Hogyan legyek boldog?

Figyelt kérdés
Egy vágyam van, hogy motorszerelő legyek, de évek óta próbálkozom, és egyszerűen sosem járok sikerrel. Ismerőseim segítségével a legegyszerűbb motorokon tanulok, de még a legalapvetőbb feladatok sem mennek. Szó szerint még az anyát sem tudom egyből rákapatni a menetre. Sokak szerint semmi érzékem nincs hozzá, de látják rajtam, hogy akarom. Ha a problémámat nem is tudom megoldani, esetleg arra lenne mód, hogy ne zavarjon mindez? A válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

2014. nov. 10. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig kell próbálkozni, amíg nem sikerül.
2014. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igaz, de ennek az ötletnek hátulütője is van. Valahányszor újra próbálkozom, és kudarcot vallok, egyre és egyre boldogtalanabban érzem magam. Már fél hónapja rá sem néztem egy műhelyre sem, bár így meg a tétlenség gyötör meg.
2014. nov. 10. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy étteremben kezdtem el mosogatósként dolgozni majd átkerültem a konyhára, ahol úgy gondoltam nem fogom sokáig húzni mert nem vágtam semmit. Ma már én adom az előételeket és sok dolgoz a kisújjamból kirázok.


Azt javaslom te is légy türelemmel és gyakorolj sokat, mert gyakorlat teszi a mestert.

2014. nov. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok ember volt már így a tőrténelemben, hogy nem túl sok jövöt jósoltak neki abban amivel foglalkozik.


Elöször is azonosítani kéne a problémát. Valamiért elmelétben nem megy, nem tudod megjegyezni, mi hogy van, hol van, mi mire való, stb ?


Vagy a kézügyeséggel van a baj ?Mozgáskoordinációval?

Látással, vizuális memóriával, tér látással,stb.


Vagy éppen azzal van a baj, amit magadról hiszel vagy amit mások hisznek rólad ? Ahogy olvasom, ez utóbbi biztosan probléma.


Viszont az van, gogy néhány területen megvannak a képességeid és ráadásul ez a vágyad. Más területeken pedig fejlesztened kell a képességeid.

Ha az a gondod, hogy egy csavart nem tudsz rákapatni, akkor az mindegy, hogy egyszerű motor, bonyolult motor, parabola antena, vagy gyerekágy. Ezt a képességet kell gyakorolnod, amihez még motor közelébe se kell menned. Egésznap tekergetheted az anyacsavart le fel.

Ami a többi képességet illeti, ha jó vagy elméletben, akkor tanulhatsz a motorokról. Ha jó a hallásod akkor hallás alapján gyakorolhatod, hogy milyen problémának milyen hangja van. Ha kreatív vagy akkor olyan megoldásokat találhatsz ki a motor szerelésben amik eddig nem léteztek, stb... Azaz azzal ami jól megy kompenzálhatod ami nem megy, illetve fejlesztened kell a problémás képességed. -Ennyi.


Ja és "Hogyan legyek boldog?" -Tanuld meg értékelni az eredményeid, azt amit elérsz, értékelni azt amid van és a "kudarcot" úgy felfogni mint tananyagot, amiben a siker egy-egy fontos titka van leírva.

2014. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sem memóriám, sem kézügyességem nincs. Éjt nappallá téve tanulok az internettől kezdve a javítási útmutatókig mindenhol, de képtelen vagyok megjegyezni. Gondolkoztam már rajta, hogy egyik ismerősömet, aki már tíz éves kora óta motorozik és szereli is, megkérem, hogy tanítson, de pofátlannak érezném magam, ha csak azért beszélgetnék vele, hogy megtanuljak szerelni. Igaz, hogy egyébként jól el tudunk beszélgetni, de ez olyan lenne, mintha csak érdekbarátja szeretnék lenni. A válaszokat pedig köszönöm szépen!
2014. nov. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!