Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fontos. Egy meg nem értett...

Fontos. Egy meg nem értett (lélek) művésznek tartom magam. Lelki társaimnak "érzem" Nero császárt, de Caligulát is. Valóban őrült vagyok?

Figyelt kérdés

Gyakran a múltban élek. Nagyon kedvelem a történelmet, főleg az ókort, esetleg még a középkort. Nem csak a rómaiak érdekelnek, hanem a kelták, szkíták (őseink), vikingek is. Kedvenc zenei műfajom a metál. (Azon belül: folk/pagan/death/viking/black, illetve a symphonic.) Néha komolyzenét is hallgatok, nagyon beleélem magam.

Odavagyok a természetért, azon belül főleg a hegyvidéki erdőkért, és a madarakért. Néha szoktam fotózni. Bizonyos fokú spiritualitás is jellemez, - persze -, ez alatt nem azt kell érteni, hogy hiszek az Ezo TV-s zagyvaságokban, hanem ennél sokkal "mélyebb" és összetettebb a dolog nálam, amely több szálban kapcsolódik a történelemhez/ősökhöz.

Rengeteget filozofálgatok.

Több tekintetből is távol áll tőlem a mai, modern világ. (Nyilván, ennek a kornak is meg vannak az előnyei, mint például, hogy egyáltalán kényelmesebb az élet, vannak számítógépek, (stb.) de ezekhez társulnak hátrányok is, mint mindenhez az életben.)

Ha például: látok velem hasonló korú fiatalokat, akik bandában járnak, hangoskodnak, és szlenget használnak, valahogy kellemetlenül érzem olyankor magam. Tőlem annyira idegen ez a magatartásforma. Már óvodás koromban elvonultam a többiektől a fák közé, és bogarászgattam, elmélkedtem, vagy sírdogáltam. A felnőttekkel viszont szerettem beszélgetni. Sokan és sokat bántottak. Mindig is mániákus voltam, egy adott téma iránt a végletekig, betegesen érdeklődtem/rajongtam, és ők jobban megértettek.

Amióta eszemet tudom, pszichés problémáim vannak. Sok orvosnál jártam, de nem tudtak segíteni. A következő betegségeket állapították meg: kényszerbetegség, autizmus, skizofrénia, depresszió, paranoia,...

Egyik nagy problémám, hogy alkalmanként nehezen tudok uralkodni magamon, bár ez "idegeneknek" nem tűnik fel, hanem csak családtagok számára ismeretes (olyankor a szekrénynek is nekimegyek). Üldözési mániám is van, például régebben attól féltem, hogy édesanyám megmérgez, és az utcán gyakran láttam "gyanús személyeket". Mostanában egyre több a gyűlölet bennem, és előfordul, hogy nagyon agresszív/gonosz gondolatok-érzelmek kerítenek hatalmukba, de szerencsére, leküzdöm őket.

Mások szemében esetleg annyi tűnhet fel a betegsége(i)mmel kapcsolatban, hogy esetenként vannak kényszeres rángatózásaim, a beszédem "zavart/zaklatott", és (néha) ugyanazt a témát többször ismételgetem, természetesen mindig másképp megfogalmazva. Úgy érzem, el vagyok tévedve. Lehetséges, hogy megalomániás vagyok, mert kicsi az önbizalmam, és azzal ellensúlyozom. Gyakran beszélek magamban.

Van egy tulajdonságom, amelyet egyenesen szégyellek: a lustaság.


Bár tudom, hogy erről nem tehetek, és gyerekesen/lányosan hangzik, de utálom a külsőmet, mert legszívesebben szőke/vörös hajú, világoskék szemű lennék, sűrű szakállal, legalább 190 cm-es magassággal. Ahelyett pedig: barna hajú, sötétbarna szemű, 183 cm-es vagyok, szinte semmi arcszőrzettel, ráadásul el is híztam az utóbbi két évben.

22 éves leszek hamarosan, de már annyinak "vallom magam".



(Az előbb felsoroltaknál jóval többet tudnék írni magamról, a "betegességemről" is.)


2015. márc. 27. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Talán ha lefoglalnád magad, mondjuk elmennél dolgozni, és 12 órát lehúznál vagy tanulnál éjjel-nappal, akkor nem lenne időd sem kedved ennyit nyavalyogni magadon. Nem bántásból írom. Jó magam is imádom a történelmet, bár ismerem Nero és Caligula élettörténetét is, de nem tartom hősöknek vagy bámulatos embereknek.

Ha neked az ilyen elmebetegek (és ez bizonyított tény ma már, hogy súlyos elmebetegek voltak) a lelkitársaid, akkor nálad agyilag tényleg nincs rendben valami. Ha nem tudsz mit kezdeni magaddal, akkor kérheted az elmegyógyintézetbe való helyezésedet. Nem fogsz unatkozni ott, mert bizony vannak ott Caligulák..

2015. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

[link]


:DDD

2015. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

16:03


Egyetértek, hogy ha dolgoznék, az biztosan javítana az állapotomon. Ezzel csak az a probléma, hogy kérdéses, meddig tudnám leplezni a bajaimat. (Jelenleg érettségim van. Csoda, hogy eljutottam odáig.)

Nem csak ők azok, akikre "felnézek"/lelki társaim, de valamiért úgy érzem/tudom, hogy Nero is meg szerette volna mutatni művészetét a világnak, és részben sikerült is neki. Én is azt szeretném, hogy mindenki érezze/élje át, amit én, illetve, amit én szeretnék, mert azáltal jobban megértenének az emberek, és elismernék: nem vagyok "tömegember", hanem egy egyedi művészlélek, akiben az ókor tüze lobog.

2015. márc. 27. 16:27
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Elárulnád, művész mitől vagy? :) Én csak egy picsogó kislányt olvasok ki a soraidból.
2015. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Voltam már sokszor pszichiátrián, összevetve: több hónapig.
2015. márc. 27. 16:29
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Már az első négy mondatodból megtudtam (nálam is minden ugyanez), hogy mi egy transzcendens szinten "lebegünk". Dobj egy üzenetet :)
2015. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

16:28


Ha én egy "picsogó kislány" vagyok, akkor te földipatkány, akinek az érzései majdnem egyenlőek egy robotéval.

2015. márc. 27. 16:35
 8/20 anonim ***** válasza:
Illetve, feltételezem...de te csak elvagy tévedve, és meg kell, hogy leld az utad.
2015. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg kislányom, csakhogy én gitározom, éneklek, írok és festek, megvannak a magam kis allűrjei, tehát jogosan nevezhetem magam művésznek, bár még én sem szoktam. Nyilván a művészetem is szar, hiszen robotlélekkel nehéz is lenne...


Te viszont egy átlagos lázadó szerencsétlen vagy.

2015. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan, ő csak a súlyos lustaság és önértékelési zavarok szintjén lebeg :) Ahelyett hogy tenne azért hogy legyen valaki, inkább lerobotozza azokat, akik valóban valakik.
2015. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!