Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki fél még felnőni? Miért fél...

Ki fél még felnőni? Miért fél felnőni?

Figyelt kérdés

Én azt hiszem igen.

Nem a kötelességektől félek,hanem magamtól.Túl hamar "értek meg" a gondolataim,a személyiségem,csak áprilisban leszek 15 éves.Nem tetszik a világ.Nagyon nem.Túl sok a probléma,a rossz.Gyerek akarok maradni,még sokáig,és még az is vagyok,de nem tudok nem figyelni ezekre a gonosz dolgokra,túlságosan fáj amit látok,hallok,érzek.

14 évesen nagyon gyereknek érzem magam,és nem akarok "felnőttes" dolgokat csinálni,bár szerintem úgyis ez lenne a normális.Nem akarok olyan lenni mint a többiek,tűsarok,cigi,diszkó,csúnyán beszélek anyámmal,mert ezek egyszerűen olyan szörnyen,brutálisan,félelmetesen abszurd dolgok,hogy már ragozni sem lehet.

Olyan ijesztő a világ,túl sok a rossz a jó mellett.Persze mindig próbálom a jót keresni,talán kicsit túl érzékeny is vagyok ezekre,elsírom magam ha meghatódom,ha szép,szomorú dalt hallok annyira beleélem magam hogy bekönnyezem,ilyenek.Ám sajnos valamiért a Világ mindig az orrom alá dörgöli hogy egyszer fel kell nőnöm.De nem győzöm elégszer mondani hogy nem akarok.

Az iskolában mindig is kilógtam a sorból,nincsenek igazán barátaim,pontosabban sohasem voltak,de nem baj,nem vagyok az a típus aki mindenáron be akar illeszkedni hogy barátai legyenek.Inkább a tanárokkal jövök ki jól.

Furcsa,mert a külvilág az látja belőlem hogy teljesen érett vagyok,én vagyok a legkomolyabb,legerkölcsösebb,legnyugodtabb,mégis néha úgy érzem én vagyok az egyetlen igazán gyereklelkű.

Lehet nem is a kérdés a lényeges,csak muszáj volt kiírni magamból:)

De mégis mi a véleményetek?

Idősebbek is válaszolhatnak!


2010. febr. 18. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"Az iskolában mindig is kilógtam a sorból,nincsenek igazán barátaim,pontosabban sohasem voltak,de nem baj,nem vagyok az a típus aki mindenáron be akar illeszkedni hogy barátai legyenek." Ez a rész teljesen illik rám is... bár én nem vagyok gyereklelkű, de én meg úgy érzem, nem is ide tartozom...nem szeretem az embereket,nincsenek barátaim, és a legjobban a kutyámat szeretem... (nenézzhülyének) Feltett szándékom, hogy pénzt szerzek amint nagykorú leszek, és lelépek valahova jó messze a hegyekbe, egy faházba, távol a civilizációtól, stb Nem mondanám hogy félek felnőni, de ismerek egy hozzád hasonló lányt...
2010. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is a kutyámat szeretem:)

Meg persze Anyu^^

Önzőnek hangozhat de kicsit megnyugtat hogy vannak még rajtam kívül ilyen beállítottságúak(az iskolás dolog)

Néha én is úgy érzem hogy elvonulnék valahova,mondjuk a Tibeti hegyekbe gondolkodni,elzárkózni az emberektől,de jó is lenne...Ezért az egyért jó lenne felnőni,személyi,kiveszek egy kis pénzt a bankból,útlevél és uccu neki!Egy erdőbe,Tibetbe,vagy még jobb lenne a tenger mélyére,ott biztos nem gondolkodnék ilyeneken.

Jó hogy egy hozzám hasonló lány még feltűnt.

2010. febr. 18. 23:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék, bár nem tudom, hogy még megtehetem-e...

Régen, ha valaki megkérdezte tőlem, hogy mi akarok lenni, ha felnövök, azt mondtam: remete. Ezen persze mindenki teljesen ledöbbent, esetleg zavarában nevetni kezdett, aztán témát váltott. Nem nagyon szeretem a társaságot, bár van néhány barátom. Mindegyiküket különböző módon szeretem, különféle okok miatt, de egy dolog közös bennük: mindannyian képesek gyerekként élni, cselekedni, érezni. Annyira tiszták, naivak, mint a gyerekek. Ezt nagyon becsülöm bennük, mert manapság ritka az ilyesmi, és mert én már rég nem érzem magam ilyen ártatlannak - még akkor sem, ha a körülöttem élők annak tartanak. Azt hiszem, engem ez a világ már teljesen beszennyezett, és már sosem fogom tudni magam tisztára mosni. Úgy gondolom, rossz hatással vagyok mindenkire, holott néhány éve még magam is azt gondoltam, hogy sosem leszek olyan, mint a többiek. Mégis ilyen lettem, érzéketlen, agresszív és szomorú. Szomorú amiatt, amit ez a világ tesz az emberekkel.

