Mitől lehetek ilyen?

Figyelt kérdés
Már kisebb koromtól,(ovis),mióta van velem egy felnőtt(óvónéni,tanítónéni,osztályfőnök), elkezdek hihetetlenül ragaszkodni az iletőhöz.Mindig ezekre az emberekre gondolok kisokorom óta elalvás előtt is.Meg magamban ilyen képzelgéseket gyártok velük kapcsolatban.Élőben egyébként minddel elég félénk voltam,bár ez már annyira nincs így.(egyébként is elég visszahúzódó vagyok/voltam).Állandóan olyanokra gondolok,h mindent elmondok nekik.stb.Attól tartok,hogy mikor már munkhelyem lesz,és főnökömlesz, vajon akkor vele is iylen leszek? Nagyon gáz ez,és nemtudom moitől lehet,illetve,hogy mit lehetne ellene tenni.18/L
2010. febr. 19. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
énis ilyen vok...sztem önbizalomhiány is van
2010. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Létezik rajtam kívül ilyen ember?:D Atyaég:DXD Megnyugtató kicsit:D
2010. febr. 19. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, hogy nem tudod az életedet úgy leélni, hogy valaki ne fogja a kicsi kezed. Sajnos én sem tudtok még megállni a lábamon, önbizalomhiányom, az már majdnem űrnek nevezhető, még a valóst sem hiszem el magamról. Én is sokszor gondolok olyan eberekre, akik a segítségemre lehetnek. ilyenkor az agyammal elbeszélgetek, ugye ez a tipikus ülj le magaddal beszélni, és egy két problémát meg tudok oldani anélkül, hogy beszélnék az illetőkkel. Szerintem egyáltalán nem gáz, ha ez megerősít téged is, akkor csináld nyugodtan :).
2010. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
dehát ez nem valami betegség?:S
2010. febr. 19. 22:17
 5/7 A kérdező kommentje:
*nem lehet valami betegség,így akartam írni.Egyébként a valós életben pedig nagyon erősen próbálok nekik megfelelni.Minig valami nagyon jó képet akarok magamról mutatni,meg fontos ,hogy mit gondolnak rólam,mindoig is túlzottan az volt.Csaka zért gondolom,hogy ez rendellenes,mert ezekben az években egy átlagos diák nagyjából leszarja h mit gondolnak róla a tanárok:Dés élik a saját életüket
2010. febr. 19. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Hm a szüleid mennyire foglalkoznak veled? Próbálhatod esetleg őket pótolni ezzel a viselkedéssel.

Az is lehetséges, hogy magányos vagy, nem tudod, kinek elmondani a gondjaidat...

És ez egyértelműen valamifajta biztonságérzetet ad neked.

Biztos van erre valami pszichológia szakszó, ha betegség, lehetséges, de az is lehet, hogy nem.

Csak ne hidd azt, hogy akkor leszel valaki, értékes ember, ha mindig melletted van egy ilyen, bizonyos értelemben "magasabbrendű" személy. Nem az ő elismerésüktől leszel értékes. Most is értékes vagy. Próbál elengedni őket szerintem, és nem velük "megbeszélni" a gondjaidat, hanem magaddal. Jah igen és azt gondold még végig, hogy ez csak ragaszkodás, vagy szeretet is? Mert az kettő nem ugyanaz.

Remélem segítettem valamit.

2010. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

Jah és az nem feltétlenül baj, hogy jó képet akarsz mutatni magadról. Szerintem azzal, hogy nem szarsz a véleményükre, megtiszteled őket. Végülis mégis intelligens emberek (általában).

2010. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!