Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy skizofrén vagyok?

Lehet hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Azért gondolom h kezdeti stádiumban lévő skizo. vagyok,mert sok tünet illik rám:gyors hangulatváltozás,viselkedészavar,depresszió,emlékezet kiesés,szorongás és néha agresszió.sokszor előfordult h elszomorodtam,majd rám jött a röhögőgörcs(kis túlzással). az is előfordult h akartam csinálni valamit,amiért kimentem mondjuk a konyhába és ahogy elméláztam arra lettem figyelmes mint h ha nem is én irányítanám a testem,nem érzek semmilyen külső ingert.amikor ezt észrevettem újból "visszatértem" a normális tudatállapothoz,de már nem tudtam h miért mentem ki a konyhába.ez még nem is lenne annyira zavaró,de az már igen h néha akkor is csinálok ilyet ha mondjuk emberekkel kommunikálok.volt olyan h az egyik tanáromnak sértő megjegyzést tettem pedig azt a barátomnak szántam (aki ott ült a másik oldalamon),még is a tanárra néztem.ezek csak példák,többször történt ilyen és ehhez hasonlók.azt is érdemes megjegyeznem h könnyen elkalandozok a képzeletemben.tudtommal a családban nincs/nem volt ilyen gondokkal küzdő egyén,bár édesanyám,nem hivatalosan,de paranoiás.nyílván más oka is lehet egyes dolgoknak,hiszen mindenkivel előfordul h elkalandozik a gondolata,a gond csak az h sokszor megtörténik és néha magammal se jövök ki jól.igazából azért merült fel benne a kérdés h beteg vagyok,mert nem 1 ember érdeklődött a problémáim felől,akár olyanok is akik nem a rokonaim csak valamiért kapcsolatba kerültem velük.

a szüleimmel beszéltem erről de nem nagyon foglalkoztak vele,meg nem is igazán értenek a pszichológiához.pszichomókushoz nem akarok elmenni mert tudom h úgy sem nyílnék meg előtte+eléggé jól tudok beszélni,viszonylag könnyen manipulálok(többek között ezért is sokszor mondták viccből idegenek és tanárok is h politikus vagy ügyvéd leszek).

nem tudom h mit tegyek.egyáltalán beteg vagyok,vagy simán csak 1 kicsit más.

köszi ha elolvastad,ha van ötleted,megjegyzésed,tipped légy szíves írd le.

a válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 22. 15:55
1 2
 1/15 poiu ***** válasza:
100%
Nem tűnsz skizofrénnek, inkább hipernek és bipolárisnak :-) Menj pszichomókushoz, ha manipulálni tudnád, nem tudná a szakmáját.
2012. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Normális vagy, ilyenek mindenkivel előfordulnak néha.

Hogy manipulálni tudnál, valószínűleg nem véletlen mondták viccből, ezt arra is mondhatják, ha csak próbálkozol.

2012. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

h érted h hiper és bipo?az mi?

tudom h nem tudnám manipulálni,azt csak azért írtam h elég jó a kommunikációs készségem,ezért egyből nehéz észrevenni h furcsa dolgaim vannak,csak annak tünnek fel,aki foglalkozik velem.és mint mondtam nem szívesen mennék mókushoz.

2012. aug. 22. 16:07
 4/15 anonim válasza:
nem vagyok szakember DE velem szinte mindegyik előfordult már és nekem is mondták már az ügyvéd politikus dolgot. szerintem a konyhás történet csak sima bambulás velem is volt már ilyen 14f
2012. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy skizo, de mindenképp el kéne menned egy szakemberhez.:) Nem kell félni tőlük, emberek, akárcsak te, és mehetsz oda egyedül is, sőt, oda egyedül kell menni, és a szülőnek nem kell minden esetben szólni.

Ha valóban beteg vagy akkor mindenképp orvosi segítségre szorulsz, amiben csak egy pszichológus tud segíteni, ha nem vagy beteg, akkor meg legalább kibeszéled magadból a gondjaidat.

Nem kell ennyire ellenkezni az orvos ellen, mert nem a fejedet vágják le a helyéről, csak kicsit beszélgetnek veled, és ha amúgy is olyan nagy a szád, mint ahogy írtad, akkor nem lesz probléma. Néha idegenek előtt könnyebb megnyílni, mint amilyen nehéznek látszik, és gondolj csak bele: ez a "pszichomókus" amiket te mondasz neki, nem mondhatja el senkinek, nem beszélhet róla, tehát 100% hogy köztetek marad.

2012. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
ma 16:15 vagyok én azért elmennék 1 szakemberhez
2012. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

persze,mindenkinek mondanak viccből ilyen dolgokat.ezzel nem is igazán érdemes foglalkozni.a problémám az h a fentiek csak példák,nem egyszeri dolgok.először én se tulajdonítottam nekik jelentőséget,csak amikor már egyre többször előfordultak.

ja és ha kérhetném,akkor indokoljátok is meg a döntéseiteket.nem azért,lehet h igazatok van,csak akkor szeretném tudni h mit miből gondoltok.

jah és köszi a válaszokat.

2012. aug. 22. 16:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért gondolom azt hogy pszichológushoz kéne menned, mert ha ezek tényleg gyakran előfordulnak, akkor ez lehet akár komoly baj is. De nem kell megijednek :) Ezeket ki lehet "kúrálni" magadból egy szakember segítségével.

Egyszerűen annyi a dolgod, hogy egyedül, vagy a barátnőddel esetleg, felkeresel a lakhelyeden, vagy a közelben egy pszichológust és megkérdezed, hogy szükséges-e beutaló a rendeléshez vagy nem, ha nem akkor nyert ügyed van, ha viszont kell, akkor szólj a szüleidnek, hogy szeretnél elmenni, és majd ők intézkednek. Ez úgy tudom ingyen van, szóval a pénz nem lehet kifogás, és mondd meg nekik azt is, hogy az ilyen dolgokat nem szabad figyelmen kívül hagyni. Megmondod, hogy egyszer el szeretnél menni, a többit meg az orvossal megbeszéled. Nem kell félni, senki nem harap.

2012. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék pszichológushoz. Simán lehet, hogy tényleg semmi bajod, csak kicsit túl vagy pörögve valamitől, de ha más nem, legalább megnyugtat, hogy nincs baj veled, esetleg elmagyarázza, hogy ezek a "tünetek" mitől lehetnek. Voltam én is pszichológusnál, és bár baromira féltem tőle előtte, abszolút pozitív élmény volt.

Egyébként nem sanszos, hogy skizo vagy, nekik nincs betegségtudatuk sajnos. Szóval amíg aggódsz, hogy mi lehet veled, addig nem vagy skizo. ;)

2012. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 poiu ***** válasza:
Nem lehet távdiagnózist adni - szerencsére. A depresszió + röhögőgörcs nem a skizo tünete. A pörgés sem. Viszont egy szakember rövid vizsgálat alapján tud véleményt mondani. Nem kell "megnyilnod", nem analitikusra van szükséged. Paráznod nem kell. Ha valaki észre veszi, hogy valami nem egészen stimmel nála, az 40% gyógyulás. Ha változtatni is akar, az újabb 40%. A hiányzó 20%-ot bízd a szakemberre.
2012. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!