Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nincs önbizalmam?

Mit tegyek ha nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 163cm 43-44 kg. Folyton kövérnek látom magam pedig legbelül tudom hogy talán nem vagyok az. Semmi önbizalmam nincs néha azt hiszem hogy én vagyok a legundorítóbb ember a földö. Szerintetel mit tegyek?

2015. jún. 15. 15:47
 1/2 2xSü ***** válasza:

Az önbizalom egyik feltétele a helyes, objektív önértékelés. Hogy te mit érzel, hogy nézel magadra, az erősen szubjektív. Objektíven nézve meg másold be az adataidat ide: [link]


Pont a még normális és a sovány között vagy. A százalékos BMI-d 10 körül mozog, ami annyit jelent, hogy az ugyanilyen korú és magasságú lányoknak a 90%-a a te testsúlyodnál többel rendelkezik.


Az önbizalom másik alapja a tapasztalat. Majd ha lesz olyan fiú, aki téged lát a legszebbnek, neadjisten több ilyen is akad, akkor bizonyára nőni fog az önbizalmad.


Persze egyrészt nem csak a testsúly számít, sokkal jobban számít mondjuk az arc szépsége, a megfelelő arányok. Egy deszka lány hiába vékony, kevésbé vonzó, mint egy kissé túlsúlyos, de megfelelő arányokkal rendelkező lány. Pl a fiúkra – ösztönösen– leginkább a derék és csípő aránya fog hatni. A fűző sem a karcsúságot, hanem a derék-csípő arányt javította elsősorban. Illetve a nagy kiálló szoknya, vagy pl. a népviseletben bizonyos tájegységeknél a fenékpárna is ezt emelte ki, pedig alapvetően inkább látszott benne a viselője pár kilóval nehezebbnek.


Meg nem csak a külső számít, ha példának okáért valakinek kiállhatatlan a modora, arrogáns, cinikus, lenéző, érzékelten, vagy éppen hisztis, vagy bugyuta, akkor lehet vékony, lehet szép, nem ez fog lenni a probléma, nem a testsúlya, alakja fogja elkergetni tőle a többi embert.

2015. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legelőször kezd el olvasni Brian Tracy - Önbizalom cimű könyvét.


Utána Szabó Péter - Állj félre a saját utadból cimű könyvét


Majd Brian Tracy - Célok cimű könyvét


...és ha azt csinálod, és úgy csinálod, ahogy mondják, akkor idővel lesz önbizalmad.


Ez egy olyan dolog, amit gyakorolni kell. Ugyan így éreztem sok éven át, és tavaj januárban kezdtem ezen változtatni. Mostmár sokkal jobb a helyzet, azt mondom hogy szeretem magam, és tudom, hogy képes vagyok mindenre, amit el akarok érni, meg nem mellesleg, más véleménye nem befolyásol, nem tudjál elrontani a kedvem negatív emberek, és mindig pozitív vagyok, még ha nehéz helyzetbe is kerülök.


u.i.: A könyveb olvasottakat kövesd úgy, ahogy le van írva, ha kicsit is eltérsz, akkor nem garantált a siker, ellenkező esetben, pedig, elég gyakorlással, idővel olyan önbizalmad lesz, hogy visszagondolva erre a kérdésedre, felnevetsz majd örömödben, hogy mennyit javult az életed.

2015. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!