Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, ha 15 éves szeretnék...

Normális, ha 15 éves szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

A gyerekkor az valahogy kimaradt az életemből. Apukám bántalmazott, anyukám a pszichiátrián, 12 éves koromban azt se tudtam, maradok a szüleimmel, befogadnak a nagyszülők, vagy irány az intézet, mert sehová se kellettem.

Egyrészt korán kellett felnőnöm, másrészt meg a lelki terror mellé járt a szigorú nevelés is. Nem lehettek barátaim, és nem járhattam sehová. Szegény voltam és kilátástalan.

Most külön élek a barátommal. Albérletben lakunk, tanulunk, dolgozunk.

Ha belegondolok, olyan életem van, mint amilyen tiniként kellett volna legyen. Munka, tanulás, szolid szórakozás.

Most kezdem felfedezni a divatot (még dolgozni nem kezdtem, nem voltak rendes ruháim), először vannak barátaim...

Most kezdem értékelni magam, mert erre odahaza nem volt lehetőségem.

De eközben úgy érzem, lemaradtam, mások ezen 15 évesen esnek át.

Néha arra gondolok, szeretném újrakezdeni, megint 15 évesnek lenni, csak most egy normális családban.

(Az egyetlen, amit elmondhatok magamról, hogy 15 évesnek nézek ki)


Normális ez?


21L


2015. márc. 25. 20:17
 1/7 anonim válasza:
Úgy éled az életed, vannak barátaid, minden úgy megy, ahogy akkor szeretted volna. Ne akarj 15 éves lenni, ne kössön le ez a gondolat, mert lemaradsz a jelenről, és 10 év múlva megint csak azt mondod majd: de szeretnék 21 éves lenni!
2015. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ajj. Sajnállak. Biztos normális. Én is 6 éves szeretnék lenni. Akkor még nem piszkált az egész család... és nem vertek a barátok.
2015. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
normalisnak normalis, hogy szeretned visszakapni azokat az eveket, amik rosszul teltek, viszont az hogy mi van a szemelyidre irva, nem valtoztat semmin. ha most boldog vagy, ennek orulj, mindegy, hogy 15 vagy 21. nem ? :)
2015. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem örülj neki, hogy most már jó életed van. És az ember általában 15 évesen nem dolgozik, mivel hivatalosan nem is teheti.

Az az időszak már elmúlt, most úgy néz ki meg is kaptad, és a továbbiakban is van esélyed egy jobb életre.

Ennek örülj.

Nekem egy baleset miatt kimaradt 1 év az életemből. Addig nem voltam közösségben a családomon és az orvosokon kívül. Meg mondhatni nem is éltem akkor. Egy jó történetem nincs akkorról, míg mások annnyi idősen mint én akkor (14) sok mindent megtapasztaltak .

Nekem ez később adatott meg, de a lényeg hogy már jól vagyok, és pont nem érdekel, hogy ha nem 14 évesen volt az első csókom,mint sok lánynak, hanem csak később pár évvel.

Rájöttem, hogy nem is szabad hasonlítgatni magunkat másokhoz. Ez a legnagyobb butaság, hogy pl xy már ennyi idősen férjnél volt, gyereket szült, én meg még sehol nem tartok az életben.

Kit érdekel? A saját életed, te alakítsd. Ha most jól érzed magad, ne foglalkozz azzal, hogy másnak ez hamarabb adatott meg.

2015. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Hasonlo helyzetben voltam en is. 28 vagyok es a mai napi neha eljatszok a gondolattal, olyanokat képzelek es álmodozok, hogy tizen éves vagyok, a szüleim normális, kedves, szorgalmas, dolgozó emberek, gondoskodnak rólam, szép lakásban lakunk és anyám mos, főz, takarít.

Elég szomorú, hogy ezek más embernek alap dolgok, nekem meg ilyenek csak az álmaimban vannak!!! :,,( pedig nem milliardokrol, villáról, sportkocsiról beszélünk, hanem csak szimplán NORMÁLIS, ÁTLAGOS DOLGOKRÓL... Hát, ez van, mi szerencsétlen sorsúak legalább nagy fantáziával lettunk megáldva :)

2015. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hát, ez van, mi szerencsétlen sorsúak legalább nagy fantáziával lettunk megáldva :)"


Pontosan ez az, vagyis valami hasonló. Jómagam is hasonló körülmények között nőttem fel. Habár akkoriban pokoli rossz volt, most nem bánom, mert adott egy szemléletmódot. Megtudok becsülni olyan dolgokat, amik másoknak a legalapabb dolgok közzé tartoznak. Láttam a nem követendő példát. Van életcélom, van amiért éljek. Ami nem öl meg, az megerősít (ha nem omlasz össze szellemileg)! Ha nem az lett volna anno, akkor lehet, hogy most én is egy ilyen kis sírkánozó izé lennék, aki férfi létére több órát áll a tükör előtt meg sorba a fodrásznál, hogy elkomolytalankodja az egész semmitérő életét. Úgy hiszem ezt a féle gondolkodásmódot hívják optimizmusnak. A jó oldalát lásd a dolgoknak. Ne a sötét és fájdalmas részt lásd, hanem gondold át, hogy hogy vezetett ez ahhoz, ahol most vagy. Ragad meg azt a múltban, ami miatt elégedett vagy a mostani életeddel. A lehető legrosszabb dolgoknak is van pozitív oldala, ezt kell mindig meglátni. Természetes, ha néha elgondolkodsz a rossz részeken is, de ne az uraljon. Örülj annak, hogy erős vagy. Az élet a kezdetektől őrölt, de nem tudott megtörni, ezt lásd a múltban, ne a veszteségeket.

2015. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok felnőtt szeretne megint gyerek lenni mert rájöttek hogy mennyire mocskos világban élünk.Én amikor gyerek voltam akkor nagyon vártam hogy felnőtt legyek.Mostmár bánom hogy az lettem
2015. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!