Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek/növeljem meg...

Hogyan szerezzek/növeljem meg az önbizalmam? Hogyan érhetem el, hogy elfogadjam magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy 1000 ilyen kérdés van fent, de én mégis írok egy újat.

16 éves lány vagyok, amit tudni kell rólam, hogy súlyosan önbizalom hiányos vagyok. Külsőmről: 175 cm vagyok és 53 kg, ami valljuk be elég vékonynak számít! Az önbizalomhiányom általános iskolai osztálytársaim és édesapám miatt következett be gondolom, de eddig nem foglalkoztam azzal, hogy változtassak rajta, viszont most szeretnék, mivel színésznő szeretnék lenni, és ehhez az kell hogy ne szégyelljem magam mások előtt!

Mit tudtok ajánlani, bármiféle módszerre vevő vagyok, mert el szeretném érni a célom nagyon és remélem el is tudom! Tudom, hogy ez nem egyik napról a másikra megy, hanem több hónapos dolog, így nem is várom el hogy holnap már önbizalom dús leszek!

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2015. máj. 30. 00:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Plusz sz osztályommal se vagyok kibékülve, 1-2 barátom van a többiekkel nem beszélek, plusz van 4-5 ember aki piszkál :/ Nem tudok megbirkózni ezzel az érzéssel, mindig azt gondolom, hogy csúnya vagyok, tehetségtelen stb. :/
2015. máj. 30. 00:48
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy szerintem alkatilag vagyok vékony, betegségről nem tudok...Mindig próbálok többet enni, de nem nagyon tudok hízni se :/
2015. máj. 30. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan fiatalabb vagyok nálod azért egy két személyes tapasztalatot leírok neked. Én is az voltam önbizalomhiányos,de mára már javult a helyzet.Én elsőként azt javasolnám neked, hogy,ha piszkálnak az osztálytársaid azzal egyáltalán ne foglalkozz, ha más embert szidnak az azt jelenti, hogy a saját gyengeségeiket akarják eltakarni. A másik tanácsom meg az, hogy (legalább is nekem bevált), hogy minden reggel a tükörbe nézvén kereselagadon egy dolgot (legyen az a hajad, a sminked vagy a ruhád) ami tetszik magadon. És ezzel a dologgal legyél egész nap boldog. Tudom kissé furcsán hangzik, de próbáld ki hátha segít neked. A súlyoddal meg ne foglalkozz ez vagy te és kész ne kezdjél el falni csak, mert 53 kg vagy. Ennyi lenne a tanácsom, remélem segített valamit :).
2015. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, Az előző vagyok a kereselagadon helyett keresel magadon akartam irni.
2015. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom :) A súlyomon meg azért akarok javítani, mert azért ha színész az ember akkor valamennyire jól kéne kinéznie, ha nem is bombanőnek, de azért na :D
2015. máj. 30. 21:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is zavar hogy vékony vagyok, csak nehezen hízok :/
2015. máj. 30. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszusom, mikor elolvastam azt hittem, ez a saját kérdésem, mintha magamat idéztem volna.

Javult azóta a dolog? Mert nálam az önbizalomhiány egyre csak erősödik, évek óta :(

2015. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csinálgatom amit előttem mondtak, néha úgy érzem javult aztán meg hogy nem..nyilván nem 1 hét alatt lesz változás :/ :D
2015. jún. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!