Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek a sötétben/sötétségtől....

Félek a sötétben/sötétségtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rettegek, ha egyedül kell lennem sötétedés után, mindig beképzelem magamnak, hogy hallok valamilyen hangot, vagy azt, hogy valaki néz engem. És mielőtt arra hivatkozna valaki, hogy túl sok horrort néztem megemlítem, hogy nem szeretem ezt a műfajt, és sosem néztem ilyen filmeket.


Hogy győzhetem le a félelmet?


2010. febr. 11. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél este vígjátékokat vagy hívd át a barátaidat..:)
2010. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
hát nem tudom...az biztos hogy Chuck Norris nem fél a sötétben!A sötét fél Chuck Norristól!!!
2010. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy győztem le, hogy tudatosan nem kapcsoltam fel soha a lámpákat mikor mentem ki a szobámból. Az elején nagyon rossz érzés volt, mintha védtelen lennék, és sokszor futva érkeztem vissza a szobámba, de egy idő után már észre sem veszed, hogy hupsz sötét van, most félnem kell :D

Éjszaka néha előfordul, hogy rám jön, és félek, de ilyenkor én hangosan ki szoktam mondani, hogy NEM (nincs semmi a szobámba), és azért próbálom el is hinni :D

2010. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14:31-es: Ez nagyon ott volt... XD


Egyébként én két módszert hallottam erre a problémára. Az egyiket a barátnőm mesélte, ő azt csinálta, hogy amikor úgy érezte, fél, nézi valaki a sötétben, vagy a tipikus "van ott valami!!!" érzés kerítette hatalmába, felkapcsolt egy villanyt vagy odavilágított hirtelen egy elemlámpával, hogy megbizonyosodjon, hamis-e a félelme. :)


Édesanyám is ezzel küzd, képtelen volt legyőzni ezt a félelmet. Ő éjszakára vett magának egy lámpát (talán rózsakvarcból van, azt hiszem), éjszakára az világít neki tompa fénnyel. Kicsi égő kell bele, így nem is fogyaszt sokat.

Kislány koromban nekem is volt kőből készült, kicsi, fedeles lámpám, hogy ne féljek. :)


Sok sikert neked! :)

2010. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem kell félni,én csak egyszer hallottam egy kopogó szellemet :P

am komolyan.

Ezt én sem hinném el senkinek,ha nem én hallottam volna a saját fülemmel.

Azóta mindig mp3 :) és csak félálomban kapcsolom ki.

én nem mernék lámpát kapcsolgatni,meg elemlámpával világítani :D

csak jobban félnék.

ha zenét hallgatok,az legalább eltereli a figyelmemet :)

2010. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Természetes hogy félsz, mert lehet hogy elvisz a zsákos ember! Vagy mégroszabb! A réz fa*zú bagoly eljátszadozik a popodal!
2010. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézz valami szép mesét.

pl.

Aladdin (1992)

The Lion King 1,2,3


Mosolyogva fogsz elaludni :)

2010. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!