Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van az életemből,...

Elegem van az életemből, szeretném visszahozni az életkedvemet, de hogyan? (több lent)

Figyelt kérdés

14 éves leszek októberben, tesó 18 lesz jövőre, anyám 50 éves. Elég sok itt nálunk a tennivaló, mondjuk szerintem mindenkinél, porszívózás, mosogatás, mosógép kipakolása, stb. Én bevallom őszintén, nincs túl sok kedvem ezekhez, de nem azért, mert lusta vagyok, hanem azért, mert anyámnak vagy a tesómnak mindig akkor jut eszükbe, hogy mondjuk porszívózzak, amikor éppen olvasok! Lehet hogy ez így furán hangzik, de mindig belemélyülök a Szent Johanna Gimibe, és nagyon nehezen tudom eltenni, és utálom, amikor olvasás közben zavarnak. Azt is bevallom, hogy a mosogatást nem szívesen vállalom, mert utálom hogy forró vízben kell törölgetnem. A mosógép kipakolását vállalom, meg a porszívózást is. Na és most jön a lényeg :D bármit csinálok, az anyám szerint rossz. Nem porszívózom ki az egész szobát, holott SENKI nem tudná portalanítani az egészet, mert vannak elérhetetlen helyek. Folyton azt mondogatja nekem, hogy lusta vagyok mint a dög, mert még mosogatni se vagyok képes. Hogy egész nap a tévét bámulom, meg nem tudok leszakadni a számítógépről, ami mostanában egyáltalán nem igaz, mert mint mondtam, sokat olvasok. Ha esetleg ennék valamit, kenyeret, kiflit, akármit, mert egész délelőtt nem ettem, egyből rám támad, hogy mit csinálok, meg hogy ne egyek folyton. Mert igazából van rajtam egy kis felesleg...(ami nem is olyan kicsi). Igyekszem minél kevesebbet enni. Oké, felfogtam, hogy 14 éves kis sz*ros vagyok, de szerintem nekem is jogom van az élethez... Júliusban rám jött az az érzés, hogy szeretnék öngyilkos lenni. Úgy érzem csak teher vagyok mindenkinek, nincs miért élnem (a sulit már emóként szeretném kezdeni). De szeretném valahogy visszahozni az életkedvemet, szerintetek mit csináljak?


U.i.: Bocs hogy ilyen hosszú lett :(


2015. aug. 7. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Fejezd be a szánalams hisztot például. OLVASOL húúúúha és félbe bmernek szakítani. nem érzed, hogy ez mennyire szánalamsan hangzik? Megemeled magad, megcsinálof a napi házimunkát és olvasol tovább. Lusta vagy és hisztis, ráadásként ritka szánalmas, hoyg azért, mert anyád mert annyit modnani, hogy dolgozz otthon és segíts, már megöknéd magad. Gratulálok. Inkább két istentelen pofon kéne neked.
2015. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Orulj neki, hogy van hazad, amit rendbe kell tenni. Masnak kajaja sincs. En is utalom, ha olvasas kozben megzavarnak, de valahogy nqgyobb elmenyt nyujt, ha tudom hogy elvegeztem a teendoimet.

Ezert ne legyel ongyilkos. Anyukad szeret, gondolom o is frusztralt a hazimunka miatt. Segits neki. Napi fel ora nem a vilag :)

2015. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez elveszi az életjedvedet, mi lesz akkor, amikor egyedül kell eltartanod magad? Kezdj önállósodni egy kicsit.
2015. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szervezzetek meg kozosen a hazimunkat. Beszeljetek meg mien teendoid vannak egy adott nap, igy elore fogod tudni mit kell csinalnod aznap, igy be tudod osztani az idodet. Elhiheted mindenkinek van olyan az eleteben amit nem szeret es meg kell csinalni, ha kiralyi sarjnak szulettel volna, meg akkor is lenne. Probalj meg beszelgetni anyukaddal azzal kapcsolatban, hogy ugy erzed sokat szekal. Talan ha megnyiltok egymas fele jobban megertitek egymast, es felszinre kerulhetnek az igazi csaladi problemak. Mert a hazimunka, az nem igazi problema, valoszinu te se gondolod komolyan, hogy ez a fo problemad az eletben. Talan ha tobbet beszelgetnetek, kozelebb kerulnetek egymashoz te is jobban erezned magad a borodbe.
2015. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben reggel megcsinálnék minden takarítást. Az kb. 1 óra, portörlés, porszívózás, felmosás. Ebéd után elmosogatnék. Ez nekem itthon 20 perc. (mérd az időt és ne lassan csináld.) Mosógépet egy héten egyszer használom, de akkor 3 adag egymás után. Tehát oké, erre lehet hogy elmegy heti egy nap, persze csak mindig néhány perc a kipakolás, teregetés, ruhahajtogatás. Ha vasalni is szoktál ez heti még egy óra. Este esetleg még egyszer 20 perc a mosogatás. Főzni gondolom nem te főzöl. Ha a családodra és a rendre nincs napi másfél-2 órád a 24-ből, akkor te tényleg lusta vagy már ne hari. Ennyit egy nőnek mindig meg kell tudni tenni. Ha ezeket magadtól megcsinálod és anyukád azt mondja, nem jól csináltad, akkor mondd neki, hogy te így tudod megcsinálni, ha nem tetszik, csinálja más. De csináld meg, úgy ahogy tőled telik. Csak nem szabad lassúnak lenni, tötöjázni, mert akkor tényleg rámegy az egész napod és még a kedved is rossz lesz. Mérd az időt és mindig dönts rekordot. (Közben hallgass zenét.) Hidd el, menni fog és belerázódsz. Ha még több munkát akarnak rád lőcsölni, mert látják, hogy már nem vagy lusta, azt ne hagyd persze, de ennyit simán bevállalhatsz. Heti pár órát akár a kertben is még munkálkothatnál, ha van kert, mert az is egészséges.
2015. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ajj, először is NEM arról van szó hogy anyám azt mondja hogy dolgozzak otthon és segítsek, bár látom a helyesírásodat, így erről nem mondok semmit :)
2015. aug. 7. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Fel ne vágd az ereid azért... Brühühühü anya nem hagy olvani, ugorj is vonat alá tényleg :'((((
2015. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hetedik! Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor minek írtál??
2015. aug. 22. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!