Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért megy ilyen nehezen a matek?

Miért megy ilyen nehezen a matek?

Figyelt kérdés
15 vok,és a matek elég nehézkesen megy...mármint nem csak az,amit így nyolcadikba veszünk,hanem az alap kivonás.Összeadás,szorzás OK.De a kivonás az valamiért nem megy....járok matektanárhoz is,már nála is leégtem párszor... ???
2010. febr. 16. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, mint Te! A nevetséges az, hogy mindig a matek húzta le, az amúgy majdnem színötös bizimet. Év végén többször majdnem meg is buktam. (már 29 éves vagyok, és elvégeztem egy egyetemet)Szerintem nem jó hozzá a logikánk, vagy nem is tudom, az agyunknak nem működik megfelelően valamelyik része, de én is leblokkolok, ha számokat látok... :)
2010. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan a nevét, de van ilyen betegség, aki egyszerűen nem ért a matekhoz, olyasmi mint a diszlexia.
2010. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 13 vagyok, 8.-os. Én sem szeretek fejben számolni, viszont gyakran muszáj...Gyakorolj, hátha jobban fog menni. Itt nem szabad feladni, mert a későbbiekben nem fogsz boldogulni.
2010. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
diszkalkulia.
2010. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Diszkalkulia. Nekem is van. És nem segít a gyakorlás.
2010. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az érettségim színötös… lett volna, ha az az átok matematika nem szólt volna bele egy kegyelem-kettessel. Az irásbelim nulla volt, a szóbelin a levezetés harmadik soránál lebénultam. Szerencsére az elnök magyaros volt, a matetanárom meg helyrezavart, hogyaszongya: « Na jól van, XY, ennyi elég is. » És megadta a kettest. Hogy ne rontsa el a többit.

Mint később megmagyarázta, régen észrevette már hogy minden igyekezetem ellenére is reménytelen eset vagyok. A agyamnak az a zónája, amihez a matemetika-logika tartozik, fejletlen. (A vicc csak az, hogy később logikábol mindíg aránylag jó jegyem volt, a jóég tudja, miért?) Szerencsére EZ a matektanár nem a bosszuálló, értetlen fajtából való volt. De a legtöbb, sajnos, ma is az. Képtelenek megérteni, hogy mit nem ért az ember? Mert az ő agyukban ez a rész ugyan erősen fejlett, az együttérzésé és a megértésé viszont erősen elcsökevényesedett…

Előre is elnézést kérek a jelenlevő matektanároktól. Amint látható, nem mindegyik ilyen. Sőt, biztos vagyok benne, hogy olyan is létezik aki meg tudja tanítani, sőt szerettetni is a matekot.


Ilyet kívanok nektek is, tiszta szivből!

2010. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!