mondta, itt már van egy csomó jó válasz. Meg is ismételhetnénk, ki is kereshetnénk számodra.


Nincs rá szükséged!!!


Mert képes vagy rá, hogy megtaláld őket, és kiválaszd közülük azokat, amik legjobban rád illenek. Egyedül. Te. Nem kell megvárnod, míg mások megoldják a problémádat. Nekiállsz, megcsinálod, és utána lesz egy nagyon jó érzésed, hogy itt most valamit Te csináltál meg. Jól. Minél többször teszel így, annál inkább nőni fog az önbizalmad.

2009. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!