Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy befogadjanak?

Mit tegyek, hogy befogadjanak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az osztályom semmibe vesz (hogy finoman fejezzem magam ki). Szinte soha sem szólnak hozzám, csak ha kell valami. Én próbálok bekapcsolódni a beszélgetésekbe, de van, hogy egyszerűen nem vesznek észre, vagy csak harmadszorra, vagy negyedszerre válaszolnak. Ha én szólok valakihez, és ő válaszol, de közben valaki más is szól hozzá, akkor félbeszakít, megbeszéli mással a dolgát, és csak (esetleg) utána jövök én, ha közben el nem felejt. Plusz ha valakivel történik valami, azzal azonnal elkezdenek foglalkozni, megkérdezik, van-e valami baja stb. viszont ha velem történik valami, azt le sem szarják. Testnevelés órán pedig ha valaki hibázik például játék közben, azonnal bocsánatot kér a másiktól, de én csak letolást kapok, akkor is, ha nem én voltam a hibás. Egymás hibáit meg sem jegyzik, az enyéimen viszont napokat is képesek rágódni.


Miért van ez?



2012. febr. 26. 15:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ez eléggé gyakori dolog. :S Nekem is van olyan osztálytársam akivel egyedül én foglalkozok, mert nagyon megsajnáltam mikor összekerültünk. Annyi hogy nem vagy nekik szimpatikus. De azért ne add fel próbálj barátkozni velük,aztán lesz ami lesz. Vagy csak simán ne foglalkozz velük. De ne lássák rajtad hogy idegesít, meg hogy rosszul esik mert annál jobban fogják csinálni. Ez nekem sem tetszik hogy kiközösítik a másikat hol ott nem is ismerik,csak picit máshogy közelíti meg a többieket...de ha nagyon nagyon zavar akkor szerintem menyj át másik osztályba vagy iskolába. Hát sok sikert. ;-)
2012. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyi lenne még a kérdésem, hogy a te osztálytársad mit tesz úgy általában, hogy vele is így bánnak? Mit csinál másképp, mint a többiek?
2012. febr. 26. 20:37
 3/26 anonim ***** válasza:
Sokmindent sajnos nem tudsz tenni, csak legyél jóarc, és ha valamiér tbeégsz szólj vissza viccessen. Akkor talán bírni fognak, lehet, hogy unalmas vagy. Van egy osztálytársam akit szintén basztatnak, sportol, testi erőnléttel nem lenne gond, de nem szól vissza ha beszlnak neki, nagyon primitív ember, de ha te eljutottál idáig, hogy megfogalmazd ezt, akkor te szerintem nem ilyen vagy. Gondolom olyan 14-17 éves fiú lehetsz, mert nemet és kort nem írtál, ami itt elég fontos ilyen kérdésnél, ha gondolod írj nekem kort, ha akarod beszélgethetünk :D
2012. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Semmiképp se szigetelődj el, mert azt hosszútávon nem fogod tudni fenntartani.


Továbbra is próbálj közeledni. Legyél segítőkész, legyen valami amivel kivívod mások elismerését és háláját. És akkor másképp fognak rádnézni.

2012. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy nem fogadnak be sok oka lehet, elsődleges szempont a szocializációs háttér. Vesd össze a te családodat és az ő családjukat, ma sokszor előfordul, hogy más szociális környezetből érkezők vannak egy osztályban, ha a te családi háttered nem egyezik a többiekével akkor ott lehet a gond. Ilyen szempont lehet a falu-város ellentét. Az is kérdéses, hogy te magad mennyire vagy alkalmazkodó típus, elég nehéz ezt megfigyelni főleg, hogy saját magunkról van szó. Az elért osztályzatok, a sikeresség is szülhet kitaszítást.Minden csoportnak van egy hatalmi struktúrája, ha valamikor összetűzésbe kerültél a vezetővel vagy éppen nem törődsz vele, akkor könnyen lehet, hogy ő az, aki nem hagyja a többieknek, hogy barátkozzanak veled. Az eltérő érdeklődési kör, zene, egyéb szokások is okozhatják a problémád. Első sorban ezeket kellene végiggondolnod.
2012. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Keress más osztályból barátokat.Engem is ugyanígy kitaszítottak gimiben,de mégis jól éreztem magam,mert voltak barátaim.Lehet,nem a te társaságod az osztályod.
2012. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Kérdező. Milenne ha válaszolnál is arra amit írunk?? ^^
2012. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


20:08

Bocs, de nem vagyok mindig gépközelben. Mindenesetre megpróbálok majd "jóarc" lenni, akinek tudok, segítek, csak azt nem akarom, hogy kihasználjanak. Hogy lehet megtalálni a totális önzőség és a végletekig hagyom magam kihasználni állapot között az egyensúlyt?


Staje: Ha valaki a vezetővel jóban van, akkor automatikusan elfogadják a többiek is bármilyen?

2012. febr. 27. 20:26
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondanám, ha a vezetővel kezdesz valamit, akkor biztos befogadnak, mert lehet akkor nyalógépnek tartanak. Az osztálynak van egy normarendszere azt kellene valahogy felismerni és a csoportban aszerint cselekedni. Valahogy meg kell találnod a helyed a csoportban, mert most sajnos úgy tűnik a "bűnbak" szerepe jutott rád, valahogy ezen kellene változtatni. Neked kell megfigyelni az osztálytársaidat és ahhoz alakítani a viselkedésed. Neked kell tudni olyat mutatni, ami miatt felnéznek rád.
2012. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
staje: Ezalatt a normarendszer alatt mit értesz?
2012. febr. 27. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!