Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a ragaszkodást és a szeretet érzését magamból úgy, hogy ne legyek másokkal bunkó?

Figyelt kérdés

Nagyon ragaszkodós típus vagyok,olyan emberekhez ragaszkodom,akikhez nem kéne,mert fájni fog a búcsúzkodás(néhány tanár).De van néhány olyan ismerősöm,akikhez szintén nagyon ragaszkodom,szeretem őket,szeretetből féltékeny is tudok lenni.És ezt az érzést szeretném legyőzni,megváltoztatni,hogy ne legyek annyira ragaszkodó,szeretném,hogyha kissé közömbös tudnék lenni irántuk,mert fáj nekem az,hogyha ők mondjuk mással vannak.Konkrét példát tudok mondani,szóval:

Ma átmentem egyik ismerősömhöz beszélgetni,ott volt az ismerősömnek a barátnőjének a lánya.Ezért nem tudtunk olyan sokat,olyan személyesen beszélgetni,és sajnos a búcsúzkodás is eléggé rövidre nyúlt,amit én nagyon nem szeretek,mert "Amit nem fejeznek be megfelelő helyen és időben, örök időkre befejezetlen marad."És most olyan rosszul érzem magam.Azt hiszem,az a szeretet engem illetne,az nekem járna.Fáj a szívem:( Nem vagyok emós,mielőtt még valaki ezzel a problémával jönne fel,14 éves lány vagyok.Szóval nem szeretnék ragaszkodni hozzájuk,elszeretném őket taszítani magamtól,nem szeretnék hozzájuk kötődni,mert FÁJ A SZERETET!!!:( és ez nagyon rossz érzés,megszeretném szüntetni.


2010. febr. 26. 19:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Jó,jó,persze..engednem kell,értem,és köszönöm a tanácsokat.De az a szeretet nem érdek!Az érdek nem összeegyeztethető számomra a szeretettel.És lány vagyok.Jó tudni,hogy egy férfi is törődik az ilyen dolgokkal..:) igazán megnyugtattál!:D na az a lényeg,hogy akkor hogyan kezdjem el mégis magam erősíteni,bekeményíteni,hogy legyek kitartó,kedves és ne engedjem olyan közel az embereket?
2010. márc. 1. 20:01
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki, hogy örömet és nyugalmat hoztam/okoztam, de kedves kérdező, azt hiszem félreértesz valamit, ahogy megmondta a 19 éves leányzó is, a tiszta, igazi szeretet az NEM fáj, és ha te tényleg fájdalmat érzel, az akkor nem az. Én is azon a véleményen vagyok, hogy az érdek nem egyeztethető össze a szeretettel. Hogyan kezdj neki a szíved megerősítéséhez? Már említettem, de elindultál az úton, most fog kialakulni a személyiséged, ebben a korban kezdődik, teljesen önállósul majd a tudatod, szülői és nevelői "hangoktól", befolyásolástól mentesen. Türelmesnek kell legyél, és ha foglalkozol azzal, mi a jó és mik a jó tulajdonságok, és megpróbálod azokat magadra venni, fel fogod tudni fogni, és saját magad is el tudod majd dönteni, hogy mit is jelent az, hogy erős lélek, és a tied is az lesz addigra, de ez időbe telik hangsúlyozom. (akár előkaphatsz egy értelmező kéziszótárat is) sajnos idetartozó dokumentumokat, weboldalakat nem ismerek, amit írtam saját vélemény és tanács. És igen, férfiak is foglalkoznak ilyen témával, és most már egyre többen fognak mindkét nemből egyaránt.:)

Akaraterőről szól az egész semmi többről illetve a helyzetek és szituációk, jó felismeréséről, ha esetleg valami nem tiszta életed során, kérdezz meg mindenféleképp másokat is, és az ő meglátásukat is vedd figyelembe, de nem szabad feltétlenül a saját fejed után menned.

"Veled vagyunk!" :D

üdv 25/F

2010. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kösziii^^
2010. márc. 4. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!