Remélem, te nem fogsz úgy járni, mint én, hanem továbbra is megmaradsz olyannak, amilyen most vagy.

2010. febr. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tini gondolkodás,idövel kinövöd..
2010. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Korábban, sőt egészen majdnem mostanáig én is úgy voltam, hogy a világ rossz. Meggyőződésem volt. Mindig is máshogy gondolkodtam, mint a többiek, kilógtam a sorból, de ezzel nem békéltem meg, próbáltam beilleszkedni, de mivel akartam is meg nem is, ebből lett a belső konkfliktus, és mostanra eljutottam oda, hogy nem is tudom ki vagyok. Én is mostanában emlegettem néhány embernek, hogy legszívesebben elmennék Tibetbe egy jó hosszú időre. De már nem azért, mint esetleg korábban, hogy elbújjak a világ rossz dolgai elöl, mert nincs ilyen. Ez most így fura kijelentés, ha pár könyv nem kezd el erre ráébreszteni, akkor még mindig úgy gondolnám, hogy a világ rossz, és kizárt, hogy ilyen világban boldog legyek. De lehetséges. Ezért mennék el egy távoli helyre, hogy olvassak, és ráébredjek arra, hogy a világ jó. Persze nem az emberek által beszennyezett világ jóságára gondolok...hanem úgy alapból, az életre.

Amúgy mivel ilyeneken gondolkozol, már pont, hogy nem vagy gyereklelkű. A gyerek felhőtlenül boldog, és nem gondolkozik azon, hogy a világ rossz vagy nem rossz, teljesen meg van elégedve vele, és fel se merül benne, hogy esetleg valami nem stímmel. Később kezdődik el ez, a társadalom és a nevelés hatására, hogy aggódni kell, stresszelni kell, hiszen ha ennyi probléma van a világban, hogy lehetnél felhőtlenül boldog? Aggódj csak a sok szarság miatt, mert ilyen az élet! Hát pedig nem! Erre kell ráébrednünk.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, lehet h kicsit össze vissza írtam :)

19/L

2010. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* hogy olvassak, és elmélkedjek...
2010. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jah igen, és nekem is ez volt, az osztályban kb 1 barát, és inkább a tanárokkal voltam jóban. A többiekkel nem találtam a közös hangot, de erről persze én (is) tehetek, a hozzáállásommal.

Én csak azt nem értem, hogy ha így gondolkodunk, akkor azzal előrébb vagyunk-e, mint aki csinálja a napi dolgait és ezzel úgy el is van, vagy nem. Mert ez egy érdekes kérdés. Lehet úgy élni, hogy azt hiszed annyi az élet, hogy dolgozol, tanulsz, csinálsz ezt azt ami leköt, vannak kapcsolataid, és ettől boldog vagy, vagyis azt hiszed. És lehet úgy, hogy ezekkel nem elégszel meg, és vmi többre vágysz, talán az igazi boldogságra, és lehetséges, hogy pont ezért vágyódunk el távoli helyekre, mert nem ezekből a dolgokból fakad a boldogság, hanem magunkban találhatjuk meg...

2010. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez mind csak pite
2010. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Akkor nálunk sokkal okosabb emberek gondolataira mondod, hogy "pite". Intelligens ember nem tesz ilyen kijelentéseket, maximum az után, hogy elgondolkozik rajta hosszabb időn keresztül, de még akkor sem zárkózik el, hogy esetleg létezik az ő "tökéletes felfogásán" túl más gondolkodás, ami esetleg igaz lehet. Ez a tipikus reakció, a legtöbb ember így védi meg magát, hogy megtarthassa az ő stabilan felépített kis világát, amire támaszkodhat.

2010. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes amikor azt mondják, "majd kinövöd" nem érzem úgy, hogy kinőném... sőt! őrökre ilyen is akarok maradni. Igaz, néha magányosnak érzem magam, és szomorkás vagyok, de elfogadtam magam, és nem akarok változtatni. Nehezen is értenek meg az emberek emiatt... ( az első voltam )
2010. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!