Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha olyanok között születek...

Ha olyanok között születek akiket most nem bírok, akkor most velük spanolnék, és semmi stresszet nem ismernék, ha velük vagyok?

Figyelt kérdés

6-10 fős társaságok fészbukra posztolgatós képeiről beszélek, lazák, megy a partizás, már már felnőttesen érettnek tűnnek, és néha azt érzem, hogy kevesebb vagyok náluk amikor rájövök, a jó tulajdonságaimra, és tudom, hogy nem így van


De az ember gyerekkora ennyire durván meghatározza a jövőjét? Ha ezt tudom, akkor baromira próbálok jobb lenni problémamegoldásban, és kevésbé érzékeny lenni, de ezt senki nem mondta nekem, mert mindig volt aki sajnál.. és most jövök rá, mikor egyedül vagyok, hogy a világ mennyire más mikor nincs se barátja se szülei a közelben


21



2015. máj. 3. 18:23
 1/1 Lekri válasza:

Az ember tulajdonságait és viselkedését 3 dolog határozza meg: származás, neveltetés, környezet.

Ha mondjuk Afrika legszegényebb részére születsz, nem zavarna, hogy legyek mászkálnak az orrodban, ha pedig a náci Németországba, akkor vszínűleg ellenérzésed lenne a zsidókkal szemben. Ha pedig szülőhelyedtől távol pl. más városba mész tanulni, dolgozni, nagy esély van rá, hogy másolni fogod az ott elfogadott viselkedésmintát. A lényeg, hogy ne ítélj el olyanokatakiket nem bírsz, mert nem rosszabbak, csak mások. Nincs fekete, vagy fehér, az ember összetett, Ismerek pl. olyan részges tolvajt, aki szépen pucol ablakot és szereti a gyerekeket.

2015. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!