Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért nem akarok soha suliba...

Mért nem akarok soha suliba menni?

Figyelt kérdés

Minden este azon kínlódok hogy jaj már megint suli van holnap. Értem, hogy tanulni kell de nagy részét fölöslegesnek érzem.


Bartaim nem nagyon vannak. Jó, vannak haverok, de azokkal csak suliba szoktunk beszélgetni meg stb.

Annyi mindent tudnék csinálni de mindig csak tanulni kell. 4-es tanuló vagyok kb, nem azt mondom hogy rossz


Csak 2 nap hétvége van és megint hétfő. :(

Semmi kedvem bemenni. Fél óra mire felkelek, mindig kések reggel, régen nem volt ez. mit tehetek?


15F


2015. ápr. 27. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kamaszodsz.


De az is lehet, hogy kezdesz belefáradni, amit meg is értenék. 13 éve nyomom az ipart, 1 hét múlva érettségi, nekem meg már év eleje óta tele a tököm az egésszel, és semmit nem tanultam.


Gondolj arra, hogy 2 hónap se, és jön a nyári szünet. Utána meg arra, hogy egyre közelebb vagy ahhoz, hogy befejezd az iskolát. Ha meg befejezted, mehetsz dolgozni, lesz pénzed, stb. Nekem nem vált be, szóval garanciát nem vállalok arra, hogy ez működni fog.

2015. ápr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tóth Bulcsú ***** válasza:

Hallod, cserélnék veled :D


De megértelek, amikor én gimis voltam, pont ugyanezt éreztem. Most viszont visszasírom azokat az időket, amikor csak annyi kötelezettségem volt, hogy tanulnom kellett.


Sajnos az élet későbbi szakaszaiban sem lesz lehetőséged annyi minden mást csinálni. Esetleg fősulin/egyetemen, ha olyan szakra mész.


Bejársz órákra, hazaesel, megkajálsz, nézel valami sorozatot, lecke, tanulás 1-2 óra alatt, utána szabad az egész délután, meg a kora esti órák. Sport, kockulás, tv, olvasás stb. Ennél szabadabb nem nagyon leszel már a jövőben :/

2015. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:

Ezt olvasván rájöttem, nem vagyok egyedül, pont ugyanez a problémám, régen szerettem bejárni általánosban, mert jó volt az osztály, tanulni is szerettem, de ma sz*r az osztály, utálok bejárni, órákon csigatempóval haladunk, nem én osztom be az időmet, kívánom, hogy bárcsak magántanuló lehetnék.

16F

2015. ápr. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:
Amit kihagytam: régen én se késtem, kicsit nehezen keltem fel, de mindig beértem időben, ma viszont úgy vagyok ezzel, hogy mégha föl is bírok kelni, akkor sem kelek néha, mert annyira nem akarok bemenni. Volt, hogy másnap délután fél négykor keltem, úgyhogy megkértem anyámat, hogy igazolja nekem azt a napot. Szóval nem vagy egyedül ezzel a problémával, persze ettől tudom, hogy nem leszel jobban. Azt tusom javasolni, hogy gondolj arra, hogy mindjárt itt a szünet, és ebben a két hónapban próbálj kevesebb időt a neten, de többet a tankönyvek előtt tölteni, én is ezt próbálom félig-meddig sikeresen :\\
2015. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit te fölöslegesnek érzel, valójában az is fontos. Lehet, hogy később majd nem fogod használni, de ez egy gyakorlat. Megtanít tanulni, fejleszti a memóriádat, hogy a fontos dolgokat is be tudja fogadni, amik majd nem lesznek "fölöslegesek". Azért kell megtanulnod ilyen sok mindent, hogy ne legyél műveletlen, és agyilag zokni.
2015. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!