Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mostanában nagyon önbizalomhiá...

Mostanában nagyon önbizalomhiányos lettem és bátortalan. A munkám rovására is megy. Teljesen úgy viselkedem, mint aki nem életre való. Hogyan kűzdjem le?

Figyelt kérdés
Már a munkahelyemen is problémákat okoz. Ügyetlennek érzem magam, a főnököm is egyszer azt mondta rám, hogy értetlen vagyok. Ismerem magamat és a képességeimet, nem vagyok buta, mégis most ezen az új munkahelyen egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Új feladatokat végzek, tudom, hogy senki sem az anyja hasában tanulta a dolgokat, mégis nehezen tanulom meg a feladatokat és bátortalan vagyok, intézkedni is ügyetlenül intézkedek. A külsőmet már elfogadtam, mégis mostmár azzal is bajom van. Semmi önbizalmam, érzem hogy nagyon sugárzik belőlem a bátortalanság és a bizonytalanság. Tudom, hogyha bátran szólnék a főnökömhöz és határozottan, elégedettebb lenne velem. De egyszerűen nem megy, lefagyok. A hangomon is hallatszik. Mit csináljak? Próbáltam keresni életvezetési tanácsadót vagy pszichológust a neten ide a közelbe, de sajnos nem találtam. Magamnak kell megoldani, de hogyan? Próbálom magamnak ugyanazokat a dolgokat mondani és bebeszélni, amiket már sokan tanácsoltak hasonló kérdésekben, de ezek nekem nem jöttek be. Segítsen valaki!!!!
2010. jan. 26. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a foglalkozásod?
2010. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Majd belejössz, és helyrejön az önbizalmad!

Ne engedd h továbbromoljanak a dolgok! Gondold át h mi az ami nagyon új neked,és ha van megbízható kollégád,tőle kérj tanácsot. Sokszor gyakorold, nézd át, gondolatban is! Sok sikert!

2010. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vmi olyan magánéleti probléma történhetett ami miatt elbizonytalanodtál a munkádban IS... amitől nem tudsz szabadulni. Mert az írásodból azt veszem ki h a határozottsággal , önbizalommal nem volt gond.

Tudom , az új munkahelyet megszokni belerázódni nem egyszerű .

De azt hiszem a kérdés az h mitől félsz ? mitől vagy bátortalan ? Mi volt az a dolog az az ok hogy elbizonytalanodtál ?

Ha megtalálod a kiváltó okot és rendbe teszed a lelkedet a gondolatodat akkor megtalálhatod újból a magabiztoságott és minden mást amit úgy éreztél h elveszőben van. Ez egy hosszú folyamat.

amikor nekem volt hasonló problémám , elkezdtem sportolni , a mozgás a közösség az új emberekkel való találkozás sokat segített. ( mert tudtam h tartozom vhova és van egy biztos pont az életemben . )

2010. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó hozzászólás gondolkodtatott el.

Sok változás történt mostanában az életemben. Lakhely, munkahely váltás, távol a szerelmemtől és a családomtól. Végülis bátran belevágtam a dolgokba és örömmel jöttem ide. Szerintem korábbról fakad ez az önbizalomhiány. Hosszú ideig nem találtam megfelelő munkahelyet, ami bizony kicsit megviselt. Magamat hibáztatom, hogy ilyen rosszul alakultak eddig a dolgok. Szerintem ez okozza.


Egyébként tanuláson töröm a fejem, csak pénzt kell még gyűjtenem hozzá. Remélem el tudom majd kezdeni az iskolát.


Örülnék neki nagyon, ha elmúlna ez a rossz időszakom, mert nagyon nem szeretném elveszíteni a munkámat, jó lenne már egy biztos pont az életemben.

2010. jan. 27. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!