Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség! Mit tegyek? Pszichol...

Segítség! Mit tegyek? Pszichológus segíthet? 15/L

Figyelt kérdés

Eddig úgy van, hogy nem vettek fel sehova és 1 éve az élet szívat, ezért úgy érzem nincs értelme élnem. Soha nem volt még ilyen gondolatom, de sajnos idáig bírtam. Tavaly mind2 papám meghalt és már az is sokkolt, (eddig úgy van), hogy sehova sem vettek fel, amit nagyon nem értek, mert nem vagyok rossz tanuló, hanem ilyen átlagos vagyis félévkor 4,2 lett az átlagom. Sokan mondják, hogy amit szeretnék tanulni van hozzá tehetségem, de akkor mégis miért??? Baromira elakarom érni a célomat és nagyon megszakadok abban, hogy mindig rengetek sok helyre járok sulin kívül pl.:szakkörök, zenesuli, és képezni magam..hetente 2-szer van, hogy 7-8, de akár 9 órára érek haza. Általában erős vagyok érzelmileg, de elegem van az életből. Mind hogyha a sors és az élet összeesküdött volna ellenem. Mit tegyek? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

:( :)



2015. márc. 10. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet? - igen
2015. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Segíthet
2015. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy pszichológus mindenképpen segíthet és érdemes is hozzá fordulni, ha úgy érzed, egyre súlyosabb a helyzet. Nem érdemes addig halogatni, míg már nagy lesz a baj.

Viszont ha van a közeledben valaki (barát/családtag/ismerős), akinek elmondhatod, mennyire bánt ez a sok dolog, az is sokat segíthet. Még ha tenni nem is tudnak ellene, de az is erőt adhat a kitartáshoz, ha van, aki meghallgat és együtt érez veled.

Én is vagyok elég sokszor bizonytalan abban, hogy érdemes-e folytatnom az életem, de aztán elbeszélgetek azzal az emberrel, akiben a legjobban megbízom/akivel a legjobb a kapcsolatom és ő mindig ad egy kis reményt, hogy a dolgok jobbra is fordulhatnak.


18L

2015. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!