Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék boldog, optimist...

Hogyan tudnék boldog, optimista lenni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok.Sajnos a mindennapjaim jórészt azzal telnek,hogy a jövőmön agyalok,aggódom,félek hogy nem fognak össze jönni a dolgok a jövőben(iskola stb.).Van barátnőm,rengeteg haverom van,de úgy érzem,hogy valamiért,egyedül vagyok,szinte mindig más a véleményem mint másoknak.Focizom,Kondizom,ezekben eléggé sikeres vagyok,de így sem vagyok elégedett magammal,pedig körülöttem jórészt dicsérnek,de én legyintek rá és azt érzem,hogy nem vagyok se jó,se tehetséges.Mivel tudnék változtatni ezen az állapoton?3-4 éve kínoznak a gondolataim,hogy mi lesz ha ez meg az nem jön össze.Hogyan tudnám ezt az állandó agyalást,és negativitást legyőzni?
2015. febr. 16. 15:56
 1/2 Szandra87 válasza:
:) élvezd az életet, és ne görcsölj rá a jövőre ilyen szinten. Nem baj az,ha gondolkodsz rajta,de azért ne betegedj bele,ha lehet. Nem kell rettegni előre az ismeretlentől,pont,hogy úgy kell felfognod,mint egy kihívást. És ne úgy gondolkodj,hogy valamit hogyan nem lehet, hanem törekedj a megoldásra. Minél több akadályt lépsz át,annál optimistább leszel,és az önbizalmad is növekedni fog,ill. a magadba fektetett hited. Lehetsz más véleményen mint mások,azzal nincs semmi gond,de ,ha vitára kerülne a sor,akkor tudj okosan érvelni a te véleményed mellett. Tűzz ki célokat,lehet az a bajod,hogy úgy érzed kicsit most egy helyben toporogsz,talán kéne valami újat csinálnod,felfedezned. Mivel kondizol,gondolom kitartó vagy, szóval ne aggódj,mert össze fognak jönni a dolgaid,ha elég erőt fektetsz bele. Nem tudom szereted-e a Star Wars filmeket..na,nem is ez a lényeg,de van benne egy jó mondat Yoda mestertől: ,,Csináld vagy ne csináld, nincs olyan,hogy 'megpróbálom'" Magyarán szólva, akard a dolgaid,és ne azon kattogjon az agyad,hogy ,,jaj úgysem jön össze.." stb. ;)
2015. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!Próbálok így cselekedni mostantól.
2015. febr. 20. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!