Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet növelni egy 15...

Hogyan lehet növelni egy 15 éves lány önbizalmát?

Figyelt kérdés

Én vagyok a 15 éves lány és az önbizalmam egyenlő a nullával. Megnéztem azt a cikket: [link] és 9-ből 8 igaz rám. (a 4. nem igaz)

Úgy érzem nagy semmi vagyok

Anyám is csak kiabálni tud. Szerinte csúnya vagyok (csak azért mert pattanásos vagyok és szerinte a bőrgyógyász nem ér semmit), buta vagyok (csak azért mert nem lett meg 7. évvégén a 4-es átlagom), szerinte emiatt nincsenek barátaim vagyis csak egy de ő messze lakik, fél éve találkoztunk. Neki is vannak problémái és úgy érzem az ő terhét cipelem. Semmiben sem vagyok tehetséges, járok zenélni de be szeretném fejezni (több okból).

Szeptemberbe leszek 15 és 8.-os, viszont senki sem hiszi el hogy eü. okok miatt, azt gondolják megbuktam.

A testemmel se vagyok megelégedve mert nagyon vékony vagyok és sokan piszkálnak hogy ne fogyokúrázzak, ne legyek anorexiás pedig egyik sem igaz. Még a nagyszüleim is csak ezt tudják mondani.

Szinte minden nap eszembe jut az öngyilkosság de félek a haláltól.

Közben elkéne dönteni hova megyek középsuliba. Próbáltam itt az oldalon segítséget kérni de ott is én voltam a hibás és más kérdésekben is

Tudom hogy ez csak kamaszkor és kinövöm de elegem van mindenből. 3 emberrel tudok beszélni. Anya de ő a "leülünk és beszélgetünk" dolgot nem ismeri. Nagyszüleim de ők is az agyamra mennek. És a legjobb barátnőm de nem szeretném hogy az én gondjaim miatt aggódjon.

Mit tehetnék?


2015. jún. 6. 21:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és anyám szerint olyan buta vagyok hogy megbukok 8.-ban és ne élősködjek rajta menjek el dolgozni
2015. jún. 6. 21:35
 2/3 anonim válasza:

Ne haragudj, hogy így fogalmazok, de a családod borzasztó, nem csodálom, hogy bajod van önmagaddal.

Szerintem keress fel pszichológust (TB-s pszichológus is van, nem kell magán), ő tud segíteni.

Ezen kívül próbálj minél kevesebb időt tölteni a családdal, és minél többet mások társaságában. Érdeklődési körödnek megfelelő csoportot javaslok.

2015. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elèggè komoly dolgokat irtàl. Az önbizalmad akkor tudod " növelni ,, ha megelègszel magaddal. Persze mindenki olyan amilyen.. van aki együtt tud èlni a hibàival, ès van az aki belàtja őket ès megpròbàl tenni ellene , ezt neked kell eldöntened hogy melyiket vàlasztod.

Ha ennyire magadalatt vagy keress fel szakembert aki biztosan többet tud segìteni neked mint mi. Sportolj valamit , könnyen jò tàrsasàgra lelhetsz ès nem leszel annyira magànyos.

2015. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!