Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám kezelni az...

Hogyan tudnám kezelni az ilyen helyzeteket, ami néha nagyon le tud húzni, és kikészít?

Figyelt kérdés

amikor véletlenül olyan vitatkozásokba keveredem másokkal(néha az is elég, ha csak elkezdődik egy ilyen vita, keveset tart), amiben valakinek a nem-egyértelműen megfogalmazott mondandóját félre értem, és ha lereagálom ő is félre érti, akkor kicsit úgy áll hozzá a beszélgetéshez, mintha hülyének nézne, ami nagyon zavaró. Közben nekem is úgy kell hozzáállnom, hogy miatta történt a félreértés(bár lehet, hogy én is félreérthető vagyok annak az embernek a gondolkodásához, pedig igyekszem minél egyértelműbben fogalmazni). Van úgy, hogy nagyon zavar mások hozzáállása, vagyis az az érzésem ilyen esetekben, hogy hiába próbálnék érthetően beszélni vele, hogy elhárítsam a félreértéseket, "hülyén" válaszolna, mintha folyton félreértene. Emiatt sokszor tényleg olyan érzésem lesz, mintha valami baj lenne velem, miközben azt látom, hogy a másik tökéletlen és nem tudok vele szót érteni, és nem csak saját hibámból, de a hozzáállása szokott a legjobban zavarni.

De a lényegesebb baj talán nem az, hogy pusztán nem értek szót valakivel(megeshet, bár nem szeretném), és inkább ne erőltessük, hanem ahogyan eközben érzem magam, lehet, hogy egy számára érthetetlen kényszer lehet bennem, hogy tiszta lapot teremtsek a helyzetben, ami sokszor nehézzé is válik, miközben olyan hozzáállást érzek a másik emberen (amitől forr az agyam) és ilyenkor csak kifutnék a világból, és alig bírom elviselni.


2015. jún. 10. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen témákról beszélve szokott ez megtörténni, pl. hétköznapi témákról, érzelmeket érintő témákról, esetleg valami újszerű/szokatlan témákról? Ha hétköznapi, gyakran előforduló beszélgetések során van ez, akkor van rá lehetőség közös alapokra helyezni a beszélgetést, ebben pl. az segít, ha tisztázódik, hogy melyikőtök funkcionál jobban az adott típusú beszélgetésekben, pl. más emberekkel. Ennél bonyolultabb a helyzet, ha szokatlan témákról szoktatok beszélgetni, amelyek során a kreativitás nagyobb szerephez jut, és a vélemények, értelmezések viszonyai kevésbé átláthatóak, pontosan az újdonsága miatt, viszont ebben az esetben fel lehet ezeket a beszélgetéseket fogni a téma körüljárásának, hogy több szempontból nézve hogyan néz ki az a téma, és ennek az eredménye tud lenni egy tisztázott, jól megértett és körüljárt téma és annak értelmezése.
2015. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

legutobbi esetben hétköznapi téma, és írásban történt meg akkor(lényegében rosszul fejezte ki magát az illető, ami miatt lehet csak én kerültem olyan helyzetbe, hogy félreértettem, konkrétan azt mondta, hogy nincsenek meg valamilyen könyvek, ami lefordítva: 2-3 nincs meg belőlük)

elég bonyolult, amit írtál ennek a kérdésnek a vonatkozásában, mivel általában pont olyan illetékesekkel történik ez, akiknek eszük ágában sem áll ennyire(és semennyire) körüljárni ilyen problémákat:)(de volt már rá példa, hogy kicsit én jártam körül, magyarázkodtam, amit rossz hozzállás fogadott) a kérdésben is írtam a problémás hülye hozzáállásról:P

Meg másik lényegesebb probléma az én hozzáállásom, nagyon feltud húzni, amikor ilyen félreértés van, amikor úgy tűnik, a másik a butább/nem-törödömebb, miközben én még arra is elszánom magam, hogy megértsem őt, de lelkileg kavar fel az ilyesmi leginkább.

az is felmerülhet, hogy a "viszonyunk" probléma inkább, amit nem értek, hogy mi okozhat, pedig elkerülném, de nem föltétlenül kell emiatt értelmetlen vitatkozások kisüljenek:)

2015. jún. 10. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!