Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezért lennék különc?

Ezért lennék különc?

Figyelt kérdés

Már kiskoromban kiütközött, hogy értelmesebb vagyok, mint a többiek. Engem nagyon leköt az írás, az emberek tanulmányozása, szeretek belemélyedni a második világháborúba, az emberiség rejtelmeinek dolgaiba, az agy működésébe, szeretek elemezgetni idióta partik, droghasználat és pia nélkül, mert nincs rájuk szükségem. Igaz, soha nem is hívtak el bulizni... bár, ha lehetőségem nyílik rá, valami értelmessel ütöm el az időt, mondjuk anyagot gyűjtök az irományomhoz, amin dolgozom. Ha a suliban szabad foglalkozás van, én viháncolás és körömfestés helyett a füzetembe mélyedek, hogy kitaláljak valami sztorit, ami csak úgy előhozakodik a fejemből, és nem is vegyülök bárkivel. Nem hordom fenn az orrom, de nem tudom elképzelni olyan emberekkel a környezetem, akik felszínesek, csak a sminken és a pasikon jár az eszük, mert nekem ennél több kell. Nem barátkozom mindenkivel, csak akit érdemesnek tartok rá, és olyan fiúra sem pazarlom az időm csupán azért, hogy beolvadjak, aki egy tuskó. Próbáltam nyitni, de az a gond, hogy elüt a stílusom a nagy átlagétól (zeneileg, öltözködésileg nagyjából azt szeretem, mint a többiek, leszámítva Biebert és Selena Gomezt) - legalábbis szerintem ezért nem közeledik felém senki. Ha szülinapja van valakinek, mindenkit elhívnak, csak engem nem, ha kiruccannak valahová, mindenki megy, csak én nem, és ha úgy döntök, nem foglalom le magam, egy ember sem jönne oda hozzám dumálni. Próbáltam többször is, de kirekesztetté váltam, mert nem voltam részese az életüknek, az átélt élményeiknek, szóval nem tudtam bekapcsolódni. A szüleim is arra neveltek, hogy ne csapódjak oda akárkihez, úgyhogy hiába vagyok egyedül, ehhez tartani fogom magam. De mindezért én egy negatív különc lennék? Miért?

17/L



2015. jan. 31. 11:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Túl normális vagy. A korosztályodban ez game over.
2015. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább légy erre büszke. Aki beáll a sorba, az csak s*ggeket fog látni.
2015. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A normalitás bűn. Ez szomorú.
2015. jan. 31. 11:34
 4/24 A kérdező kommentje:
Büszke is vagyok, ezért nem vegyülök. :) csak idegesít az egyedüllét.
2015. jan. 31. 11:35
 5/24 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz veluk, es ne akarj hozzajuk csapodni. Te is meg fogod talalni a tarsasagod!

En is kulonc voltam, de mar sikerult megtalaltam a barati korom.

2015. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Várj, azért barátaid vannak, nem? Mert akkor szerintem nincs nagy gond, nem kell elvegyülni a tömegben. Szimpatikus, amit írsz magadról, ezekkel nem vagy egyedül.


Lehet, hogy jobb suliba kellett volna menned, persze 17 évesen már nincs sok értelme váltani.

2015. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Van egy barátnőm, de vele ha háromhavonta egyszer találkozunk...

jövőre iskolát váltok, mert költözünk, remélem, ott jobb lesz.

2015. jan. 31. 11:43
 8/24 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy okosabb vagy mint a többiek a környezetedben, de mégsem lehetsz annyira okos, hogy magadhoz hasonló ismerősöket szerezz.

Amúgy meg mindenkiben ott van az értékes rész. Nem tudhatod, hogy melyik osztálytársad hasonszőrű veled, csak ő beolvad.

Ha bármit el akarsz érni ahhoz melózni kell, és nem csak keseregni.

2015. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Részben jó, hogy különc vagy, mert így ugye nem tartozol az átlagosok közé. Viszont ugye nem csak azt várod, hogy odamenjenek hozzád és csak olyan dolgokról beszélgessetek ami csak neked tetszik. Alkalmazkodni is kell, odamenni másokhoz, beszélgetni több dologról. (Nem azt mondom, hogy csak te vagy a hibás, mert én is voltam már olyan osztályban, ahol volt 1-2 kitaszított, a többiek folyton gúnyolták őket, szóval elég sz*r osztályközösség volt...)
2015. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Külön vagy, de negatív értelemben. Oké, szép és jó dolog minden, amit leírtál, de idősebb korodban ezekre fogsz emlékezni, hogy ott ültél az asztalodnál és írtál, meg, hogy ezt meg azt a könyvet olvastam? unalmas... Lehet ezeket a dolgokat úgy is csinálni, hogy közben normális társasági életet élj, néha kikapcsolódj és most itt nem arra gondolok, hogy minden hétvégén részegedj le...
2015. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!