Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fontos. Egy meg nem értett...

Fontos. Egy meg nem értett (lélek) művésznek tartom magam. Lelki társaimnak "érzem" Nero császárt, de Caligulát is. Valóban őrült vagyok?

Figyelt kérdés

Gyakran a múltban élek. Nagyon kedvelem a történelmet, főleg az ókort, esetleg még a középkort. Nem csak a rómaiak érdekelnek, hanem a kelták, szkíták (őseink), vikingek is. Kedvenc zenei műfajom a metál. (Azon belül: folk/pagan/death/viking/black, illetve a symphonic.) Néha komolyzenét is hallgatok, nagyon beleélem magam.

Odavagyok a természetért, azon belül főleg a hegyvidéki erdőkért, és a madarakért. Néha szoktam fotózni. Bizonyos fokú spiritualitás is jellemez, - persze -, ez alatt nem azt kell érteni, hogy hiszek az Ezo TV-s zagyvaságokban, hanem ennél sokkal "mélyebb" és összetettebb a dolog nálam, amely több szálban kapcsolódik a történelemhez/ősökhöz.

Rengeteget filozofálgatok.

Több tekintetből is távol áll tőlem a mai, modern világ. (Nyilván, ennek a kornak is meg vannak az előnyei, mint például, hogy egyáltalán kényelmesebb az élet, vannak számítógépek, (stb.) de ezekhez társulnak hátrányok is, mint mindenhez az életben.)

Ha például: látok velem hasonló korú fiatalokat, akik bandában járnak, hangoskodnak, és szlenget használnak, valahogy kellemetlenül érzem olyankor magam. Tőlem annyira idegen ez a magatartásforma. Már óvodás koromban elvonultam a többiektől a fák közé, és bogarászgattam, elmélkedtem, vagy sírdogáltam. A felnőttekkel viszont szerettem beszélgetni. Sokan és sokat bántottak. Mindig is mániákus voltam, egy adott téma iránt a végletekig, betegesen érdeklődtem/rajongtam, és ők jobban megértettek.

Amióta eszemet tudom, pszichés problémáim vannak. Sok orvosnál jártam, de nem tudtak segíteni. A következő betegségeket állapították meg: kényszerbetegség, autizmus, skizofrénia, depresszió, paranoia,...

Egyik nagy problémám, hogy alkalmanként nehezen tudok uralkodni magamon, bár ez "idegeneknek" nem tűnik fel, hanem csak családtagok számára ismeretes (olyankor a szekrénynek is nekimegyek). Üldözési mániám is van, például régebben attól féltem, hogy édesanyám megmérgez, és az utcán gyakran láttam "gyanús személyeket". Mostanában egyre több a gyűlölet bennem, és előfordul, hogy nagyon agresszív/gonosz gondolatok-érzelmek kerítenek hatalmukba, de szerencsére, leküzdöm őket.

Mások szemében esetleg annyi tűnhet fel a betegsége(i)mmel kapcsolatban, hogy esetenként vannak kényszeres rángatózásaim, a beszédem "zavart/zaklatott", és (néha) ugyanazt a témát többször ismételgetem, természetesen mindig másképp megfogalmazva. Úgy érzem, el vagyok tévedve. Lehetséges, hogy megalomániás vagyok, mert kicsi az önbizalmam, és azzal ellensúlyozom. Gyakran beszélek magamban.

Van egy tulajdonságom, amelyet egyenesen szégyellek: a lustaság.


Bár tudom, hogy erről nem tehetek, és gyerekesen/lányosan hangzik, de utálom a külsőmet, mert legszívesebben szőke/vörös hajú, világoskék szemű lennék, sűrű szakállal, legalább 190 cm-es magassággal. Ahelyett pedig: barna hajú, sötétbarna szemű, 183 cm-es vagyok, szinte semmi arcszőrzettel, ráadásul el is híztam az utóbbi két évben.

22 éves leszek hamarosan, de már annyinak "vallom magam".



(Az előbb felsoroltaknál jóval többet tudnék írni magamról, a "betegességemről" is.)


2015. márc. 27. 15:53
1 2
 11/20 anonim válasza:
Az érdeklődéseddel nincs semmi baj, de valószínűleg szociális zavarod lehet, keveset vagy emberek társaságában. Probalj meg ezen javítani, menny elődásokra, szedd magad össze és minden rendben lesz! Vigyázz, nehogy pánikbetegség alakuljon ki a szorongásaid következtében, mert abból nem egyszerű meggyógyulni!
2015. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

16:38


Eltaláltad, nulla a művészeted. Aki olyan alantas lelki szinten áll, hogy ilyen meg nem értő, kötekedő válaszokat írogat, ne is csodálkozzon, hogy hamar elfelejtik a nevét.

