Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal? Nincs...

Mihez kezdjek magammal? Nincs értelme így élni.

Figyelt kérdés

Nincs munkám. A segédmunkás és hasonló gyári betanított munkákból egy nap után elegem van, képtelen vagyok csinálni, amellett, hogy nincs egy perc szabadidőm sem. Mást meg nem találok. Fogalmam sincs mit tanulnék, pénz sincs rá. Pénz kellene elsősorban mindenhez.

B jogsi, érettségi, angol nyelvtudás, elég jó számítástechnikai ismeretek, 0 forint, Kecskeméthez közeli lakhely.

Barátaim, barátnőm, meg úgy semmim nincs évek óta. Olyan vagyok mint egy hajléktalan, csak a szüleim miatt nem vagyok még az utcán.

A szerezz munkahelyet és ismerkedj tanácsokkal tényleg nagyon sokra megyek. Nem lenne ez a kérdés, ha menne bármelyik.



2014. nov. 19. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

A hozzáállásoddal van a baj !

Márpedig igenis kell munkahelyet keresned , de nem azért mert itt bárki is tanácsolja ,hanem ez alapvető dolog. Kezdj el HINNI magadban, TEGYÉL azért,hogy jobb legyen . KERESS értelmet az életednek , legyen AKARATOD , légy KITARTÓ.

Ezeket kezdd el , másképp nem lesz jobb ! Kifogások lehetnek,sőt az a legegyszerűbb, de ha igazán kitartó vagy ,akkor meg lesz az eredménye.

Gondolj csak bele, eltervezed,h szeretnél egy adott munkát ... az oda vezető utat eltervezed , és máris lesz egy dolog ,amiért érdemes lesz élni. Ha pedig meg lesz a munka,akkor lesz miért felkelni minden nap .

Igaz barátot találni nem könnyű dolog , de ha keresel olyan helyeket,ahol emberek között vagy egy számodra kellemes helyen,akkor az is csak jó irányba fordulhat.

2014. nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
na,még ilyen sem volt nagyon,h 100% a válaszom. Kifogásolhatatlan :D úgyhogy kérdező , cselekedned kell :)
2014. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már nem 100%, de nem miattam, én zöld kezet nyomtam rá. :)

Annyi a baj, hogy nem tudok eltervezni egy munkát, mert fogalmam sincs mit csinálnék, ha pedig nem tudom hová akarok menni, nem tudok odavezető utat tervezni sem. Nehéz ügy.

2014. nov. 21. 20:02
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
61%
Állj a tükör elé és vedd számba a fizikai(testi) és szellemi adottságaidat. Tudom hogy nehéz de valami reális értéket,(sem fölé,sem alá)állapítsál meg. Nem kell hogy egy mázsát fej fölé tudj nyomni de ha öt kiló krumplit elbírsz akkor indulj onnan. Folyékonyan nem kell beszélned a korai nyelvet de ha tudsz egy rövid verset kívülről akkor a szellemi kapacitásod is bővíthető. Képzelj el egy nagy tölcsért amibe beledobnak sok sok embert és törvényszerű hogy a java fent akad. Igen defektes esetleg gyámolításra szorul az aki kihullik. Ez a nagy tölcsér az élet tölcsére és ha nem illik rád a kihullottak egyik kritériuma sem akkor bátran ugorj a tölcsérbe.
2014. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna :-/


Próbáld sorbavenni mire lenne lehetőséged... írd le őket egy papírra és próbálkozz!

2014. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Írj fel mindent, amihez értesz és azt is hogy mi érdekel, mit szeretsz csinálni. Vesd össze a kettőt és ez irányba indulj el.

Először legyen munkád.

Kuponos oldalon szoktak feltenni jogsit olcsón és ingyenes számítógépes képzést is szoktak indítani.

Az angol meg olyan, hogy még a csapból is az folyik.

Ha munkád nincs, akkor viszont van időd. Menj könyvtárba. Ott lehet internetezni. Kérj segítséget, ha valami nem megy. Van egy csomó nyelvkönyvük. Képezd magad. Ott még ismerkedni is lehet. Lényeg, hogy semmi nem jön magától, ahhoz neked is tenned kell.

2014. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!