Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek beszédesebb?

Hogy legyek beszédesebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nincs bennem határozottság. :S 10 éve, óvodás korom óta ugyan azok az emberek bántanak engem, most fogok ballagni, és kicsit izgulok az új osztály miatt. A mostani osztályomban ha nem moccanok meg, akkor azért beszólnak, de ha megmoccanok, akkor meg azért. Ha nem csinálok semmit, akkor azért, ha meg csinálok valamit, akkor meg azért. Próbáltam már barátkozni emberekkel, egyszerűen nem sikerült, mert vagy ellenem haragították az illetőket, vagy egyszerűen nem volt miről beszélnem... Az én korosztályomat ugyanis nem érdekli az a téma, amely engem érdekel... Engem a politika, vallás, filizófia, történelem stb... ezek érdekelnek. A korosztályom pedig a hülyeségekről beszél, és úgy vettem észre, hogy ma az a menő, ha valaki minél nagyobb tahó... 6.osztályos koromban depressziós is voltam, majd félig 7.ben is... Most pedig a ballagás rakott egy depressziós szintre, de az már nem az osztályom miatt, őket már magasról lesz*rom, idén azért lettem depis, mert beleszerettem egy lányba, és pont 2 hét múlva ballagunk...

Ti mit tanácsolnátok? Szerintetek hogy legyek még magabiztosabb, határozottabb, és társaságibb ember, ne antiszociális.


2015. jún. 2. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz normálisan beszélni a társaiddal, mert más az érdeklődési körötök, ahogy ezt írtad is. Nincs közös témátok. Az a helyzet, hogy az egyetlen, amit tehetsz, az az, hogy keresed az olyan embereket, mint te. Rengeteg helyen fellelheted őket, de ha csak a szobádban ülsz, és várod hogy bekopogjanak az ajtódon, akkor tényleg örökké magányos maradsz. Úgyhogy kezdj el barátokat keresni, interneten, bárhol, ahol csak tudsz. Az is lehet, hogy a gimiben is összekeveredsz majd valakivel, akivel jól kijössz majd.

De, ha talán kicsit nyitnál a többiek felé, ők is így tennének veled kapcsolatban. Mármint értem én, hogy te érettebbnek gondolod magadat, és kívülállónak, de még ha ez igaz is, akkor sem fognak befogadni, ha elhiteted velük, hogy feljebbvaló vagy. El kell vegyülni néha, és le kell ereszkedni. Érdekel a filozófia? Ez hatalmas szerencse, mert később sokkal színvonalasabb társaságokban tudsz majd mozogni, mint a manapság átlagos, iskolázatlan, ostoba emberek, de talán még nem jött el ennek az ideje. Addig is bele kell tanulnod az ő társaságukban való túlélésbe. Ha beszélgetni akarsz velük, ismerned kell, amit ők. Ne zárkózz el mindentől, ami nem igényel hihetetlenül magas intelligenciát és műveltséget, mert ha így teszel, akkor esélyed sem lesz manapság, ebben a korosztályban nem egyedül maradni.

Hidd el nekem, meg lehet tanulni, évek óta így élek. Szeretek írni és az élet nagy kérdéseiről beszélgetni, de a suliban kicsit félreteszem ezt az énemet, és így el tudok vegyülni, tudok beszélgetni a divatról és a filmekről, bármiről. Neked is menni fog, és még csak nem is fogod rosszul érezni magad tőle. Nem kell ugyanis elnyomnod magadban a különlegességet, csak kicsit háttérbe szorítani/az életed más területén kamatoztatni. Sok sikert :)

2015. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz hogy válaszoltál! Azt azért nem mondtam hogy magasabbrendű vagyok náluk, sőt, éppen hogy azt mondtam, hogy próbálok barátkozni, de ha a másik felek csúfolódnak akkor abból barátság bizony nem jön ki. :S Ha meg a divat felől meg filmekről beszélnék, akkor egy idő után kifogynék a szóból. Az osztálytársaim ilyenkor kibeszélik egymást, vagy a tanárokat. De ha én kifogyok a szóból ebbe nem mennék bele... Azért kell egy határ.
2015. jún. 3. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!