Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lesz valaki egy böfögős,...

Hogy lesz valaki egy böfögős, másokat néha sértegető emberből, zárkózott, néha már enyhe szociális fóbiás alak?

Figyelt kérdés

Emlékszem, meg sem fordult a fejemben még 8-10 évesen, hogy mire gondol a másik mikor beszélgetek velük, bántottam az állatokat, bementem az öltözőbe suliba és levertem mindent, suliba direkt hangosan böfögtem, mert poén volt..


Aztán elkerültem egy másik suliba ahol egyenesen gáz volt ez, megszóltak páran emiatt, és elcsöndesültem azóta nem bírok letérni a magába fordulás útjáról, állatbarát lettem..stb..


Ennyit rólam, ti veletek, hogy történt ez már akivel történt, és hogy változott meg, esetleg le tudna írni konkrét szituációt, hogyan történt ez az "átmenet", zárkózottból, nagyobb szájúvá?


Tehát pl egy közösségi szituációt, amikor az "új éneddel" viselkedsz?


f



2015. ápr. 9. 10:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon befolyásol milyen emberekkel vagyok körülvéve :\ De sokszor még "kedves" emberekkel sem érzem jól magam
2015. ápr. 9. 10:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem változom meg. Legalábbis nem tudatosan, többieket kérdezve erről.

Veled lehet probléma, bár az a kisiskolás viselkedés tényleg gáz volt, kicsit komolyodni kellett volna. :)

2015. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az nem kisiskolás, hogy alig nehézkesek beszélgetek emberekkel? A "mi a helyzet" után már nem mindig jön a mondanivaló..
2015. ápr. 9. 11:03
 4/4 anonim válasza:

Az emberek változnak. Hidd el nekem. Alapból fel kell nőni egy bizonyos szintre. De még utána is változhatsz. A környezeted és a társaságod mindent megalapoz. Máshogy viselkedsz, máshogy beszélsz vagy nem beszélsz. Ez azért van, mert félsz. Leszóltak a másik éned miatt, ezért most félsz magadból mutatni bármit is. De ne félj. Csak gondolkodj. Az emberek úgy működnek, hogy szeretik, ha a másik érdeklődést mutat felé. Nem kell rátapadni, hogy ugyan már, mondd el, hanem csak óvatosan. Csak végig kell gondolnod az adott ember helyzetét. Mi újság? Hogy vagy? Hallottam, leestél a lépcsőről, minden oké a lábaddal? Hogy van a tesód, mintha mondtad volna, hogy fősulira megy, jól megy neki? Csak érdekeljen, mi van velük. Így tudsz barátkozni. Ha visszakérdeznek, te is válaszolhatsz. Mosolyogj is. És sose nevess ki valakit. Ez a legnagyobb hiba, amit elkövethetsz beszélgetés közben a nemérdekel hozzáállás mellett. Hallgasd meg, mit mond. Próbáld átérezni. Ha nem is érzed át, csak bólogass megértően, hisz neked is lehetnek olyan problémáid, amiket mások nem értenének meg. Ha a véleményed kéri, úgy közöld a véleményed, hogy ne bántsd meg. Mondd el, te hogyan csinálnád az adott helyzetben. Nem biztos, hogy hallgatni fog rád, de jól fog neki esni, hogy meghallgattad, és még tudtál is hozzászólni a dolgokhoz. Ha valaki elmondja az érzéseid, ne hagyd figyelmen kívül, ez egy nagyon fontos dolog. Mert azt jelenti, megpróbál megbízni benned. Hagyd, hogy megbízzon benned. Ez egy nagy kincs az embereknek és barátokat is szerezhetsz. Poénkodj velük, ha olyan a helyzet, vidítsd fel őket, szeress beszélgetni velük. Egyszer majd lesz valaki, aki ugyanígy felfigyel rád, de addig is fontos, hogy egy pozitív képet mutass magadról. :) Még formálható vagy, minden a gondolkodáson múlik, át kell látnod a dolgokat, meg kell látnod, de sose hagyd, hogy csalódjanak benned. Ha megkérik, hogy ne mondd el másnak, legyen is úgy. Én úgy vagyok vele, hogy ha még nem is mondja hozzá, alap, hogy nem megyek és adom tovább rögtön valakinek. Ha szóba jön máshol, akkor sem hozom szóba. Meg kell állni, mert az a valaki csak neked mondta el és nem biztos, hogy szeretné, hogy tovább add. Így fognak megbízni benned az emberek és jó barátokat szerzel. :)

Ja, és nem kell nagyszájónak lenned. Csak legyen saját véleményed, de annak se adj mindig hangot. Ha például az egyik osztálytársad nadrága nem tetszik neked, mert kövéríti, ne említsd meg. Tartsd meg magadnak, mert ezzel embert bánthatsz meg és az önbizalmát rombolhatod, örökké megjegyzi, hogy megsértetted. Tudni kell, mikor lehet kimondani a véleményed. Ha olyan embereket sértesz meg vele, akik nem érdemlik meg, ne tedd. Gondolhatod, hogy van ígyis elég baja. De ha a saját jogaidat kell megvédened, vagy valaki másét, megteheted. Megvédeni valakit? Csúcs siker. Ne várj érte hatalmas köszönömöt, hanem fogd fel úgy, hogy valakit megvédtél, és szebbé tetted a napját és talán te voltál az, aki segít neki kicsit újra bízni. Így egyenlőre ennyi, de ha érdekel még valami, nyugodtan írj privátba is. Nem tudom mennyire tudok segíteni, de megpróbálom :)

2015. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!