Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Több nyelven beszélek, reggelt...

Több nyelven beszélek, reggeltől estig munkát keresek. Mégse találok már jó ideje. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A húszas éveim közepén járok, az egyetemet félbe hagytam, hogy dolgozzak. Több nyelven beszélek, pedagógiai területen szereztem OKJ-t az egyetem mellett... Úgy érzem minden adott. A külsőm, a képességeim...

Mégse találok munkát. Külföldre se tudok menni, mert egy fillérem sincs még kiutazni se. A szüleim nem tudnak támogatni. Náluk élek és szociális segélyen vannak, már nagyon szégyellem magam. Tényleg mindent megteszek. De az, hogy az önéletrajz után "Majd értesítünk" már az agyamra megy. A türelmem lassan elveszik. Két évet pazaroltam eddig el, hogy normális munkát találjak. Ennyire reménytelen ez az ország? Megjegyzem, soha nem hittem el, de a saját szememmel látom most már, hogy egy-egy állást a rokonok, barátok kapnak meg egy cégnél... nem pedig az arra úgymond 'megfelelőbb". Segítsetek... mit tehetnék, hogy minél előbb legyen állásom. Rengeteg tervem van, de minden csak áll...


2015. ápr. 4. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, mint tovább próbálkozni, illetve olyan állásokat is megpályázni, amikhez nincs feltétlenül képesítésed, netán nem is igazán az az álomszakmád, de dolgoznál és lenne fizetésed.

Mondok egy egyszerű példát, hiába szeretnél pedagógusként dolgozni, de ha kell a pénz, akkor fogod magad és jelentkezel áruházba, pl. árufeltöltőnek és közben ugyanúgy keresel tovább, pályázol és bízol a legjobbakban, hogy majd összejön.

Én még 20 éves sem voltam, mikor elveztem azt a szakmát, amiben dolgozni szerettem volna, olyan tapasztalatokat szereztem munkakeresés terén, mint te, közben képeztem magam más területen is és minden munkát elvégeztem, aminek semmi köze nem volt az eredeti végzettségemhez és nem is szerettem. 27 évesen jutottam el oda, hogy a szakmámban dolgozom.

Szóval kitartás, türelem és remény! Illetve olyan munkák végzése, ami nem vág szakmába, nem álmaid munkája, de fizetnek érte!

2015. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólóhoz,keress valami olyan "alja" "csicska" munkát amihez nem kérnek nyelvet és/vagy érettségit viszont ha azzal mész oda akkora előny,hogy garantáltan felvesznek. Pl.:árufeltöltő,mosogató,takarító. Vagy a munkaügyin keresztül valami tanfolyam pl.:szekus,ott a nyelvtudásaid miatt azonnal kapsz melót.


Persze az sem mindegy,hogy hol laksz? BP vagy vidék.

2015. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vidéken élek. Nincs pénzem elköltözni innen. Próbálkoztam már takarítói, árufeltöltői, mindenfajta munkákkal. Az volt a válasz, hogy minimum 12 hónapja kell regisztrálva lennem a Munkaügyiben, előnyben részesítik azokat, akik régebb óta ott vannak. Én kb. 2 hónapja regiztem hivatalos álláskeresősként, talán itt rontottam el! Senki nem hitte volna, hogy eddig nem sikerül elhelyezkednem.
2015. ápr. 4. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy Magyarországon vagyunk. Itthon Budapesten nagyon nehéz munkát találni, vidéken lehetetlen.
2015. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!