2015. márc. 27. 16:45
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Mert te nem ezt teszed, cukikám :) Nyilván ezért nincsen barátnőd sem. Szerencsétlen.
2015. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyébiránt nem is tudom, ki kezdte a patkányozást :)
2015. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

16:46


Amit én "érzek át", azt művészetnek nevezzük. Amit te teszel, az művészkedés. Valóban én kezdtem a patkányozást, de nem véletlenül: a hozzászólásodhoz hasonló szintű választ adtam, kénytelen voltam egy időre lealacsonyodni hozzád.

Nem is kell barátnő, annál egyedibb vagyok, ha nincsen.

2015. márc. 27. 16:54
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Mivel nem tudsz beilleszkedni a kortársaid életébe megalkottál magadnak egy másik életet. Mindenki értékes, elismert és boldog szeretne lenni. Ezt te így próbálod meg elérni. Ez teljesen rendben van és jó így 22 évesen.

Vágyakozni lehet másfajta külső után, de ha nagyon nehéz azt a fazont kihozni belőled ejtsd ezt az ábrándot. Inkább nézd meg hogy a jelenlegi önmagadból mi a legtöbb amit ki tudnál hozni. A légváraidat csodálatos adományként is tudod kamatoztatni. Írhatsz meséket, könyveket, festészetbe is belefoghatsz. Nem baj ha nem úgy festesz ahogy a nagy művészek. Kialakíthatsz egyedi stílust ami csak rád jellemző . Mindaz a misztikum ami a te belső világod jellemzi kifejezésre kerülhet így, és elismerést arathat.

Ha így kiéled magadból mindezt könnyebb lesz a hétköznapokban boldogulni. Hidd el a jelenben is vannak érdekes dolgok!

Amúgy szerintem mindaddig leszel így bezárkózva amíg igazán szerelmes nem leszel. Akkor már nem fogsz bezárkózni, különösen ha viszonzásra találnak az érzelmeid.

Az üldözési mániád és az agresszív gondolatok és a kényszerbetegség erősen utal arra hogy rád férne egy spirituális tiszítítás. Valószínűleg van rajtad, vagy benned rád tapadt szellem. Nem megijeszteni akarlak, csak segítő szándékkal irányt mutatni.

2015. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

17:03

Köszönöm a válaszod, és a jó meglátásaidat!


"Mindaz a misztikum ami a te belső világod jellemzi kifejezésre kerülhet így, és elismerést arathat."


A lényegre tapintottál, valahogy el kellene érnem ezt, ezáltal érvényesülhetnék és meg is könnyebbülhetnék.


Ami azt illeti, voltam már szerelmes, de csak egyoldalú volt az ügy. Úgy érzem, kevés az esélye, hogy bármelyik nő is el tudja viselni a "furcsaságaimat".


Sokszor voltam már természetgyógyásznál, és nem tapasztaltam feltűnő változást. Egy, esetleg két esetben éreztem magam jobban a kezelést követően.

2015. márc. 27. 17:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Veled csak az a baj, hogy nem bírsz mit kezdeni magaddal. Kifogásokat gyártasz, hogy miért ne dolgozz.. Művésznek tartod magad, holott messze vagy tőle. Bevallom eszembe sem lenne a te művészetedet vagy érzéki világodat megismerni, mert nekem jelen pillanatban csak egy haszontalan, ingyenélő, unatkozó kis senki vagy. Ilyenkor nagyon tudom sajnálni, hogy a kötelező katonaságot eltörölték. Rád fért volna, egy kis katonai fegyelem..mindjárt nem éreznéd magad olyan művésziesnek.
2015. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17:27


Először is: nem kifogásokat gyártok, hanem valóban léteznek azok a hátráltató tényezők. Kívánom neked, csak egy napig érezd, amit én, mert utána biztosan nem lennél ilyen nagy szóhuszár.

Máris fegyelmezettebb vagyok a sok drogozós, ivós, bulizós, nyápic fiatalnál. A katonaságot nekik találták ki.

Sokat segítek a szüleimnek, és a nagyszüleimnek is.

2015. márc. 27. 17:37
 20/20 anonim válasza:

Te aztán nem vagy semmi, válaszoló. o.O

Respect!

2015. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!