Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növelhetem az önbizalma...

Hogyan növelhetem az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Nagyon frusztrál hogy nem merek sok ember társaságában megmaradni 10 percig. Nem tudok mások szemébe nézni mikor beszélek velük. Gyakran kerülöm a szemkontaktus és ha egy nő van a közelemben akkor kész a katasztrófa. Ekkor megszólalni se tudok. Kérlek segítsetek mert ilyen idősen kellene élnem az életem erre mindig visszahúzódok.

17/F


2014. dec. 12. 18:45
 1/4 anonim válasza:

Én megosztom veled a történetemet,meríts ötletet belőle ha gondolod.


Kezdjük is


Általános iskola, 8. osztály (A pokol előkészülete)

Itt kezdődött minden,napi szinten ütögettek,annyira nem súlyosan de azért lelkileg meglett a hatása,megaláztak az osztály előtt mert csúnya voltam,semmi divat,ízléstelen szemüveg,igénytelen zsíros haj,hájas kis kölök voltam,viszont hiába ez a sok minden,mégis volt önbizalmam(sőt..ekkor még több is volt mint a történet végén!) Akkoriban egyáltalán nem halgattam zenét,nem volt stílusom sem,volt pár haverom az osztályból,ők olyan kétszínűek még ma is hogy hálistennek megszabadultam tőlük. Év végére kezdtem úgy érezni hogy elhagy az önbizalom mert akkor már nagyon "kiközösítettek" meg minden amit eltudsz képzelni,órákon amikor nagy csend volt és írni kellett a füzetbe,majd felrobbantam az idegtől hogy mindenki engem néz,nehéz lélegzetvételek,egyfolytában csak a füzetet bámultam,gyorsan vert a szívem..ez még a mai napig is megmaradt bennem viszont már jóval kisebb mértékben.(Ebben az időszakban még mertem nagy tömegben lenni,minden kisebb-nagyobb gond nélkül)


Középiskola, 9. osztály (A pokol bejáratában)

Folytatódott tehát az élet,minden reményem abban volt hogy itt mindenki jófej lesz,senki nem fog bántani. Így is lett,nem bántalmaztak,csak lelkileg(ez nagyon fájt és még arra is gondoltam hogy nem akarok tovább élni)a kinézetemet-öltözködésemet csúfolták,mivel nagyon összedobva öltözködtem,hajam még mindíg ugyanolyan igénytelen volt,nem mertem idegen emberek közé menni,ekkor alakult ki a rettegés felső foka,alig mertem megszólalni,ha az o.teremben nagy csönd volt,akkor mindíg arra gondoltam hogy valami rossz fog érni,és hát így is történt,mert nagyon szerencsétlen voltam,mindent amit csak ellehet rontani én elrontottam,baráti kapcsolatok,órai feladatok,és égtem is ezek miatt rendesen,kihatott a mindennapjaimra... DE! félévkor elhatároztam hogy változtatok magamon,előszöris az öltözködésemen változtattam,tipikus középsulis laza viselet,nem sok idő telt el,elmentem fodrászhoz,vágott egy jó kis frizurát,már ezzel is több önbizalom volt bennem. Beszédmódom is változáson esett át,kifejezőbben,kedvesebben beszélek akárkiről legyen szó. Jobban éreztem magam. Ekkorra már jóval soványabb voltam mint egy évvel ezelőtt,mert megnyúltam,képzeld csak el..magas-sovány párosítás nem valami előnyös. "A zene önbizalmat ad", vettek nekem a szülők egy jó kis androidos telót,headsettel halgatom még ma is a kedvenc zenéimet,ez adott egy kis időt akkoriban,ami jól esett.


Középiskola, 10. osztály (A pokol kijáratában-jelen)

Sikeresen átmentem 10. osztályba,ennek nagyon örülök még most is,viszont belül ott van az érzés hogy "ugyanaz lesz mint tavaly?!"..lelkileg terrorizálni fognak? vagy milyen lesz? elterveztem hogy nem így lesz.. öltözködési stílusom egyre jobbá vált,hajamat elegánsabbra vágattam,(pattanásaimat próbálom kezelni amennyire csak lehet,de ez a probléma még mindig aktív)a barátaim száma megnőtt,most már merek tömegbe menni,mára már csak néha jön elő ez a pánikroham amikor gyorsan ver a szív stb...év elején mégmindig sovány voltam,semmi izom, kb 4hónapja kezdtem el eddzeni,

meglátszik a hatása,izmosabb vagyok,ettől mégtöbb önbizalmam lett. Most ott állok hogy a szerelmi életemmel kéne kezdeni valamit. :D


"No pain, no gain" megkell kűzdeni a sikerért,a múltat hagyd el,hiszen már nem létezik,merj változtatni,ha veszélyes és nem mered csak azért is tedd meg :D ne bántson az hogy mi lesz a következménye. Én mostanra már jobban érzem magam,mint ahogy visszagondolok az előző évekre :p

Egyébként 15éves vagyok


Válasz a kérdésedre :Változtass az életeden,fő a kitartás! próbálj meg elmenni edzeni(ha jársz akkor elnézést kérek),legközelebb ha valami jó nő jön veled szembe akkor próbálj meg a szemébe nézni

(Elnézést kérke hogy ilyen hosszú választ adtam :( ha tudok még segíteni írj üzit )

2014. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Legyél férfi..!
2014. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Komoly kis történeted van. El sem tudom képzelni azt amin átmentél.
2014. dec. 12. 23:35
 4/4 anonim válasza:
Kitartás a lényege
2014. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!