Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Boldogtalan és motiválatlan...

Boldogtalan és motiválatlan vagyok, te mit teszel, ha elhagy az életkedv?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, sosem voltam boldog. Nem tudom, hogy kell igazán élni. Kedves, szép, dekoratív lánynak ismernek, de igazából üres és semmirekellő embernek érzem magam. Úgy érzem nem szocializálódtam egészségesen gyermekkoromban. Társas szituációkban nehezen érvényesülök, zárkózott vagyok, gátlásos. Szívem mélyén tudom, hogy több van bennem, de már belefáradtam az életembe. A tétlenségbe, a butaságaimba..

2015. ápr. 12. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem le kell ülni, ás átgondolni, hogy mit szeretnél. Tarts 1 hét szünetet mondjuk, nem tudom mi az amit szeretsz csinálni, de menj el sétálni magadban, kávézni, moziba, akármi ami örömmel tölt el, kapcsolódj ki egy kicsit, és gondolkozz el, hogy mi az amit igazán el szeretnél érni. Ha ez megvan, akkor azt kell átgondolni, hogy mi lenne az oda vezető út, mit kéne tenned ahhoz. Nagyon nehéz az embernek az első pár lépés, amikor már berögzült egy rossz szokás, elképzelés, egy megszokott hétköznapi menet. Tényleg nagyon nehéz változtatni, de megéri.
2015. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szintén ilyen vagyok. 24/F
2015. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem igazán szokott elhagyni az életkedv, van kedvem általában mindenhez. Persze ez nem teljesen igaz, mert csak olyan dolgokhoz van kedvem amit szeretek. Viszont muszáj megtennem a "nem szeretem" dolgokat is, mert tudom, hogy előrevisznek a célom megvalósításához. Néha semmi kedvem olyan témáról tanulni ami nem áll közel hozzám, mégis muszáj, de ez most nem lényeg.

Én boldog vagyok. Hogy miért? Mert elég jó vagyok. Mindenki elég jó már most ebben a pillanatban. Ha megállsz egy picit, és elgondolkodol magad felett, rájösz, hogy mennyi mindenben jó vagy. Bármiben. :) Alapjában véve az nem is boldogság, hogy feltételhez kötöd azt, hogy te boldog légy. "Ha eljön velem randira boldog leszek, ha megvettem az álmaim autóját boldog leszek, ha megcsinálom a házi feladatot amihez semmi kedvem és megdicsérnek boldog leszek, ha tetszem annak a lánynak akkor boldog és elég jó vagyok". Inkább azt kéne elfogadni és tényleg megérteni, hogy senki más nem szükséges ahhoz, hogy Te boldog légy. Ha szerető párkapcsolatban élsz, és boldog vagy, az helyes. De az nem helyes, hogyha például nincs párkapcsolatod és boldogtalannak érzed magad mondván, hogy téged senki sem szeret. Másokat is csak annyira lehet szeretni, mint amennyire magunkat szeretjük. Lehetne erről órákat filozofálni.

Neked igazából az a problémád, hogy elhiszed, hogy problémád van, és ezzel gátolod magad.

Ajánlom, hogy ülj le egy picit egy papírlap és egy toll társaságában. Fél óra elég is, gondolom van ennyi időd, este vagy reggel, mindegy. Minden zavaró tényezőt kapcsolj ki, számítógép, tv, rádió.. Aztán írd le, hogy mit szeretnél elérni EZEN a héten.. Pl: a héten folyamán 3x elmegyek futni, felkeresem egy régi ismerősömet, elmegyek sétálni, főzök valami finomat, kitakarítom a lakást, elmegyek biciklizni, pár napig nem dohányzom, nem iszok cukros üdítőitalokat stb, bármi amit szeretnél. Lényeg, hogy nem kell egetrengető nagy célokat kitűznöd, bár az sem árt. Ezek a kis célok azért jók, mert szépen szemmel tudod követni, hogy mit tettél meg belőlük a hét folyamán. Hétvégén szépen kihúzhatod azokat a tevékenységeket amiket teljesítettél, nem gond ha nem sikerült az összes. Én olyan 10-15 kis célt szoktam kitűzni minden hétre, mostanra már majdnem mindet teljesítem is. Ez azért jó, mert növeli az önbecsülésedet, egy pozitiv üzenetet küldesz magadnak tudat alatt, hogy IGEN képes vagyok rá! Amit kitűztem az elértem.

Aztán ha gondolod csinálhatod ezt nagyban is. Mint akarok elérni 1 éven belül? 5 éven belül?

Ne feledd, értékes ember vagy, szeresd magad és próbálj ki új dolgokat. A tétlenség ellenszere a határozott cselekvés, ezt nem lehet kikerülni, vagy ha igen akkor az csak duma és sehová nem vezet.

18/F

2015. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Satanael - Azazel válasza:

Szerintem ülj le olyan helyre ahol nem zavar senki / és semmi ....

Az életeddel kapcsolatban gondolj át mindent....

1.Ha voltak rossz döntéseid / helyzeteid , rosszul döntöttél vagy nem úgy cselekedtél ahogy kellett volna...

2. Milyen hibákat követtél el .... hogy később ne tudd elkövetni ugyan azt

3.Mi hiányzik az életedből ...

4.Milyen életet / jövőt akarsz ?

Keres olyan hobbit / vagy bármit ami leköti a figyelmed és felkelti az érdeklődésed


keres haverokat ....

Mindenre jusson némi időd , haverok .... stb stb

Kötelességeid végezd el , ha pedig el akarsz vegyülni / érvényesülni társaságba " most lehet lepontoztok "

de társaságba ne sok mindenbe tűnj ki a sorból

" tömegben mindenki egyforma " példával , oké nem mutatsz meg mindent magadból .... milyen is vagy

de manapság így a legkönnyebb társaságban , egyenlőnek lenni a többivel, és ha lesz igazi barátod / barátaid akkor csak azoknak mutasd meg azt amilyen alapban vagy


Ha rendbe tetted a dolgokat , és összeállt a kép

Hogyan lehetne jobb?.... mi kell hozzá, mit kell tenned

akkor még 1 dolog van


5. Szíved / lelked bele adod, és teszel érte hogy olyan legyen az életed Amilyenre vágysz / ami hiányzik belőle pl tegyél érte hogy ne hiányozzon :)

2015. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, nagyon hasznos tanácsokat adtatok!
2015. máj. 3. 15:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Várok még tanácsokat, szívesem fogadom.
2015. okt. 23. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám! Engem az írás, alkotás, és a sport vidít fel, de gyakran vagyok mégis szomorú, nincsenek barátaim és jóformán azok vannak nálam, amik nálad is.
2015. okt. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és 26/F vagyok
2015. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Légy pozitív és írj célokat, tervezd el az életed, én is eddig ilyen voltam de mostmár ezeket le írtam és ez motivál, sok sikert :-)
2018. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!