Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy befogadjanak,...

Mit tegyek, hogy befogadjanak, és az egyenisegemet is megtartsam?

Figyelt kérdés
Sokáig vittek pszichológushoz, mert sose voltak barátaim, mindig kihasználtak, és miután eljöttem általánosból, jóba lettem több régi osztálytársammal is, de sajnos keveset találkozunk. A pszichológus mindig megállapította, akárkihez is vittek, hogy koraérett vagyok. Hatodiktól konkrét politikai álláspontom volt, tudományos és művészeti témájú könyveket olvastam, múzeumokba járok, jó tanuló voltam, de a tanulmányi eredményem romlik. Festek, de elég mély és néha elég fura dolgokat, rockos, hippis, alternatív zenéket hallgatok, nem járok feketében, viszont naximum piros színt tudok elviselni magamon, meg kéket, szürkével feketével és fehérrel. Az osztálytársaim így tizedikben eléggé távolságtartóak, mármint a lányok, nem szeretnek és nem közelednek hozzám, viszont a fiúk mindig is próbálták velem haverkodni, de a hetven százalékuk csak meg akart d***i, de őket elhajtottam melegebb éghajlatra. Egyedül érzem magam és csak 'haverjaim' vannak, akikkel jol megvagyok, de semmi több. Szeretem a verseket, úgy alapjaraton elég érdeklődő típus vagyok, néha hisztistinivilágfájdalmam van, de ez annyiban nyilvánul meg hogy órákon nem vagyok aktív, és kissé akadekoskodo, szókimondó ember vagyok, ha valakit b*******nak akkor én próbálom megvédeni mert a mások bántása mint jelenség zavar. Dohányzom, amiért lenéznek, de diszkréten csinálom, tudom rossz szokás és fiatal vagyok hozzá, de ez említés szintjén. 16 éves vagyok, és én igyekszem a magam módján, de valami magyon nagy hiba van a rendszerben ha nincsen legjobb baratom. Valaki átlátja ezt, és tudna segíteni, hogy mit csináljak másként? Egy kívül álló ember sokkal inkább objektív véleményt tud mondani mint egy családtag. Előre is köszönöm az észrevételeket:)

2014. dec. 25. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet alakulnod kellene egy kicsit, amikor társaságban vagy. A csoport nem igazán díjazza, ha valaki eltér a normától. Ez nem azt jelenti, hogy fel kell adni az egyéniséged, csak a csoportban egy kicsit háttérbe szorítani, aztán iskolán kívül meg kiélheted magad. Néha egy-két viccet elsütni, aztán már mindjárt közelebb vagy mindenkihez. Ha egy kicsit dilisnek kell lenni, akkor egy kicsit kell dilisnek lenni. Így működik minden.
2014. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A viccelődés, csipkelődés megvan, és nem is rossz viccek ezek:Dd mert nevetnek rajta, de azon is inkább fiúk:/ a lányok közösítenek ki inkább, és nemtudom miért... (100% hetero vagyok, már arra is gondoltam h azt hiszik h leszbikus vagyok és azért nem beszélnek velem, de biztos nem ez a gond:/)
2014. dec. 25. 23:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Az alakulást kifejtenéd?:)
2014. dec. 25. 23:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod a lányokkal? Csajos témákról szoktatok beszélni? Milyen a hierarchia a lányok közt? Milyenek a lányok? (témák, öltözködés, barátságok, stb.)
2014. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Alakulás alatt azt értem, hogy mindenki egyéniség, de a csoportban bizonyos szabályokat be kell tartani. Valamennyit be kell áldozni az egyéniségből. Nem lóghatsz ki nagyon a sorból. Öltözködés, beszédtéma, viselkedés, kommunikáció, személyes kapcsolatok jellege a csoporton belül. Ezek a dolgok a egy csoportban, egy osztályban íratlan szabályok szerint működnek. Nem ismerem ezeket a szabályokat a te csoportodban, de ezekhez a szabályokhoz való alakulást értem alakulás alatt.
2014. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Klikkek vannak, és ruhamárkákról, zenéről szoktak beszélni amihez nem tudok hozzászni, még másokat beszélnek ki.. Meg fiúkról, de én azokat kikoaaraztam már, kiket kineztek maguknak xd
2014. dec. 25. 23:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) a fiúk és a lányok nagyon mások... Fiúkkal kijovok, az olyan dolgok mint a ruha őket nem zavarja,de tudnék lányos dolgokról beszélni, de amimt kiderül h én nem szeretem a onedirectiont akkor én már világszemete vagyok :Dd meg pl avonos sminktermekeket hasznalok de a többség szerint az avon szar :/ és ezeket nem tudom hová tenni
2014. dec. 25. 23:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha nem nagyon tudsz hozzászólni a témáikhoz akkor abból elég könnyen tévesen ítélhetnek meg, furának tarthatnak. Más a stílusod, más az érdeklődési köröd. Ez nem azt jelenti, hogy jobb vagy rosszabb vagy csak más, és ezt sokan nehezen tolerálják. A lány csoportok, klikkek világa másként működik, mint a fiúké. Ott ezek a dolgok hatványozottan értékelődnek. De mondjuk az is lehet, hogy az egyik lánynak tetsző fiú már bepróbálkozott nálad, ebből is lehet feszültség valakiben, hogy miért nem nála próbálkozott.
2014. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oooo... H a fiúk miatt is lenne arra nem gondoltam.. Az ilyenek engem nem zavarnak :Dd de köszönöm mrg kéne próbálni kicsit 'lanyosabb' lenni... Csak félek h az még hulyebben jönne ki:/
2014. dec. 25. 23:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress olyan közösséget, ahol értékelik a különcségeidet, koraérettségedet, műveltségedet. Ha a művészet érdekel, akkor olyan klubot, szakkört, művészeket stb. Minden zsáknak megvan a maga foltja, és ez a barátokra is igaz, mindenkihez vannak hasonlók, csak 16 évesen az a menő, ha mindenki egyforma, vagy másokhoz hasonlóan különc, az egyediséget kevésbé tudják hova tenni. Szerintem a probléma magától megoldódik, ha főiskolára mész, ott már kevésbé vannak skatulyák. Keress pl. idősebb barátokat, ha koraérett vagy.
2014. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!