Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magamnak olyan...

Miért érzem magamnak olyan üresnek? Mi vagyok én? L/15

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, szoktam nevetni velük és szórakozni, van hobbim, szoktam rajzolni, olvasni, fotózni, zenéket hallgatni, sorozatokat nézni, de mégis úgy érzem, hogy legbelül üresnek érzem magam. Éreztem az érzéseket bennem, de mégis olyan üresnek érzem magam,mintha érzékletlen robot lennék és legbelül csak üres, fekete lyuk van, amiket elnyeli az érzéseimet. És már nincs kedvem élni.(Amúgy nem is volt pasim.) Mégis mi vagyok én?

#probléma #érzés #üres érzelmek
2015. jan. 9. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kamasz lány vagy :) Én még 18 éves fejjel is gyakran így érzem magam..De ha gondolod írhatsz,és beszélgetünk,hátha nem is vagy olyan üres;) 18/F
2015. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem 15 évesen. Szintén voltak barátaim, szeretteim, hobbik, amik lekötöttek, de nem igazán tudtam értékelni ezeket, mert elég...negatív voltam. Mintha minden napom ugyanolyan lett volna, nem történt semmi (vagyis nem vettem észre), és épp ezért nem volt, ami érzelmeket váltott volna ki belőlem, egyedül voltam. Azóta eltelt három év, és rájöttem, hogy az életet lehet másképp is élni. Igazából csodaszép, tartalmas, és tele van apró kis élvezetekkel. Csak észre kell venni őket, és értékelni. Örülni nekik. Mindennek. Mint kiskorodban. :)

És nyugi, nem vagy egy érzéketlen robot, majd elmúlik ez az érzés. Csak ne hagyd, hogy beszippantsanak a szürke hétköznapok ;)

18/L

2015. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam pont fordítva van. Olyan, mintha egy sötét, mély massza lenne bennem, amelyben hiába turkálok könyékig, semmi igazán letisztultat nem tudok kiszedni belőle. Mintha ez a valami nyelne el dolgokat, amelyek foglalkoztattak, szerettem, de elsikkadt, nem nyújtott megoldást.

Erről beszélgettem valakivel, aki azt mondta, hogyha nem tudok tiszta anyagot kinyerni a ,,masszából", akkor készítsek belőle szobrot.

A szobor leszek én.

Nem tudom, Te mennyire értékeled ezt, mert bár nem túl gyakorlatias tanács, de nekem sokat segített önmagam megismerésében.

Lehet, hogy ez a ,,fekete lyuk", ami elnyeli az érzelmeidet, éppen arra jó, hogy kutass benne!

Lehet, hogy túl sok volt a példa, ne haragudj.

Sok sikert! :)

2015. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Srapnel ***** válasza:

"Mégis mi vagyok én?"


Ez maga az életnek a feladata. Egyelőre egy pár baráttal rendelkező, magát üresnek érző, bizonytalan, valószínűleg szeretetre és törődésre vágyó gyermek vagy. A te dolgod és feladatod lesz, hogy az elkövetkezendő évtizedekben mit akarsz ehelyett.

2015. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Öhhm, köszi a válaszokat, most már értem. :) Sztem szeretethiányom van.
2015. jan. 10. 16:46
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg egy szörnyeteg vagy.
2015. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
# 6/6 Szerintem igazad van. :)
2015. jan. 11. 18:16
 8/8 anonim válasza:

Ugyanez, csak nekem még barátaim sincsenek :(

15/L

2019. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!