Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy határozott jellemű...

Ha egy határozott jellemű ember folyamatosan megszégyenítenénk, akkor egyszer csak megtörne, és szociális fóbiás lenne?

Figyelt kérdés

Vegyük azt, hogy a társaság megjátszott viselkedést mutat, színészek


Mondjuk kutyaszarral bekennénk a cipőjét és elküldenénk társaságba, befújnánk valami nagyon büdös spray-vel amikor nem tud róla, és egyszer csak szembesítené vele , hogy milyen büdös.

Valami beszédet mondatnánk vele, amit képtelen értelmezni, miközben a többi ember beszédje egyszerű lenne..


hashajtót adnánk be neki, és zárva tartanánk az ajtót mondjuk egész nap, nem lehetne ki menni a helységből ahol van.


Nyilvános beszéd előtt valahogy, letépnénk róla az összes ruhát és utána mindenki röhögne rajta


satöbbi satöbbi..ezt mondjuk csinálnánk fél évig vele, mindig mást természetesen, a végén már nem hinné el, hogy ő ennyire szerencsétlen, lehetséges, hogy ez után, mondjuk egy 30 éves, minden csaj kedvence, "teljesen magabiztosan kezd bele minden dologba" típusú fickó egyszerűen zavart lenne, és szociális fóbiás?


Elméletben szerintetek mi lenne a végeredmény, mert ha ezek után nem lenne ez, de én még csak negyedét sem éltem meg ezeknek akkor én miért érzek magamon kevés önbizalmat és félénkséget néhány szituációban, ahol már nem kellene? Miért reagálok túl bizonyos dolgokat?


23f



2014. dec. 4. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Te elmebeteg vagy
2014. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy említett határozott jellemű ember elgondolkodna miért történik mindez. Keresné a magyarázatot, például hogy provokáció-e és netán azért csinálják-e mert szívatásra vágynak. Valószínű kiszimatolná a kísérlet mivoltát.

Régen egyik munkahelyen nagy divat volt a különféle szívatás, így velem is próbálkoztak. Például villanypásztort kötöttek a kilincsre, észre is vettem ténykedését és egy másik ajtón mentem be és úgy ráijesztettem az illetőre hogy felüvöltött tőle. Ja, utána meg véletlenül a műhelyfőnök fogta meg a kilincset, amiért aztán ő is egy baráti elkalapálásban részesítette az illetőt.

A szotyializmusban olyan félreeső általános iskolába jártam, ahol hátrányosan megkülönböztették a nem pártemberek gyerekeit. Hiába volt jó tanuló, rossz jegyeket kapott és rossz iskolába tanulhatott tovább. Nem lettem szociális fóbiás ettől, éppen ellenkezőleg. A következő iskolában rajz és testnevelés kivételével szín jeles tanuló lettem, valamint tanulmányi versenyeket nyertem. Az osztálytalálkozón mindenkinek odaadtam a bizonyítványom és tanulmányi verseny eredményeimet, lejáratva ezzel a tisztességtelen tanárokat. Soha többé nem rendeztek osztálytalálkozót. Majd egyetemet is végeztem, ahol csak kényelemből voltam a második legjobb tanuló. Az ilyen igazságtalanság nem "betört", hanem megerősített és képes vagyok küzdeni bármely más igazságtalanság ellen is.

2014. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elmebeteg, csak mivel egyszerűen túlságosan figyelek az emberekre, és nem értem, hogy ők miért nem, ezért ilyen furcsaságok születtek meg az agyamban az évek során..


csupán, csak hordozom a hibáimat amit gyerekkoromban elkövettem, valami oknál fogva, elkényeztettek, fogalmam sincs?


2. neked biztosan más életed volt mint nekem, de ez nem mentség mind erre..


Köszönöm a választ!

2014. dec. 4. 19:12
 4/4 anonim válasza:
34%
Elmebeteg
2014. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!