Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt ilyen időszakotok?

Volt ilyen időszakotok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,eddig mindig szorgalmas voltam,de most 2.-ban olyan szinten lerontottam,és nagyon lusta vagyok tanulni ennek ellenére is...egyszerűen nincs meg az az önkontroll hogy ˝most kikapcsolom a gépet végre és tanulok˝...Nem tudom mi lesz így,mindenesetre félek...Nektek volt ilyen időszakotok,ill.talán visszajöhet még a szorgalmam?
2010. febr. 14. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Marhára elmondtad a titkot. Segíthet, ha kinevezel fix időpontot rá, amit nem lehet elszabotálni, és konstruktív büntetésmódot is találhatsz arra az esetre, ha mégis becsúszik némi pontatlanság... Konstruktív alatt azt értem, hogy pl kimarad a tanulás-blokkot követő netezés-blokk, és a sport-blokk perfekt kell legyen mindenképp, hogy a "semmiképp se netezünk ma későig" büntitétel is ott legyen. Másnapra ne maradjon büntetés, inkább kegyelmezz magadnak alig érezhetően... :)
2010. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na én is így vagyok, csak nálam sokkal gázosabb, mivel én 2 és fél hónap múlva érettségizek, és sehogy nem akar a szorgalmam visszajönni, és még az égvilágon semmit nem kezdtem el tanulni az érettségire :S Pedig 10 éven keresztül kitűnő tanuló voltam :S
2010. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem ez 10 évesen kezdődött, most 23 vagyok és még tart. az érettségit simán ki lehet húzni így is, de ha komolyabb eredményeket is szeretnél elérni az életben jobb ha összeszeded magad vagy segítséget kérsz mert később, pl egyetemen már lehet késő lesz.
2010. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, sajnos meg is látszott. Olyankor arra volt szükségem, hogy valami ösztönözzön. pl. egy szorgalmas sulitárs, akitől erőt merítenék, vagy valamilyen cél: pl. ösztöndíj.

20/L

2010. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, sőt lenne is még mindig, sőt kicsit van is :P A lényeg, hogy letöltöttem egy programot, ami adott időben - ez persze egy olyan időpont, mikor általában gépezek - megnyit egy új ablakban egy üzit (mint a telefonon az ébresztőóra/riasztás), hogy "Húzzá' tanulni, mert nagyon szívás lenne, ha nem vennének fel az egyetemre.... vagy ezt akarod???" Vagy vmi hasonlót :) ha elolvasom, eszembe jut, hogy tanulni is kéne, és ez általában elég, hogy bepakoljak a táskámba tanulás nélkül :P de komolyra fordítva a szót: figyelmeztesd valahogy magad. Ha már eszedbe jut, hogy holnap suli, az haladás, mert lehet, hogy az is eszedbe jut, hogy mondjuk miből írsz, vagy h egyáltalán mit vettetek adott tárgyból...
2010. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként senki se próbálja cáfolni, hogy a suli az olvasáson, számoláson, és némi életre tanításon, amit csak a lelkiismeretesebb tanárok adnak meg tanterven kívül, nem sok valóban szükséges ismerettel lát el, és ez sokakat egyrészt abba a hitbe ringat, hogy nem is kell többet tudni az iskolai memóriagyakorlatokon kívül, másrészt hogy megjegyezni sokfélét az maga a tudás vagy a műveltség, harmadrészt pedig hogy tanulni kellemetlen. Kell tudni olyasmit is, ami szinte csak információ, és jól jöhet minden tudás (igen, a trigonometria vagy a veszett kémia is) a hétköznapokban is, de első sorban a megértési készségedet kell élesíteni, amit az iskola nem visz túlzásba, és meg kell engedned magadnak, hogy számodra okés dolgokat autodidakta módon megismerj (ez lenne eredetileg a tanulás), mert ez meg pozitívan fog visszaütni a suliban.


A memóriagyakorlat-szerű, információfaló napi nekiülés viszont marad tanulás helyett, ha akarsz is valamit a mai csodás világban, ahogy írták is már. Ha magadat morzsolod le, nemigen lesz ki jobbá tegye :)

2010. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

autodidakta vagyok,csak a koncentrálóképességem is egy nagy kaki.próbálgatom javítani kisebb-nagyobb sikerekkel...

egyébként köszi a válaszokat. ösztönzőek :)

2010. febr. 16. 20:21
 8/8 A kérdező kommentje:
megyek is tanulni.
2010. febr. 16. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!