Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol kezdjem el, érdemes vagy...

123négyöthat kérdése:

Hol kezdjem el, érdemes vagy inkább a halál?

Figyelt kérdés

Mielőtt az ócsárlás jön, hogy ez hülyeség elmesélem mi az én bajom a többi fiatalabb "halni kívánó egyénnel szemben"

Az a gond, hogy jó gyerekre kezdtek nevelni.

Apám alkoholista, hálistennek hamar elkerültem tőle, és már nem is él..

Kaptam egy pótlékot helyette úgy bánik velem mint a szarral bár megütni nem mert még jobban fáj mégis az hogy nem volt senki aki anyám mellett velem is úgy bánt volna mint ha az apám lenne..

Anyám hamar elvesztette az édesanyját ő volt akkor 7 éves...

Mindig is ettől féltem hogy én is hamar elvesztem.

Most ott tart a helyzet, hogy anyám kidolgozza a belét, én holnap leszek 18 és még mindig a 9.-et nyomom középsuliba bejárni nem nagyon teszem és egyáltalán nem azért mert tróger lennék hanem rosszul vagyok attól hogy képmutatásból más emberekkel barátkozzak akik egyáltalán nem szimpatikusok..

A másik meg hogy jóformán egyedül lakom, mert anyám a hét 5 napját pesten tölti bankba dolgozik és ott alszik egy barátnőjénél.

Nincs aki neveljen, felügyeljen és anyám az én hülyeségembe kezd belerokkanni látom rajta, hogy mélyen emészti a dolog, fél hogy a szeretett fiacskájából nem lesz semmi..

Én nem tudom mit csináljak.. biztos nagyon fájna egy anyának hogy ha elvesztené a gyerekét de megéri küzdeni, azért hogy talán csöves legyen belőlem?

Az még jobban fájna neki, látni hogy nyomorgok..

Nem akarok örök életére a nyakán maradni.

Lehet, hogy mire ezt értelmesen le tudja valaki válaszolni addigra kezdtem magammal valamit, nemtudom.

De ha még kapok választ rá örömmel fogadom és köszönöm aki elolvasta.



2015. jan. 7. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:

A halal nem megoldas semmire. Sohasem tudhatod hogy mit hoz a jovo.


Ne azert menj az iskolaba hogy baratkozz azokkal akik nem szimpatikusak, hanem magad miatt.

2015. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de annyira megölt lelkileg valami és már nehéz nagyon számomra kibírni amit nyom rajtam az élet.

nem bírom.. ilyenkor jön az hogy küzdeni kell blablabla..

De mondhatod ezt egy olyan embernek is akinek átvágta a vonat a fél testét hiába kell küzdeni ha nem bír..

2015. jan. 7. 12:19
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Szerintem pont ebből a sok rosszból kellene valahogy erőt merítened és megmutatnod magadnak, másoknak, hogy igenis küzdéssel képes vagy egy új, jobb életet megteremteni magadnak! Nem vagy már kisgyerek, ha egy alap szakmát elvégeznél normálisan, lehet még esélyed! Megadhatnád anyukádnak azt a boldogságot, hogy lássa van remény a gyermekének, hogy egyedül is elboldoguljon vagy még segítse is őt öregkorában majd, ha arról lesz szó. Nem szabad feladni, csak tűzz ki célokat és lesz értelme az életednek! Nem másokkal kell foglalkozni, csak magaddal és azzal/azokkal akiket szeretsz! Ne más miatt járj be tanulni, hanem magad miatt, persze az sem lesz majd rossz érzés mikor felnéznek rád a többiek, hogy milyen mélyről sikerült felküzdened magad! Légy erős!!!

2015. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én csak egy mondást írnék annyi kommenttel, hogy nekem segített:


"Ha az élettől akkora pofont kapsz, hogy az padlóra küld, állj fel és söpörd le a port magadról, majd mond ki hangosan: Úgy ütsz, mint egy lány bal kézzel."

2015. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kitaláltam azt a dolgot már pár napja, hogy elmegyek melózni mondjuk árufeltöltő vagy kasszás ami így egyszerű könnyen be lehet kerülni, és mellette esti tagozaton elvégzem az iskolát.. tudnám anyámat segíteni vele, nem kéne rám költenie meglenne a saját pénzem mellette nem aludnék el nem lenne az hogy nem érek be időbe és lógok..

Valahogy szimpatikusabb a dolog mert akarok kezdeni magammal valamit csak nincs aki közvetlen támogasson.

Néha nem elég pár lelkesítő szó hanem fontosabb ha van itt valaki aki segít talpra állni.

2015. jan. 7. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom ez utóbbi álláspontodat!

Érdemes a helyi önkormányzat munkaközvetítőjébe is benézni. Szakmai képzéseket is adnak munkanélkülieknek. Nem egy ismerősöm végzett így tehergépjármű vezetői és nyelv vizsgát! Ha elfoglalod magad munkával és látod, hogy ez segíti az otthonlakásodat, az rajtad is könnyíteni fog.

2015. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A munkanélkülieknek szóló oktatás tényleg jó dolog. Érdemes ellőni azt a lehetőséget. A gályamelók rövidtávon nem rosszak. Elütöd vele az időt, lefoglalod magadat, egy kis önállóságot tanulsz. Hosszútávon viszont ne is gondolkozz ilyesmibe. Elég sor sz@r melót csináltam ahhoz hogy tudjam, ahova embert keresnek, abba a melóba valami turpisság lesz. Vagy nem fizetik ki a túlórákat, éhbérért dolgozol, vagy/és olyan fizikai munka, ahova senki ott dolgozó, vagy főnök nem protezsálná be egy ismerősét sem. Ez érvényes a netes álláshirdetések 90%-ra. A maradék 10%-ra meg úgyis van néhány száz több diplomás jelentkező. 5 év szakmai tapasztalattal , és 3 beszélt nyelvel.
2015. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is, ha egyik szolgáltatónál sem vagy előfizető. Telefonálj, itt néhány kérdéssel segítenek, hogy tisztábban láss, és megkaphatod a biztatást is az ötletedhez, hogy dolgozz, és mellette estin tanulj. Mivel ingyenes, nem veszítesz vele semmit, bemutatkoznod sem kell, és amiről beszélsz, a szolgálat keretei között marad.
2015. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de ha most vagy 9.-es akkor addig mit csináltál? feküdtél otthon amíg anyud, a belét kidolgozta?

A képmutató emberek miatt, a szobádban fogod leélni az életed?

2015. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"de megéri küzdeni, azért hogy talán csöves legyen belőlem?"


"Tedd meg az első lépést hittel, nem kell látnod az egész lépcsősort, csak tedd meg az első lépést."

2015. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!