Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez már alkoholizmus? Többi...

Ez már alkoholizmus? Többi lent 20 F

Figyelt kérdés
Szinte minden héten iszom elég gyakran részegségig. Ha nem iszom hétköznapjaim szürkék és sokszor függök piától pszchikailag. Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy nem tudtam önmagamat megvalosìtani terveimet karrierem zero szingli vagyok. Önbizalmam béka segge alatt van az akarat eröm is. Régen más voltam szorgalmas optimista, de kudarcot valotam. Szinte már csak álmodozok jobb világról és ezt pia megadja nekem az alatt nem érzem problémáim sulyát. Sokszor többet kell inom bodultság elérésére.

2015. jún. 19. 06:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hangzik túl jól. Átmeneti állapot, hogy a piálás alatt nem érzed a problémáid súlyát. de mi van a másnapokkal? Rossz közérzet, lelkiismeretfurdalás, romló teljesítőképesség.esetleg filmszakadás az előző napról. Ráadásul elcseszel egy csomó pénzt, amit hasznos dolgokra is fordíthatnál: jó programok, utazások, stb.
2015. jún. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Igen, ez már bőven alkoholizmus. Ha csak napi egy pohár sört innál meg, de az problémát jelent, ha függsz tőle, ha meghatározza az életedet, akkor az már alkoholizmus.


Az a fő gond, hogy az a boldogságérzet, amit az alkohol ad, az talmi. Valójában és ténylegesen nem lesz semmiféle tartós változás, amitől boldogabbnak kellene, hogy legyél.


Érdemes felkeresni a körzeti orvosodat és/vagy egy pszichológust, lehet depresszió is a háttérben. Persze csak akkor, ha nem akarod tovább rombolni az életedet. Nem lesz könnyű, de a leszokási folyamat még így is kisebb áldozat, mintha munkanélkülivé, hajléktalanná, beteggé innád magad.

2015. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manócska1 ***** válasza:
csatlakozom az előttem válaszolóhoz. igen,sajnos ez már elég nagy baj! de ne keseredj el,van megoldás! próbálj szakemberhez fordulni. pszichiáterhez,mert valószínű hogy depressziós vagy. valamint van olyan,hogy segítenek leszokni az alkoholról. sok sikert és kitartást kívánok! nem lesz könnyű,de hidd el megéri! ha gondolod,írj nekem. szia
2015. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!