Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tanuljak? A vizsgákon...

Hogyan tanuljak? A vizsgákon bajban vagyok.

Figyelt kérdés

Több módszertani dolgot átolvastam már és sehogy nem megy. A lényeg, hogy nem tudok nekiülni és órákig egy helyben olvasni. Fél óránként mászkálni kezdek, aztán megint tanulok.

A vizsgáim egyre rosszabbul sikerülnek, van ami nem is sikerült az előző félévekben és már nagyon depis vagyok.

Itthon sokszor úgy érzem tudom, majd vizsgán meg jön a baj. Kérlek segítsetek!


2010. márc. 11. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj belevinni egy kis tematikát :)

Én szeretem kinyomtatni a tételt és úgy megtanulni, vagy ha nem megy, akkor színes tollakkal írni. Néha még rajzolok is alapszinten, például van egy szakszó, vagy nehezebben megtanulható dolog, akkor a rajzról később be fog ugrani, de nem szabad túlzásba vinni, mert belekavarodsz. Helyezd magad kényelembe, fogj egy csésze teát és hajrá!

A legfontosabb és leghatásosabb is egyben mindenféleképpen az, hogy ráveszed magad ERŐNEK EREJÉVEL !! :D

Szóval mindent bele :)


a.

2010. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azt nem értem, hogy miért nem kérsz segítséget a csoporttársaidtól?? Én sokszor szoktam együtt tanulni velük, persze max 3-an, mert akkor már elindul a duma meg az ökörködés. Érdemes pedálgépekhez odamenni, ők előre tanulnak és mindent tudnak. Én is így tettem, egyben a barátom is volt, egymásnak segítettünk. Szal az egyetem a barátságokról és az együttes munkáról stb. is szól nem csak az eszeveszett tanulásról.
2010. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:) össze szoktunk ülni tanulni, főleg ZH-k előtt. :D Nagyon jóban vagyunk egymással, csak szerencsétlenek nem értik, mi van velem mostanában. A baj a tanteremben van, óra alatt, mint mondtam.

Végzős vagyok, szakdoga, stb és egyre nagyobb a nyomás. Talán ez a ludas?

Pénzem meg időm sajnos nincs pszichológusra meg ilyen hókuszpókra, de a háziorvosommal beszélek a napokban.

Köszi eddigi válaszaitokat is. :)

2010. márc. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!