Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mennyire tudtok koncentráln...

Ti mennyire tudtok koncentrálni, vagy éppen tervezni valamit a fejetekben, Anélkül, hogy papira vetettétek volna gondolataitokat?

Figyelt kérdés
Engem valójában foglalkoztat, hogy mennyire vagyok "okos". Ami valójában annyiszor megválaszolódott bennem, hogy elkezdtem magam nagyon becsülni és felülértékelni. Jelem oka erre, hogy ilyen okosnak érzem magam, az, hogy minden válaszomat az emberek teljes mértékben őrültségnek tartják, és persze sejtéseim mindig igazak voltak történések vagy éppen más szempontokból...

2014. dec. 8. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még soha életemben nem vettem elő papírt, hogy leírjam a gondolataim, meg se fordult a fejemben. Van akinek erre szüksége van? O.o

Az meg, hogy a válaszaidat örültségnek tartják, egyáltalán nem jelenti azt, hogy okos vagy, sőt.

"Ha valamit nem tudsz egyszerűen elmagyarázni akkor azt nem érted eléggé"

2014. dec. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nagyjából értem, hogy mire gondolsz:) Én is ilyen vagyok.


Igazából több féle gondolkodású ember van. Az intelligenciát elsősorban nem az határozza meg, hogy fejben vagy papíron tervezel. Ez inkább csak annak a függvénye, hogy vizuális ember vagy inkább, és amiről gondolkosz, azt látnod kell, vagy teljesen fogalmakkal építed fel a gondolataidat. Nicola Tesla a híres fizikus állítólag komplett mechanikus rendszereket tervezett meg fejben és csak akkor írta le, amikor már teljesen kész volt. Viszont akik mindent leírnak, azok között is biztosan számos zseniális ember létezik.


Én egyébként vegyesen szoktam fejben meg papíron is tervezgetni. Ha tehetem többnyire leírom. De gyakran előfordul, hogy a leglehetetlenebb helyzetben jut eszembe valami pl. fürdőkádban. Ilyenkor igyekszek gyorsan papírt és tollat ragadni:)


Az intelligencia elég komplex dolog, sok tényezőtől függ, meg több féle van belőle. Az IQ a hagyományos értelemben vett intelligencia. A legtöbb tudósnak, feltalálónak, zseniális embernek ez magasabb volt, mint egy átlag embernek. Hogyha az IQ-d magas, az sok helyen a hasznodra válhat, gyorsabban tudsz gondolkodni, mint mások, esetleg komplexebben látod a dolgokat, olyan feladatoknak is neki mersz látni, amihez egy átlag ember neki se fogna. Egyébként az IQ fejleszthető is.


Viszont manapság két másik fontos terület az érzelmi intelligencia (EQ), meg a pénzügyi intelligencia. Akármilyen intelligens manapság valaki legalább egy kicsit mindenképp célszerű a társadalmi dolgokhoz, kommunikációhoz, személyiséghez, emberekhez értenie. A pénzügyi tudás fontosságáról szerintem nem kell senkit sem győzködnöm:)



Egyébként hogyha okosabbnak tartod magad egy átlagembernél, szerintem érdemes ezt a lehetőséget kihasználni. Próbálj meg minél tudatosabb életet élni. Ne csak úgy rutinból tedd a dolgokat, hanem mindent okkal tegyél, gondold át előtte, próbálj meg mindent a lehető legprofibban csinálni, hozd ki a lehető legtöbbet magadból:)


Szerintem érdemes kicsit foglalkozni rendszerszemlélettel, hogy rendszerben lásd a dolgokat, vagy képes legyél mindenre modelleket, rendszereket alkotni. Olyan helyen, ahol a bonyolultabb szemlélet értékes pluszt adhat az egyszerű szemlélethez képest, ott mindenképp érdemes bonyolult módon szemlélni a dolgokat.


Igyekezz megismerni az embereket és megismerni önmagad. Személyiség típusok, filozófiai könyvek, pszichológiával kapcsolatos könyvek, történelem. Rengeteg értékes dologot tanulhatsz meg, és sok melléfogástól kímélheted meg magad...


Ha te is kicsit olyan vagy, mint én, akkor valószínűleg az egyszerű dolgok nem nagyon kötnek le:) Próbálj meg esetleg komplexebb, összetettebb, nagyobb feladatokat, célokat kitűzni magad elé, ahol szellemileg teljesen ki tudsz bontakozni. Ez lehet bármi, ami szimpatikus. Nem ismerlek így nem tudom, hogy főleg mi köt le: sportok, számítógép, társasági élet, stb


Hogyha ebbe valahogy belekevered még a pénzügyeket is, akkor annak szerintem nagyon értékes előnyei is lehetnek:)



Egyébként az, hogy ki mennyire intelligens szerintem másodlagos. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg zseniális ember van, aki sajnos nem tud megfelelően kibontakozni, és a hétköznapi örlődésben elvész a tehetsége... Ami itt sokkal fontosabb az az szerintem, hogy mennyire tudod kihasználni azokat a képességeket, amiket kaptál. Lehet valaki zseniális elme, de hogyha nem tudja a tudását kézzelfogható előnyökké tenni, akkor lehet, hogy az egész életét csak álmodozással és filozófállással fogja tölteni, még más sokkal kevésbé intelligens emberek sok küzdelemmel, vagy az évek során felépített kapcsolati tőkéjük segítségével pár év alatt sikeres emberek lesznek.


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Csak megörültem, hogy akadnak még páran rajtam kívül, akikben ilyen gondolatok fogalmazódnak meg:)

2014. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat, s semmi gond a hosszú szöveggel, egyaránt örülök, hogy valaki megért engem...
2014. dec. 9. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a vizuális dolgokat fejben szoktam tervezni. Sokszor egész komplex struktúrákat. Általában inkább a már kiforrottabb ötleteket vetem papírra, hogy ne felejtsem el a részleteket. Viszont vannak bizonyos logikai dolgok, amiket csak úgy tudok igazán jól tervezni, hogy minden részinformációt egyszerre látnom kell, így kénytelen vagyok folyamatosan papírra rögzíteni a szükséges részleteket. Ennek talán az az oka, hogy a térlátással, illetve a vizuális kivetüléssel kevésbé szorosan összekapcsolódó komplex tervezési folyamatoknál a grafikus jellegű gondolkodásmód nem feltétlenül elégséges a rendszer egységes átlátására.
2014. dec. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!