Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ad önbizalmat a sport?

Miért ad önbizalmat a sport?

Figyelt kérdés
Miért leszek felszabadultabb, ha mozgok egy jot, mondjuk focizok, vagy futok egy rendeset?
2010. febr. 24. 22:25
 1/5 dr.cuddy válasza:

Először is a mozgás (futás) boldogsághormonokat szabadít fel. "Leginkább a hosszútávú, aerob sportok fokozzák az endorfintermelést: a futás, úszás, gyaloglás, tenisz, kardioedzés stb. Ilyenkor a holtpontot elérve, amikor már úgy érzed, nem bírod tovább, a termelődő endorfin elmossa a fáradtságot és a fájdalmat, és tovább tudsz menni. A teljesítmény újra fokozódik, és az agyban is érezhető a változás. Ez a hatás az edzés után órákkal is tart!" www.noiportal.hu/main/npnews-2189.html


Véleményem szerint nem mellékes a teljesítmény, amit sikerélményként élsz meg.

2010. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem ad önbizalmat! Bullshit.
2010. febr. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem ad önbizalmat.

Én 1 évig kung-fuztam, biciklizek télen-nyáron hetente többször is, mégis elég kevés az önbizalmam.

2010. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sport boldogság hormonokat szabadit fel nagyon jó érzés és tovább tart mint az alkohol vagy a drogg.
2010. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a sex ad önbizalmat,amikor csödörnek érzed magad! hehehe
2010. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!