Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni magamon?

Figyelt kérdés

Lehet picit hosszúra fog sikeredni, előre is bocsánat. Ott kezdődött az egész, hogy egy teljesen normális gyerek voltam, egészséges testileg, lelkileg. 11 éves koromban meghalt anya, akkor elkezdtem elindulni a lejtőn. Apa nagyon figyelt, mindent megadott (nem rajta mult), de egyre negatívabb lettem. Mindennek csak a rossz oldalát láttam. 7 évvel később meghalt apa, na akkor aztán tényleg minden értelemben negatív lettem. Barátnő sehol, rokon nem nagyon, nem volt senkire támaszkodni. Ott álltam hugommal 18 évesen, egy nagy házzal (szerencse hogy minden hitelmentes volt), és elkellett tartani magunkat. Szerencsére sikerült, semmi gond nem volt. Nemrég viszont lett egy barátnőm, akivel úgy érzem egyre jobban romlik a kapcsolat. Az okok a következők: kb. csak húzom le a kapcsolatot a negatív énemmel, valamiért élvezem a feszült helyzeteket (vita, ilyesmi (ez kellemetlen, de ez az igazság)). Változtatni kellene magamon, hogy ne legyek negatív, ne csak a problémát lássam, hanem a megoldást is, hogy kineveljem magamból a "vita iránti vágyat". A gond, csak az hogy életem nagy részét (most 23 vagyok), úgy éltem le, hogy valami, vagy minden szar volt. Tényleg az egész életem eddig egy fos volt, és most hirtelen nem megy ez a változtatás, akármennyire akarom, nem tudok egyik pillanatrol a másikra megváltozni, akármennyire is szeretnék. Kérlek adjatok valami tanácsot, ti hogyan csinálnátok, stb.

Köszönöm előre is.



2015. szept. 23. 15:27
 1/2 anonim válasza:
huh így hasraütésre Görög Ádám tacit project oldalát tudom ajánlani viszonylag olcsó korrekt 7 ezer forintot megér mimdenjót!
2015. szept. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ervin9i válasza:
Teljesen normális, hogy nem értékeled az életed "áldásait". Én se értékelem kellőképp, s szerintem sokan vannak így ezzel. Ha egy egyszerű megoldást keresel, ami némi könnyebbséget hoz, akkor javaslom a hála-gyakorlatot. Naponta sorolj fel 5 dolgot, amiért hálás vagy. Ha kőkemény megoldást szeretnél, akkor olvasd el Jane Robertstől a Seth könyveket, kezdve a Seth megszólal cíművel. Az első 3 amolyan alapozás, hogy később meg tudd vizsgálni a hiedelmeidet. Ha végeztél velük úgy 5 éve múlva, akkor majd szóljál:-)
2018. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!